Dokuments: Strādnieku reģistrēšanas grāmata Dienas strādnieku un amatnieku reģistrācijas grāmata, kurā reģistrēti dzelzceļa darbinieki Latvijā ( Kandavas apkārtnē?). Reģistrācija uzzsākta 1944.gada 1.janvārī. Grāmatā norādīti darbinieku vārdi, uzvārdi, pases dati, konkrētā darba vieta dzelzceļā, ģimenes stāvoklis, algas apmērs, strādātās dienas, utt. Ja darbinieks atlaists, tas atzīmēts grāmatā, norādot atlaišanas datumu un iemeslu. Grāmatai brūni vāki, nosaukums uz grāmatas "Dienas strādnieku un amatnieku reģistrēšanas grāmata", ar tinti pierakstīts zem nosaukuma, ka iesākta 1944.gada 1.janvārī.
Jūs atrodaties šeit
Kolekciju priekšmeti
Apakškolekcijas
- Citi dokumenti (165) Apply Citi dokumenti filter
- Dienesta, izglītības diplomi, apbalvojumi, apliecības (103) Apply Dienesta, izglītības diplomi, apbalvojumi, apliecības filter
- Normatīvie dokumenti – pavēles (99) Apply Normatīvie dokumenti – pavēles filter
- Braukšanas biļetes, mēnešbiļetes ar uzvārdu (19) Apply Braukšanas biļetes, mēnešbiļetes ar uzvārdu filter
- Instrukcijas, noteikumi, nolikumi (9) Apply Instrukcijas, noteikumi, nolikumi filter
- Citi iespieddarbi (3) Apply Citi iespieddarbi filter
- Ģīmetnes (2) Apply Ģīmetnes filter
- Grupu fotogrāfijas (1) Apply Grupu fotogrāfijas filter
Dokuments: Par Latvijas dzelzceļa simboliku VU "Latvijas dzelzceļš" nosūtīta vēstule LR Zitātņu Akadēmijas Latviešu valodas institūta profesorei A.Blinkas kundzei. Vēstulē tiek uzdots jautājums par VU "Latvijas dzelzceļš" simbolikā ievietojamajiem burtiem. Zem drukātā teksta ar melnu pildspavu uzrakstīta atbilde. Vēstuli parakstījis ģenerāldirektora vietnieks J.Račko. Vēstule drukātas uz speciālas veidlapas. Augšējā malā uzņēmuma nosaukums un pakļautība gan krievu, gan latviešu valodā. Pa vidu Neatkarīgās Latvijas dzelzceļa simbols "spārnotais ritenis un 3 zvaigznes". Apakšējā malā VU "Latvijas dzelzceļš" rekvizīti. Datējams ar 1992.gadu.
Dokuments: Par dzelzceļa darbinieku formas tērpiem Dokuments, ko izdevis VU "Latvijas dzelzceļš" ģenerāldirektors par komisijas izveidi, kuras uzdevums risināt jautājumu par dzelzceļa darbinieku formas tērpiem un piederības zīmēm jaunizveidotajā VU "Latvijas dzelzceļš". Dokumentā noteikts, ka komisijas sasaukšanas termiņš 1992.gada 1.februāris. Uz dokumenta S.Biko paraksts. Dokumenta teksts krievu valodā. Datējams ar 1992.gadu
Dokuments: Par Dzelzceļa muzeja izveidi Protokols par Dzelzceļa muzeja izveidi Rīgā. Protokola teksts krievu valodā, drukāts uz rakstāmmašīnas, uz protokola daži atzīmējumi ar pildspalvu. Protokolā tiek dokumentēts kādā veidā tiek plānots uzsākt muzeja izveidi Rīgā, komplektējot unikālus priekšmetus, kas saistās ar dzelzceļa vēsturi un ritošo sastāvu. Komisijas vadītājs J. Račko ( J.Račko paraksts). Datējams ar 1992.gadu
Dokuments: VU "Latvijas dzelzceļš" simbolika Sēdes protokols, kurā tiek lemts par atpazīstamības zīmju izstrādi un iekļaušanu formas tērpos, atkarībā no darbinieka ieņemamā amata jaunizveidotajā VU "Latvijas dzelzceļš". Protokola teksts krievu valodā, protokols uz 2 lapām. Komisijas priekšsēdētājs J.Račko. Komisijas sastāvā 6 locekļi un 6 papildus uzaicinātas personas. Protokola teksts rakstīts uz rakstāmmašīnas, noslēdzošajā lapā J.Račko paraksts. Datēts ar 1992.gada 11. februāri.
Dokuments krievu valodā. Izrakst no PSRS Ceļu satiksmes ministrijas pavēles Nr.166-B par amata nosaukuma maiņu. Izraksts izsniegts Dzintaram Konstantīnam Alekseja dēlam. Iepriekšējais amats kustības tehniķis- leitnants (tehnik- lejtenant dviženija), aizstāts ar dispičers-grafists Daugavpils kustības nodaļā ( dispičer- grafist Dvinskogo otdelenija dviženija) Datēts ar 1946.gada 23.martu. MPS zīmogs.
Darba stundu un saņemtās algas uzkaites grāmatiņa. Izsniegta Rīgas vagonu būvniecības un mehanizācijas rūpnīcas "Fēnikss" krāsotājam Pjotram Ivanam Karlovičam (?). Datēta ar 1897.gadu. Grāmatiņas sākumā iekšējie kārtības noteikumi un darbinieka tiesības un pienākumi. Nākamajās lapās nostrādāto stundu un saņemtās samaksas uzskaitījums.
1946.gadā izdota produktu kartīte. Teksts gan latviešu gan krievu valodā. Uz kartītes paskaidrojums cik grami gaļas-zivju, tauku, putraimu un makaronu, cukura vai cepumu pienākas vienam cilvēkam. Blakus šai daļai- talonu daļa. Nelieli kvadrātiņi, kas izgriežami. Vairāk kā puse talonu izlietoti. Reversā norādīts, ka izmantojami specializētajā veikalā Nr. 30, kas apgādā tieši dzelzceļniekus- Rīgas kustības nodaļā. Izdoti Puriņam, 1946.g.novembrī.
Kontroles talons par saņemtu izziņu ,izsniegts Kārlim Mārtiiņam Puriņam, dzīvojošam Inčukalna pagastā. Datēts ar 1947.gada februāri
Dokuments: Inženiera J. Leimaņa atmiņas Inženiera Jāņa Leimaņa atmiņas, kurš vadījis Glūdas - Liepājas, Rīgas - Rūjienas un Liepājas - Alsungas dzelzceļa līniju būvniecību. Atmiņas ir par laika periodu no 1888- 1908.gadu. Atmiņas rokrakstā rakstījis pac J.Leimanis, par skološanās gaitām. Pēc Tūjas pagastskolas beigšanas Leimanis izglītību turpinājis Rīgas Nikolaja ģimnāzijā, kuru 1901. gadā absolvēja ar zelta medaļu. Vēlāk studējis Pēterburgas Aleksandra I Satiksmes ceļu institūtā, kuru absolvēja 1907. gadā ar satiksmes ceļu inženiera grādu. Vāks zilā krāsā, 1. nodaļa- 132 lp, 2.-162 lp. Atmiņas rakstījis 20.gs.50.gados
Iespieddarbs: Takse rokas bagāžas nesējam Takse rokas bagāžas nesējam. Izdevējs Dzelzceļu virsvalde. Cenrādis stacijas pasažieriem par bagāžas pārnešanu, uzraudzību. Cenas norādītas latos. Datēta ar 1935.gadu
Dokuments: Rīkojums vilciena konduktoriem Rīkojums, ko izdevusi Latvijas dzelzceļa vadība par vilcienu konduktoru darba pienākumu izpildi. Rīkojumā tiek uzsvērts, ka gan vācu, gan arī vietējie (latvieši) konduktori slikti veic darba pienākums. Rīkojumā pārkāpumi tiek uzskaitīti. Veidots ar mērķi, lai uzlabotu situāciju, tiek uzdots kontrolējošām personām uzraudzīt konduktoru darbu. Datējams 1942.gada 8.septembrī.
Dokuments: Apbalvojums J.Kerzevskim Apbalvojuma godaraksts, par godu 25 gadu stāžam dzelzceļa transportā, izsniegts Jānim Krezevska kungam. Darbu J.Krezevskis uzsācis 1910.gadā, Krievijas impērijas dzelzceļos. Uz goda raksts izdošanas brīdi, proti, 1935.gada 1.novembri,Latvijas dzelzceļos ieņēmis I iecirkņa vecākā ekspluatācijas revidenta amatu. Godaraksts iesiets brūnos ādas vākos, uz tiem metāla iniciāļi JK (Jānis Krezevskis), burti savīti kopā. Pats apbalvojuma godaraksts akvareļa tehnikā veidots zīmējums. Zīmējumā atainotas 2 ainavas- augšējā daļā Rīgas centrālā stacija, ozola lapu vītnē skaitlis- 1935, diognāli pāri tam Latvijas karogs apakšējajā Jūrmalas ainava (skats uz jūru), ozola lapu vītnē skaitlis 1910, diognāli pār to Krievijas karoga krāsas lenta. Abi zīmējumus apņem ozola lapu vītnē, caur ko vijās lenta. Gan augšā, gan apakšā Eiropas dzelzceļa simbols- spārnotais ritenis. Centrā skaitlis 25, pāri kam uzrakstīts kādu amatu ieņem J.Kerzevskis, kad raksts izdots. Diploms sastāv no 2 lapām, atvērumā rakstīts teksts, aukla ar pušķi galā. Zem teksta un otrā lapas pusē daudzu cilvēku paraksti. Datējams ar 1935.gadu
Dokuments: Ātvaļinājuma zīme Vecākajam I iecirkņa eksplotācijas revidentam, Jānim Krezevskim izdota zīme par atvaļinājumu no 1939.gada 23.aprīlim- 1939.gada 29.aprīlim. Atvaļinājuma laikā pienākumus uzticēts izpildīt Flaumanim. Apakšējā, labajā stūrī apstiprinātāju paraksti. Dokumentu izdevusi Latvijas dzelzceļu virsvaldes Eksploatacijas direkcija 1939.gada 20.aprīlī, Rīgā.
Sūdzība (ienāk. Nr.29771) no Krāslavas pagasta patērētāju biedrības par sūtījumu Krāslava- Rīga pas.Nr.2 medus pārvietošanos ceļā, kura laikā dzelzceļa darbinieki medu samainījuši. Pēc patērētāju biedrības domām lieta ir nenopietni izmeklēta, jo darbinieki nav klātienē nopratināti, bet likts tiem rakstīt tikai paskaidrojumus. Sūdzība adresēta 2 iecirkņa ekspluatācijas revidentam J.Krezervskim, apstiprinājusi, 1933.gada 31.jūlijā, Latvijas dzelzceļu virsvaldes Ekspluatācijas direkcija. Vēstuli parakstījuši eksploatācijas direktors un preču nodaļas vadītājs. Datējama ar 1933.gadu.
Dokuments: Rīkojums par pārcelšanu Rīkojums No KA.V.86. Zīmogs ar datumu 21.augusts 1940.gads. Pēc Jāņa Krezevska lūguma no 1940.gada 20.augusta pārcelt viņu par stacijas priekšnieku Saulkrastu stacijā ar algu pēc "XII" kategorijas "VI" pakāpes Ls 217 mēnesī, skaitot izdienu no 1938.g. 16.augusta. Iepriekšējā alga kā revidentam (?) bijusi Ls 397 pēc "VII" kategorijas, "III" pakāpes. Zīmogi uz dokumenta norāda, ka "izsniedzams darbiniekam", "Noraksts", "Saskan ar orģinālu". Dokumentu parakstījuši 3 cilvēki, viens no viņiem personāl daļas vadītājs. Datējams 1940.gadu.
Dokuments: Rīkojums par pārcelšanu Rīkojums No 27721A, 1934.gada 8.februārī. II iecirkņa ekspluatācijas revidentu Jāni Krezevski no 1934.gada 5.janvāra pārcelt par I iecirkņa ekspluatācijas revidentu, saistībā ar II iecirkņa pagaidu likvidēšanu. Algas apmērs Ls 326 paliek nemainīgs. Zīmogi uz dokumenta norāda, ka "Saskan ar orģinālu" un "Noraksts" . Dokumentu parakstījuši 3 cilvēki, Satiksmes ministrs un Dzelzceļa galvenais direktors un personāl daļas vadītājs. Datējams ar 1934.gadu
Dokuments: Ātvaļinājuma zīme I iecirkņa vecākajam revidentam, Jānim Karzevskim izsniegta atbilde par iespēju paņemt ārkārtas atvaļinājumu. Atvaļinājums tiek apstiprināts ar noteikumu, ka tas iet uz "kārtējā atvaļinājuma" rēķina. Izsniedzējs- Dzelzceļu ekspluatācijas direkcija, Gogoļa ielā, Rīgā. Parakstījis Ekspluatācijas direkcijas direktors. Zīmogs ar datumu 1939.gada 4.decembris.
Dokuments: Pavēle par iecirkņa likvidāciju Pavēle telegrammas formā, kas atšifrēta un uzrakstīta rokrakstā, 2 lapas. Saņemšanas brīdis- 1933.gada 22. novembris, pulksten. 13.30. Teksts rakstīts ar zilu tinti, iepriekš sagatavotā vienotā formas lapā. Veikti 38 noraksti. Tekstā noteikts, ka pavēle Nr.489 nosaka, ka līdz ar 1933.gada 16.novembri revidentu skaits samazinās līdz 9. Līdz ar to tiek likvidēts II ekspluatācijas iecirknis un mainās I un III ekspluatācijas iecirkņa robežas. Sūtītājs- Bļodnieks. I iecirkņa pārzināšana tiek nodota Krezevskim. Datējams ar 1933.gadu.
Dokuments: Pļaviņu stacijas bufetes ēkas tāme Pļaviņu (Štokmanhofas) stacijas bufetes ēkas tāme. Tāmes kopija uz piecām abpusējām veidlapām aizpildītām ar melnu tinti, lapas kopā stiprinātas ar metāla skavām. Tāmē uzskaitīti veicamie darbi, apjoms, cena un summa. Kopējā tāmes summa: 10602,00 rubļi. Dokumentu izdevis: M.P.S. Rīgas–Orlas dzelzceļš. Tāmes datējums: 1904. gads.
Dokuments: Personas apliecība izsniegta V.Karevai Latvijas Padomju valdības Dzelzceļa Kustības dienesta izdotā personas apliecība No.116 Varvarai Karevai. Ieņemamamais amats- kantoriste Apliecība ar foto gan latviešu, gan krievu valodā. Atvērums apzīmogots ar diviem dažādiem zīmogiem. Uz apliecības visām lapām dekoratīvs rāmis. Apliecība izdota 1919.gada 2.maijā.
Dokuments: Krievijas impērijas vilciena biļete Ziemas sezonas 2. klases biļete Nr.00010 izdota V.Karevai braucieniem starp Rīgas un Torņakalna stacijām. Biļete no 1917.gada Rīgas- Orlas dzelzceļiem. Izdevējs Krievijas impērijas Ceļu satiksmes ministrija. Augšējā malā impērijas laika ģerbonis. Biļete dzeltenā krāsā ar dekoratīvu rāmi, apzīmogota, teksts krievu valodā. Biļete parakstīta, reversā lietošanas noteikumi arī krievu valodā. Datējams ar 1917.gadu.
Dokuments: V. Auns 60. jubilejas apsveikums Apsveikuma godaraksts brūnos, cietos vākos dāvināts Verai Auns. Uz pirmā vāka, kreisajā, augšējā stūrī metāla elements, uz kura iegravēts: "Auns Vera 60. g. jubileja 1964". Iekšā cietajos vākos ielikts uz A4 ar roku zīmēts un rakstīts apsveikums. Brūnā dekoratīvā rāmī, rakstīts teksts krievu valodā. Cildinošs teksts par V. Auns darba gadiem, strādājot kā Torņakalna biļešu kasierei. Zem rakstītā teksta apsveicēju paraksti. Datēts ar 1964. gada 5. novembri.
Dokuments: Mašīnista apliecība A. Heisters Cietos, tumši zilos vākos salokāma apliecība krievu valodā nr. 156505 lokomotīves vadīšanai ar ielīmētām 2 lapām. Uz vāka uzraksti reljefā, z elta krāsā - izdevējs un nosaukums. Iekšpusē ielīmēta fotogrāfija - portrets ar A. Heisteru. Apliecības datējums: 1956. gads.
Dokuments: Mašīnista apliecība A. Heisters Lokomotīves vadīšanas apliecība – sertifikāts A. Heisters. Uz cietas, kartona lapas veidlapas formā aizpildīta ar melnu tinti krievu valodā apliecība nr. 024372 - sertifikāts par to, ka Arturam Heisteram piešķirts 2. klases tvaika lokomotīvju mašīnista statuss. Uz datējums par izglītības aktu: 1945. gads. Apliecības datējums: ap 1956. gadu.
Uz 8 lapām ar roku aizpildītām gaišām lapām, uz lapām 2-5 tipogrāfiski drukātas tabulas, kas aizpildītas ar roku ar melnu tinti, pelēku, dzeltenu, sarkanu zīmuli ar datiem sliežu ceļiem, tehnisko informāciju gan skaitļos, gan vārdiski latviešu valodā. Uz pirmās, priekšējās lapas zem virsraksta zīmogs "123. ceļa daļas ceļa meistars:" un paraksts K. Ozoliņš. Datējums: 1926.-1939. gads
Zilā zīmējuma kopija - pielikums pie dokumenta nr. 5061 ar 1 zīmējumu un 2 tabulām zem tā par vilciena redzamību uz pārbrauktuvēm līnijās Glūda-Reņģe, Jelgava-Glūda-Airīte, Jelgava-Meitene. Datējums: 1933
Zilā zīmējuma kopija ar sarkanas tintes atzīmēm - grafika Jelgava-Saldus fragments ar Glūdas, Lāču, Pluģu, Dobeles un Gardenes staciju vilcienu kustību. Augšējā daļā nepilnīgs teksts ar datējumu par grafika derīgumu (?) līdz 31.III.1941. Datējums: 1941
Mape mīkstos vākos, ielīmētas 18 lapas ar shēmām un dokumentiem: 1.-4. lapa: tabula Ūdens paraugu ņemšanas akti; 5. lapa: Dobeles stacijas kazarmas ūdens novada projekts, salocīts; 6. lapa: Gardenes pieturas punkta pasažieru uzgaidāmās telpas būvmets, salocīts; 7. lapa: Bērzupes, Bikstu, Blīdenes stacijas pasažieru ēkas tipa plāns, salocīts; 8. lapa: Bērzupes stacijas pasažieru ēkas 1. un 2. stāva plāni; 9. lapa: Bērzupes stacijas puskazarmas plāns; 10. lapa: Dzīvokļu iebūves projekts Bērzupes stacijā, salocīts; 11. lapa: Puskazarmas tipa būvmets, salocīts; 12. lapa: Saimniecības ēkas būvmets, salocīts; 13. lapa: Mēslu kaste pie dzīvojamām ēkām, salocīts; 14. lapa: Mēslu tvertnes tipa projekts, salocīts; 15. lapa: Saimniecības ēkas tipa būvmets; salocīts; 16. lapa: Pieturas punktu atejas, ar betona caurules bedri projekts; salocīts; 17. lapa: Malkas šķūņa projekts; 18. lapa: Koka režģu kāju tīrīšanai rasējums. Datējums: 1928.-1940. gads.
Pavadzīme Nr.53 par instrukcijas izsniegšanu no tipogrāfijas. Instrukcija par tehniskajiem noteikumiem elektro centralizācijai, bloķēšanai, piegādei un uzstādīšanai. Latvijas dzelzceļu virsvaldes iespiestā un izsniegtā veidlapa no 1937.gada 27.aprīļa. Uz veidlapas norāde, ka noraksts. Sglabātības pakāpe: Dzeltējusi, metāla saspraude atstājusi uz papīra rūsas traipus.