Latest news

Jūs atrodaties šeit

Notikumi

Izstāde "Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods"

No 08.03.–01.04.23. muzejā apskatāma XIV Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas  konkursa “Trejdegsnis/Triple Sun" laureātu darbu izstāde “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”. 

Baltijā lielākais dzelzceļa makets mērogā 1:87

2022. gadā noslēgumam tuvojas dzelzceļa maketa atjaunošanas un paplašināšanas projekts. Maketa kopējais sliežu ceļu garums 200 m, laukums – 44 m2. 4 stacijas – Tukums II, Spāre, Līvbērze, Gaidas. 47 pārmijas un 47 luksofori.

Grāmatas par Sēlijas šaursliežu dzelzceļu atvēršana

2022. gada 30.jūnijā Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā notiks grāmatas “600 mm dzelzceļš Sēlijā I pasaules kara laikā - būvniecība, mērķi, ietekme’’ atvēršana un uz šo pasākumu tiek aicināts ikviens interesents. Grāmata tapusi, veicot nebijuši visaptverošu Sēlijas šaursliežu dzelzceļu izpēti gan kartogrāfijas, gan dzelzceļa izbūves, gan militārās un sociāli ekonomiskās vēstures kontekstā, un tās autori ir pētnieku komanda: vēsturnieki – militārās un dzelzceļa jomas pārzinātāji, ģeogrāfs-kartogrāfijas profesionālis un dzelzceļa industriālā mantojuma eksperts.

Piesakies radošai bērnu nodarbību nedēļai “Ceļā ar vilcienu!” no 25.–29.07.2022.

Hei! Hei! Ir vasara – tas ir īstais laiks, lai dotos ceļā! Ceļā ar īstu vilcienu, ceļā uz jauniem piedzīvojumiem un noderīgām zināšanām! Piedāvājam aktivitātes bērniem nedēļas garumā. 

26. maijā plkst. 18:30 kuratora vadīta ekskursija izstādē “NYET, NYET, SOVIET!

Aicinām 26. maijā plkst. 18:30 uz kuratora vadītu ekskursiju  “NYET, NYET, SOVIET! Politiskie protesti un demonstrācijas ārpus Latvijas 1945–1991”.

T. Altberga grāmatas Standard Gauge Locomotives in Russia and the Soviet Union prezentācija garajā vakarā 19.maijā plkst. 18:00

EIROPAS DZELZCEĻA LĪNIJU TVAIKA LOKOMOTĪVES KRIEVIJAS IMPĒRIJAS UN PSRS SLIEŽU CEĻOS.

Industriālā mantojuma eksperts Toms Altbergs pastāstīs par savu jaunāko grāmatu “Standard Gauge Locomotives in Russia and the Soviet Union”.

Izstāde Nyet, nyet Soviet! no 4.05. – 23.07.2022.

No 2022. gada 4. maija apskatāma izstāde “NYET, NYET, SOVIET! Politiskie protesti un demonstrācijas ārpus Latvijas 1945–1991”! 

Atbalsts Ukrainas cilvēkiem - ieeja muzejā bez maksas

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri izceļojuši no Ukrainas saistībā ar Krievijas izraisīto karu, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs rīko akciju “Atbalstīsim Ukrainas kara bēgļus”, kuras laikā no 2022. gada 18. marta līdz 2023. gada 31. decembrim, uzrādot personu vai bēgļa statusu apliecinošu dokumentu, tiek piemērota bezmaksas ieeja muzejā.

Atsākam skolēnu grupu klātienes ekskursijas un nodarbības

No 1. marta atkal piedāvājam klātienes ekskursijas un nodarbības, tajā skaitā Skolas somas projekta ietvaros.