Latest news

Jūs atrodaties šeit

Salonvagons Nr. 008-700006

Šis vagons ārēji maz atšķiras no parasta pasažieru vagona, tomēr tā aprīkojuma un plašais salons ar konferenču zāli liecina par vagona īpašu nozīmi. Šāda tipa salonvagoni jeb īpašie dienesta vagoni izgatavoti Amendorfas vagonbūves uzņēmumā Vācijas Demokrātiskajā Republikā nelielā skaitā pēc PSRS vadošās elites pasūtījuma. Pēc papildus aprīkojuma uzstādīšanas Maskavas speciālajā rūpnīcā, vagoni nodoti PSRS republiku Komunistiskās partijas Pirmo sekretāru un Ministru padomes priekšsēdētāju rīcībā, kā arī PSRS Satiksmes ceļu ministrijas reģionālo dzelzceļu pārvalžu vadītāju pārziņā.

 

Vagons Nr.008-700006 izgatavots 1979. gadā. Līdz 1991. gadam tas kalpojis Baltijas dzelzceļa priekšniekam, nodrošinot viņam un viņa tuvākajiem līdzgaitniekiem komfortablus komandējuma braucienus uz Maskavu un citām PSRS pilsētām.

 

Atsevišķos gadījumos tas izmantots arī pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, piemēram, 2000. gadā atzīmējot Bānīša svētkus, uz Gulbeni šajā vagonā tika vesti žurnālisti.

 

Plašākai publikai vagons pirmo reizi durvis vēra Muzeju naktī - 2014. gada 17. maijā.

Šis vagons ārēji maz atšķiras no parasta pasažieru vagona, tomēr tā aprīkojuma un plašais salons ar konferenču zāli liecina par vagona īpašu nozīmi. Šāda tipa salonvagoni jeb īpašie dienesta vagoni izgatavoti Amendorfas vagonbūves uzņēmumā Vācijas Demokrātiskajā Republikā nelielā skaitā pēc PSRS vadošās elites pasūtījuma. Pēc papildus aprīkojuma uzstādīšanas Maskavas speciālajā rūpnīcā, vagoni nodoti PSRS republiku Komunistiskās partijas Pirmo sekretāru un Ministru padomes priekšsēdētāju rīcībā, kā arī PSRS Satiksmes ceļu ministrijas reģionālo dzelzceļu pārvalžu vadītāju pārziņā." data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/IMG_0074.JPG">