Latest news

Jūs atrodaties šeit

Industriālie pārgājieni

Piedāvājam industriālo pārgājienu maršrutus Torņakalnā, Jūrmalā un Jelgavā. Aicinām kā skolu grupas, tā domubiedru kopas doties pastaigā pa pilsētvidi, pievērst uzmanību nepamanītām niansēm, ieklausīties vēstures stāstos un kopā pārdomāt, kādas pārmaiņas dzelzceļš ienesis pilsētā un kādas pārmaiņas mūs vēl sagaida! 

Dzelzceļš – pilsētas attīstītājs. Jelgavas piemērs. 

Vai zini, ar ko Jelgava II atšķiras no Jelgavas un kā dzelzceļa līnija Rīga–Mītava izmainīja pilsētas vaibstus? Kāpēc jelgavnieki stacijas tuvumā esošo veselības centru dēvē par dzelzceļnieku poliklīniku, kas ir ORS un kāpēc var teikt, ka pēc 2. pasaules kara liela daļa Jelgavas apbūves saistāma ar dzelzceļu? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēsim pārgājienā “Dzelzceļš – pilsētas attīstītājs”!

Pieejamie laiki: Pēc pieprasījuma
Pārgājiena ilgums: 3h

Cena: Pieaugušajiem: 8,00 EUR, bērniem un skolēniem: 4,50 EUR
Pieteikšanās: muzejs@ldz.lv vai 20034850

 

Dzelzceļš Pārdaugavā. Pagrieziena punkti. 

Pirmos sliežu ceļus, stacijas, tiltus un pārvadus Pārdaugavā būvēja Rīgas–Mītavas, Rīgas–Bolderājas un Rīgas–Tukuma dzelzceļu akciju sabiedrības. Laikā no 1868. līdz 1877. gadam tika atklāti trīs jauni dzelzceļi. Tālākā to attīstība ir cieši saistīta ar pilsētas ikdienas dzīvi, nākotnes plāniem, pilsētas tēvu un dzelzceļu īpašnieku politiskajām un saimnieciskajām ambīcijām. Pa vidu tam dzelzceļus ietekmēja pasaules kari, plūdi, tehnoloģiju attīstība, jauni transporta līdzekļi pilsētā, rūpniecības uzplaukums un noriets, izmaiņas pilsētnieku dzīves veidā. Pārgājiena laikā aicinām dzelzceļu uztvert kā laikmetu un sabiedrību raksturojošu elementu, kurā reflektē viss, kas notiek ar mūsu sabiedrību.

Pieejamie laiki: pēc pieprasījuma
Pārgājiena ilgums: 3h
Cena: Pieaugušajiem: 10,00 EUR, Bērniem un skolēniem: 4,50 EUR
Pieteikšanās: muzejs@ldz.lv vai 20032331

 

Jūrmalas staciju stāsti.

Kombinēts pārgājiens ar pārbraucieniem ar vilcienu Lielupe – Vaivari posmā.

Šobrīd dzelzceļš ir kļuvusi pašsaprotama lieta un pat grūti iedomāties, ka kādreiz uz Jūrmalu cilvēki brauca vienīgi ar tvaikoņiem vai pajūgiem, pāri Lielupei pārceļoties ar plostu. Pārgājienā stāstīsim par Rīgas – Tukuma līnijas rašanos, staciju/pieturvietu nosaukumiem un dažādiem ar staciju/pieturvietu saistītiem notikumiem un faktiem. Runāsim par Jūrmalas staciju ēkām, laiku stacijās, vilcienu biļetēm un kustību sarakstiem toreiz un tagad.

Pieejamie laiki: Pēc pieprasījuma
Pārgājiena ilgums: ~ 4 h
Cena: Pieaugušajiem: 10,00 EUR, pensionāriem/studentiem 7,00 EUR, skolēniem 3,00 EUR, ģimenes biļete 23,00 EUR (Papildus jāiegādājas vilciena biļete)
Pieteikšanās: muzejs@ldz.lv vai 20032331
Dzelzceļš – pilsētas attīstītājs." data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/riga_web.jpg">