Latest news

Jūs atrodaties šeit

Drošības stunda muzejā

NB! Drošības stunda muzejā pieejama tikai tad, ja izvēlaties vēl kādu mūsu nodarbību. Nodarbība pieejama arī izbraukumā - pie jums skolā vai bērnudārzā.

Lai bērniem sniegtu zināšanas par to, kā uzvesties uz dzelzceļa perona, sliežu tuvumā, kā šķērsot sliedes, neapdraudot drošību, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs pirmsskolas un skolēnu grupām piedāvā bezmaksas izglītojošu pasākumu – DROŠĪBAS STUNDA.

Izmantojot dzelzceļa transportu vai atrodoties tam līdzās, jāapzinās, ka tas ir paaugstinātas bīstamības objekts. Drošības stundā bērni un jaunieši kopā ar muzeja pedagogu:

  • pārrunā dažādas situācijas un rīcību ikdienā, atrodoties sliežu tuvumā;
  • lai saprastu, cik nesamērojams ir vilciena un cilvēka spēks, uzzina visu par bremzēšanas ceļa garumu, reakscijas ātrumu, lokomotīves vadītāja redzes lenķi un skarbo negadījumu statistiku;
  • atkārto būtiskākās ceļu satiksmes noteikumu normas par pareizu sliežu ceļu šķērsošanu;
  • analizē negadījumu cēloņus un sekas, izmantojot Latvijas notikumu piemērus;

Ļoti bieži negadījumus izraisa cilvēku vieglprātība vai neuzmanība, tomēr mēdz būt arī ļaunprātīga rīcība. Kādas var būt sekas vienam nejauši mestam akmenim pa garām braucošu vilcienu, vai vēlmei ātri pārskriet pāri sliedēm neatļautā vietā? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem var uzzināt Drošības stundās. Izmantojiet iespēju un piesakiet savu klasi sarunai par drošību!

 

Nodarbības mērķis: Sniegt zināšanas par to, kā uzvesties stacijā, uz dzelzceļa perona, sliežu tuvumā, kā šķērsot sliedes, neapdraudot drošību.

Nodarbības ilgums: 45 minūtes

Valoda: latviešu valoda

Vecums: 1.-12. klase

Dalībnieku skaits: no 10 līdz 30 bērniem

Norises vieta: Rīgā, Uzvaras bulvārī 2A un Jelgavā, Stacijas ielā 3

Nodarbības cena: bezmaksas

Pieteikšanās: pa telefonu 20032331 vai aizpildot ekskursiju pieteikuma formu