Latest news

Jūs atrodaties šeit

Radoša nodarbība "Ceļojums pagātnē"

Foto I.Pētersone

Izpētot pastkartes, dokumentus un vagonus - radoša nodarbība skolēniem. Nodarbību piedāvā Latvijas Nacionālā bibliotēka un Dzelzceļa muzejs. 

Nodarbības viena daļa norisinās LNB, kur tiek izpētītas pastkartes no Nacionālas bibliotēkas un Dzelzceļa muzeja krājumiem, apskatīti pastkaršu rāšanas cēloņi un kādreizējās popularitātes iemesli. Pēc vēsturiskā apskata katrs skolēns uzzīmē savu kartiņas dizainu un nodrukā to ar 100 gadus seno Bostonpresi.

Nodarbības otrā daļā dalībnieki Dzelzceļa muzejā iepazīsts elektrisko vilcienu, cietumnieku vagonu, salonvagonu un III klases pasažieru vagonu un darbojoties ar tādiem priekšmetiem kā 20.gs. 30. gadu vilcienu saraksti, biļetes, represēto dzelzceļnieku personas lieta, adīklis, 20.gs. 70.-80. gadu žurnāli un grāmatas, žāvēta zivs un metāla krūze, izzina kā mainījās sabiedrības pasaules uztvere un ceļošanas paradumi, pateicoties dzelzceļa attīstībai.

 

Nodarbības mērķis: Attīstīt skolēnu pašvadības, radošuma  un rakstīt prasmes, vienlaicīgi pilnveidojot un iegūstot zināšanas kultūras, vēstures, sociālo zinību un mākslas priekšmetos.

Nodarbības ilgums: 1h 45min

Valoda: latviešu valoda

Vecums: 1.-9. klases skolēni

Dalībnieku skaits: no 10 līdz 15 bērniem (lielākas grupas dalās divās daļās) 

Nodarbības cena klātienē: 15 EUR latviešu valodā un ieejas biļete katram dalībniekam (bērni, skolēni, 2 skolotāji grupai - bezmaksas; pieaugušie 5,00 EUR; studenti, pensionāri 3,00 EUR)

Norises vieta: Dzelzceļa muzejā Rīgā, Uzvaras bulvārī 2A un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, Mūkusalas ielā 3

Pieteikšanās: pa telefonu 20032331 vai aizpildot ekskursiju pieteikuma formu. 

Kontaktinformācija: muzejs@ldz.lv

Nodarbību iespējams apmeklēt programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

 

Nodarbības saturs © 2017 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs

Foto I.Pētersone

Izpētot pastkartes, dokumentus un vagonus - radoša nodarbība skolēniem. Nodarbību piedāvā Latvijas Nacionālā bibliotēka un Dzelzceļa muzejs. 

Nodarbības viena daļa norisinās LNB, kur tiek izpētītas pastkartes no Nacionālas bibliotēkas un Dzelzceļa muzeja krājumiem, apskatīti pastkaršu rāšanas cēloņi un kādreizējās popularitātes iemesli. Pēc vēsturiskā apskata katrs skolēns uzzīmē savu kartiņas dizainu un nodrukā to ar 100 gadus seno Bostonpresi." data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/Pastkartes_muz%20nakts.jpg">