Latest news

You are here

Nodarbība “Kas kopīgs vilcienam un grāmatai?”

NB! Īslaicīgi nav pieejama! Izpēti Dzelzceļa muzejā ekspozīciju un Latvijas Nacionālās bibliotēkas ekspozīciju “Grāmata Latvijā” un ar domu kartes palīdzību meklē informāciju, lai atrastu kopsakarības un atbildes uz jautājumu “Kas kopīgs vilcienam un grāmatai?”. Noskaidro, kā tvaika dzinēja izgudrošana saistīta ar grāmatu iespiešanu un tvaika vilcienu. Uzzini, kad un kur Latvijā būvētas pirmās dzelzceļa līnijas, kad izdotas pirmās grāmatas un kas vienlaikus noticis citviet pasaulē.

Nodarbībai ir divas daļas. Pirmajā daļā dalībnieki apskata Latvijas Nacionālās bibliotēkas ekspozīciju “Grāmata Latvijā” un, darbojoties pāros, atrod darba lapās prasīto informāciju par dažādiem vēstures pagrieziena punktiem grāmatu izdošanas attīstībā. Pēc tam skolēni dodas uz Dzelzceļa muzeju, kur meklē atbildes uz jautājumiem par dzelzceļa attīstību Latvijā. Nodarbības noslēgumā skolēni būs nostiprinājuši zināšanas par Latvijas un pasaules vēstures notikumiem, tostarp, industriālās revolūcijas ietekmi uz ražošanu, transportu, izglītību un zinātni.

 

Nodarbības mērķis: Nodarbība palīdz ieraudzīt vēstures parādību kopsakarības un atšķirības ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēstures kontekstā. Nodarbības laikā skolēni izmanto vēstures zināšanas, attīstot kritisko domāšanu, sadarbības un pašvadības prasmes.

Nodarbības ilgums: 1 stunda un 45 minūtes

Valoda: latviešu valoda

Vecums: 10.-12. klases skolēni

Dalībnieku skaits: no 10 līdz 15 skolēniem (lielākas grupas dalās divās daļās)

Nodarbības cena: 30 EUR grupai

Norises vieta: Dzelzceļa muzejā Rīgā, Uzvaras bulvārī 2A un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, Mūkusalas ielā 3

Pieteikšanās: pa telefonu 20032331 vai aizpildot ekskursiju pieteikuma formu

Nodarbību iespējams apmeklēt programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

 

Nodarbības saturs © 2019 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs