Latest news

You are here

Nodarbība "Iepazīsti Stacijas dzīvi"

Foto K.Grūslis

Nodarbība notiek ekspozīcijā "Stacijas dzīve", un tās laikā skolēni var iejusties dažādu stacijas darbinieku un pasažieru lomās.

Uzzināt ko darīja pasažieris 20. gs. stacijā, kādas izskatījās biļetes, kādi bija ceļojuma mērķi. Skolēniem, izpētot dažādus dokumentus, telpu maketus, izmēģinot, kā darbojas dažādas ierīces, veidojas priekšstats par tipisku Latvijas staciju. To papildina attēli, audiostāsti, kā arī skaņu, smaržu un taustes efekti.

Nodarbības laikā skolēni aizpilda darba lapu un muzeja pedagogs palīdz izpildīt uzdevumus. Saturs ir veidots tā, lai katrs pēta, klausās, tausta, bauda, izmēģina un dalās savā pieredzē. Noslēgumā grupa pārrunā piedzīvoto.

 

Nodarbības mērķis: Veidot priekšstatu par tipisku Latvijas dzelzceļa staciju un dzelzceļa attīstību, iesaistīt skolēnus aktīvā, patstāvīgā muzeja ekspozīcijas izpētē.

Nodarbības ilgums: 45 minūtes

Valoda: latviešu valoda

Vecums: 5.-9. klases skolēni

Dalībnieku skaits: līdz 15 cilvēkiem

Nodarbības cena: 15 EUR latviešu valodā un ieejas biļete katram dalībniekam (bērni, skolēni, 2 skolotāji grupai - bezmaksas; pieaugušie 5,00 EUR; studenti, pensionāri 3,00 EUR)

Norises vieta: Rīgā, Uzvaras bulvārī 2A

Pieteikšanās: pa telefonu 20032331 vai aizpildot ekskursiju pieteikuma formu

Nodarbību iespējams apmeklēt programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

 

Nodarbības saturs © 2016 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs

Foto K.Grūslis

Nodarbība notiek ekspozīcijā "Stacijas dzīve", un tās laikā skolēni var iejusties dažādu stacijas darbinieku un pasažieru lomās.

Uzzināt ko darīja pasažieris 20. gs. stacijā, kādas izskatījās biļetes, kādi bija ceļojuma mērķi. Skolēniem, izpētot dažādus dokumentus, telpu maketus, izmēģinot, kā darbojas dažādas ierīces, veidojas priekšstats par tipisku Latvijas staciju. To papildina attēli, audiostāsti, kā arī skaņu, smaržu un taustes efekti." data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/DSC_0817.jpg">