Latest news

Jūs atrodaties šeit

Kolekciju priekšmeti

Apakškolekcijas

Grid List
Atrasti 3126 priekšmeti

Atcelt visus filtrus
Foto: Rīgas stacija

Skats uz staciju no kanāla tilta. Kreisā pusē kanāla tilta margas, apstādījumi, pār tiltu iet cilvēki. Stacijas laukumā vieglās automašīnas, zirgu pajūgi, cilvēki. Foto priekšplānā redzamas tramvaja sliedes, elektrības vadi. Apakšmalā uzraksts Rīgas. Stacija. Reversā vēstule igauņu valodā. Pastmarka 6 santīmu vērtībā, uz pasta zīmoga datums 23 VI 31 Izmēri: 8,8X 13,8 cm. Foto datējums: 1931. gads.

Foto: Rīgas stacija svētku rotā

Uz stacijas fasādes izkārti divpadsmit karogi. Uz jumta seši karogi, trīs zvaigznes un teksts UZTICĪBA VADONIM- TAUTAS SPĒKS. Pie stacijas stāv auto un pārvietojas cilvēki. Fotopapīrs Argenta.

Foto: Rīgas stacija no putna lidojuma

Foto redzams Rīgas stacijas laukums, stacijas fasāde, labajā malā dzelzceļa pārvads uz Torņakalna staciju, Satiksmes ministrija. Aiz stacijas ēkas redzami sliežu ceļi uz kuriem stāv novietoti kravas vilcienu vagoni. Foto uzņemts no augšas, līdz ar to, bez stacijas teritorijas, redzama arī daļa Rīgas namu un apstādījumi. Foto priekšplānā stacijas laukumā novietotas automašīnas divās rindās. Gar stacijas ēku pārvietojas cilvēki. Kreisā malā redzama palīgēka. Reversā zīmogs Jonek St. Pellewsky, Riga.

Foto: Daugavpils Preču stacija

Līnijā Rīga–Daugavpils. Skats uz Daugavpils I preču staciju, lokomotīvju depo un galvenās dzelzceļa darbnīcas ēkām un sliežu ceļiem. Pie sliežu ceļiem pārmijas un pārmiju lukturi. Kreisajā malā redzams koka žogs, tālāk lokomotīvju depo un darbnīcu ēkas, pie tām uz sliežu ceļiem vairāki segtie kravas vagoni. Pie šiem sliežu ceļiem redzamas 3 nelielas palīgēkas un kokmateriālu kaudzes. Labajā malā redzams neliels ēkas fragments, pie tās uz soliņa sēž 2 cilvēki, tiem priekšā stabs. Tālāk redzams vīrietis, kurš nes saiņus. Tālāk neliela koka palīgēka. Tālumā redzama ēka, to ieskauj koki. Labajā malā redzama stabu līnija un apstādījumi. Foto augšmalā uzraksti Daugavpils. Preču stacija. Reversā vēstule (trūkst datums, pastmarka norauta, pasta zīmoga daļa bez datuma.

Foto: Stacija Acone

Skats uz staciju un nojumi no perona puses. Uzbūvēta 1937. gada beigās. Fotografēts 1962. gadā.

Foto: Pieturas punkts Pārogre

Pieturas punkts Pārogre atvērts 1931. gadā. Skats uz staciju no perona puses.

Foto: Stacija Imanta

Skats uz staciju no perona puses. Stacija ar nosaukumu Zolitūde šeit atvērta 1894. gadā, 1928. gadā pārdēvēta par Imantu.

Foto: Skats uz Staburaga staciju

Skats no sliežu ceļiem uz Staburaga pieturas punktu, dzelzceļa līnijā Ventspils–Zilupe. Pieturas punkts atvērts 1927.gadā, Pie sētas, kas atdala augļudārzu no perona, stacijas nosaukums latviešu valodā. Priekšplānā uz kāpnēm 2 vīrieši, 2 bērni un 1 sieviete.

Foto: Ēka Uzvaras bulv.2a, Rīgā

Ēka būvēta laika posmā no 1868. līdz 1873. gadam kā Rīgas–Jelgavas dzelzceļa sabiedrības lokomotīvju un vagonu remontdarbnīcas. 19. gadsimta beigās tā iznomāta Krievijas-Baltijas vagonu fabrikai. Turpmākajos gados ēka izmantota kā Torņakalna dzelzceļa stacijas preču noliktava. Priekšplānā 4 vīriešu grupa, fonā pati ēka, vagons un zirgu pajūgs. Datējama ar 20. gs. 30.gadiem.

Foto: Valmieras stacijas teritorija

Skats uz Valmieras stacijas sliežu ceļiem, uz kuriem stāv kravas vagonu sastāvi. Tālumā nojume un elevators (?).

Foto: dzelzceļnieku kazarmas

Dzīvojamā ēka, kas būvēta dzelzceļa darbiniekiem. Koka, vienstāvu koka ēka, uz fasādes plāksnīte ar Nr. 111 A. Priekšplānā ģimene (?)- vīrietis, sieviete un divi bērni. Reversā paraksts, foto no dzelzavieša Arnolda Liepiņa foto albuma.

Foto: Airītes stacija svētku rotā

Stacija Airīte, dzelzceļa līnijā Liepāja–Glūda, izrotāta ar vītnēm, iespējams par godu LR dibināšanas gadadienai 18. novembrī. Rotājumi no skujeņiem, pie ieejas Latvijas karogs. Vēla rudens, vai ziemas foto, jo zemi klāj sniegs. Nodevusi Longina Kirova.

Foto: Airītes stacijas iekšskats

Airītes stacija, dzelzceļa līnijā Liepāja–Glūda, iekšskats. Pie svētku galda centrā sēž stacijas priekšnieks un dežurants dzelzceļnieku formas tērpos, pa labi un pa kreisi no viņiem dažāda vecuma sievietes un bērni. Pie galda 8 cilvēku liela grupa. Uz galda uzklāts balts galdauts, galdu apgaismo grezna lustra. Nodeva Longina Krilova. Datējams ar 20. gs. 20.–30.gadi.

Foto: Dubeņu stacijas iekšskats

Dubeņu stacija, līnijā Liepāja–Vaiņode. Stacijas iekšskats, dzīvojamā istaba, pa vidu galds pie kā sēž vīrietis un sieviete civilajā apģērbā. Bildē inscenētā ikdienas aina- vīrietis lasa avīzi, sieviete sēž pretī, klēpī viņai kaķis. Nodeva Longina Krilova. Datējams ar 20. gs. 20.–30. gadi.

Foto: Dubeņu depo

Dzelzceļnieku grupa (?) pie Dubeņu depo, dzelzceļa līnijā Liepāja–Vaiņode. Depo ēka no koka. 6 vīrieši pie depo. Nodeva Longina Krilova. Datējams ar 20. gs. 20.–30. gadi.

Foto: Dubeņu depo

Dubeņu depo, dzelzceļa līnijā Liepāja–Vaiņode. Fonā koka ēka, priekšplānā cilvēku grupa, kas sastāv no 21 vīrieša un 1 sievietes. Dažiem mugurā civilais apģērbs, dažiem dzelzceļnieku formas tērpi. Nodeva Longina Krilova. Datējams ar 20. gs. 20.–30. gadi.

Foto: Stacijas priekšnieks

Stacijas priekšnieks (?) savā darba kabinetā, mugurā viņam civilais apģērbs. Persona nezināma, Darba process pie sava rakstāmgalda, rokā rakstāmpiederums (aizpilda dokumentus). Fonā, pie sienas pielikts vilcienu kustības saraksts dzelzceļa līnijām Rīga–Tukums, Latvijas kartes, notikumu kalendārs(?) datēts ar 1923. gadu. Nodeva Longina Krilova. Datējams ar 20. gs. 20. gadiem.