Latest news

Jūs atrodaties šeit

Manevru dīzeļlokomotīves TGK2 - 5999 restaurācija

Manevru dīzeļlokomotīve TGK2-5999 ir pirmā lokomotīve, kuras restaurāciju muzeja darbinieki ar palīgiem, Rīgas dzelzceļnieku skolas skolniekiem, uzsāka 2000. gadā. Ierobežoto līdzekļu dēļ darbi ritēja lēnām. Lokomotīve bija pilnībā izkomplektēta, palicis vien karkass, kas klāts ar atlupušu krāsas un korozijas kārtu. Darbus veica mehāniski ar rokas instrumentiem.

Karkasu un ratiņus attīrīja no atlupušās krāsas un rūsas, gruntēja, špaktelēja un krāsoja ar alkīda krāsu. Darbus veica Jelgavas depo remontcehā. Lokomotīves kabīni, kas arī bija izkomplektēta, tā arī neizdevās nokomplektēt.

2012. gadā lokomotīves stāvoklis nebija iepriecinošs- krāsa atkal atlobījusies, karkass sācis pastiprināti rūsēt, tāpat kā iepriekš. Muzeja speciālisti nolēma atkārtoti restaurēt lokomotīvju karkasu un ritošo daļu. Šoreiz tika nolemts krāsošanai izmantojot poliuretāna krāsas, nevis alkīda, kā tas tika darīts iepriekš. Poliuretāna krāsa restaurācijas darbiem muzejā pirmo reizi izmantota 2005. gadā, ļaujot izdarīt pozitīvus secinājums-krāsas noturība uz virsmas stabila, krāsas tonis neizbalo. Virsmu attīrīja ar augstspiediena abrazīva strūklas palīdzību.

Bez karkasa restaurācijas veica arī lokomotīves kabīnes restaurāciju, jo sienu un griestu apšuvums bija pārklāts ar pelējumu un kabīne vēl joprojām nebija nokomplektēta. Atjaunoja kabīnes griestu un sienu apšuvumu. Gadu gaitā savāktās daļas, palīdzēja nokomplektēt arī lokomotīves vadības pulti. Restaurācijas darbi tika veikti Rīgā muzeja ritošā sastāva ekspozīcijā.

Šobrīd lokomotīve ir atguvusi savu sākotnējo krāsojumu, kāds tas bija, tai izbraucot pa izgatavotājrūpnīcas vārtiem.

2012. gadā darbus veica SIA „AS Serviss”.