Latest news

You are here

Kolekciju priekšmeti

Collection types

Grid List
Atrasti 2337 priekšmeti

Cancel all filters
Foto: Meitenes stacija un apkārtne

Līnijā Jelgava–Meitene, skats ieslīpi no attāluma un augšas uz Meitenes stacijas ēku, sliežu ceļiem, apkārtni. Uz viena sliežu ceļa kravas vilciena sastāvs ar tvaika lokomotīvi priekšgalā. Redzamas trīs ēkas tālumā, no kurām viena ir celtniecības procesā. Stacijai uz jumta redzami divi karogu masti ar karogiem uz tiem. Viens no tiem – visticamāk Latvijas karogs. Fotogrāfijai balta josla–rāmis, uz apakšmalas ar melnu tinti uzrakstīts: "Bf. Meitene, Latvia" (visticamāk "Bf" –vācu valodā saīsinājums vārdam "Bahnhof" (stacija)). Reversā teksts ar zīmuli un adresāts Vācijā (Deutschland), zīmogs ar datumu, pastmarka ar gadu: 1941.

Foto: iekštelpa stacijā Rīga I

Stacijas dežurante Sniedze un telegrāfists Kārlis pie Morzes aparāta.

Foto: Blīdenes stacija

Blīdenes stacija. Skats uz 7 cilvēkiem stāvam uz 2 sliežu ceļiem un perona stacijā, kreisajā pusē redzams dēļu krāvums, tālumā redzama perona laterna (?). Viens no vīriešiem pietupies. No albuma "Glūda–Liepāja dzelzceļa līnijas būvniecība 1925–1929". Foto pielīmēts kartona lapai. Foto datējums: 1925.–1929. gads.

Foto: Vīru grupa pie Blīdenes stacijas

Vīru grupa pie Blīdenes stacijas (?). Skats uz 7 vīriešiem un 1 suni, visi stāv uz paaugstinājuma pie stacijas ēkas, kas ierīkota kravas vagonā. Vagonam logi un cipars 40 baltā aplī uz sāniem. Priekšplānā sliežu ceļi, zemi klāj sniegs. No albuma "Glūda–Liepāja dzelzceļa līnijas būvniecība 1925–1929". Foto pielīmēts kartona lapai. Foto datējums: 1925.–1929. gads.

Foto: Stacija kravas vagonā un dzelzceļnieks

Stacija kravas vagonā un dzelzceļnieks. Skats no sāniem uz kravas vagonu un diviem dzelzceļniekiem pie tā stāvam. Stacijā iekārtota Blīdenes(?) stacija – sānos logi, pie durvīm kāpnes, uz sāniem cipars 40 baltā aplī. No albuma "Glūda–Liepāja dzelzceļa līnijas būvniecība 1925–1929". Foto pielīmēts kartona lapai. Foto datējums: 1925.–1929. gads.

Foto:Stacija Vecgulbene

Cilvēku grupa uz Vecgulbenes stacijas kāpnēm, vidū domājams stacijas priekšnieks.

Foto:Gulbenes stacija

Skats uz fasādi.

Fotogrāfija: Stacija Madona

"Stacija Madona. Redzami sliežu ceļi, stacija, kravas vagoni, pilsētas nami. Apakšmalā uzraksts ""Skats pār Madonu"" Apm. 1930-tie gadi"

Foto: Stacija Mālupe

Sliežu ceļi Mālupes stacijas teritorijā, kokmateriālu noliktavā. Vidū kravas vilciens ar kokmateriālu kravu.

Foto: Viesītes stacijas ēka

Nosaukums: Foto: Viesītes stacijas ēka svētku rotā. Pie ēkas uzraksts: "Dievs, svētī Latviju. 1918.-1928." 1928.gada 18.novembrī. Viesītes šaursliežu dzc. mezgls, Jēkabpils apr. Nodevusi Eduarda Niedres - Viesītes stacijas dežuranta - meita. Vieta: st.Viesīte, Jēkabpils raj.

Foto: Kalētu pieturas punkta ēka, 1926.-27.g

Nosaukums: Foto: Kalētu pieturas punkta ēka. Celta 1926.-27.g. Proj.tehn. V.Ozoliņš Vieta: st.Kalēti

Foto: dzelzceļa st. telegrāfisti darbā

Nosaukums: Foto: dzelzceļa stacijas telegrāfisti darbā. (2 telegrāfa aparāti). 1923.g. Vieta:

Foto: Skrīveru stacijas atjaunošanas darbi

Skrīveru stacijas atjaunošanas darbu fotuzņēmums. Stacija tika atjaunota uz vecajiem stacijas pamatiem. Tā pilnlnībā tika nopostīta Pirmā pasaules kara gados. 1923.gadā pēc J. Neja projekta uzbūvēta jauna stacijas ēka. Ķieģeļu, koka konstrukcija.

Foto: Skrīveru stacijas atjaunošanas darbi

Skrīveru stacijas atjaunošanas darbu fotuzņēmums. Stacija tika atjaunota uz vecajiem stacijas pamatiem. Tā pilnlnībā tika nopostīta Pirmā pasaules kara gados. 1923.gadā pēc J. Neja projekta uzbūvēta jauna stacijas ēka. Ķieģeļu, koka konstrukcija.

Foto: Olaines stacijas atjaunošanas darbi

Olaines stacijas atjaunošanas darbu fotuzņēmums. Ķieģeļu konstrukcija. Pēc Pirmā pasaules kara stacija tika pilnībā nopostīta, 1920./1921.gadā tā tika atjaunota pēc A. Lamzes projekta.

Foto: Tukums I statacija, daļēji nopostīta

Tukuma I stacijas fotouzņēmums. 20.gs. sākumā tā tika daļēji nopostīta, tas fiksēts fotogrāfijā.

Foto: Valkas stacija

Valkas stacijas ēkas fotouzņēmums. Ķieģeļu konstrukcija. Priekšplānā cilvēku grupa.

Foto: Siguldas stacijas būvniecība

Siguldas stacijas būvniecības procesa fotouzņēmums. Pirmā pasaules kara gados tā tika nopostīta un neilgi pēc tam tika atjaunota kā lepnākā Latvijas stacija pēc P.Federa projekta. Foto datēts ar 1925.gada 8.janvāri.

Foto: Stacija Tukums II

Nosaukums: Foto: Stacija Tukums II. (pad. laiks) No kolekcijas par dzelzceļa līniju Ventspils - Jelgava - Zilupe. Vieta:

Foto: Stacija Baloži

Nosaukums: Foto: Stacija Baloži. Saimniecības ēka un pārvietojama ūdens bāka 25.IV 1939.g. ar trīs vīriem. Pastkartei reversā teksts ar zīmuli latviešu valodā. Vieta:

Foto: Stacija Olaine

Nosaukums: Foto: Stacija Olaine. 20.gs. sākumā. Vieta:

Foto: Stacija Olaine

Nosaukums: Foto: Stacija Olaine. Padomju laika fotogrāfija. Vieta:

Foto: Stacija Rēzekne I

Nosaukums: Foto: Stacija Rēzekne I, DSP telpa. Foto kr. augšējā stūrī zīmogs, lab. augšējā stūrī aplī numurs 123. Dzelzceļa līnijas Zemgale - Abrene stacijas, ēkas un inžiniertehniskās būves. Vieta:

Foto: stacija Čiekurkalns

Fonā Čiekurkalna stacija, līnijā Rīga- Valka. Apmēram 20.gadsimta 30.gadi. Priekšplānā cilvēks ar sliežu velosipēdu. Skats no sliežu ceļa puses. Foto melnbalts

Foto: stacija Vangaži, skats no perona puses

Vangažu stacijas ēka. Skats no perona puses. Apmēram 20.gadsimta 30.-40. gadu mija. Tipveida būve. Foto melnbalts.

Foto: stacija Sigulda, koka ēka

Siguldas stacijas vecā koka ēka. Līnijā Rīga-Valka. 20.gadsimta sākums. Skats no perona puses. Blakus stacijas ēkai ūdenstornis. Foto melnbalts.

Foto: stacija Sigulda

Siguldas stacijas jaunā ēka, būvēta pēc P.Federa projekta 1926.gadā nacionālromantisma stilā. Apmēram 20.gadsimta 30.gadi. Uz perona cilvēki. Pie stacijas reklāmas plakāti. Foto melnbalts.

Foto: skats uz Aglonas staciju no Višķu puses

Skats uz Aglonas staciju no Višķu puses. Priekšplānā pārmiju postenis un divi pārmijnieki, automašīna. Fonā redzams ūdens tornis. 20.gadsimta 30.gadi. Foto melnbalts.