Latest news

You are here

Kolekciju priekšmeti

Collection types

Grid List
Atrasti 14 priekšmeti

Cancel all filters
Priekšmets: Stacijas sols

Priekšmets: Stacijas sols Sols no Iecavas stacijas uzgaidāmās zāles. Uz sola atzveltnes iegravēti krievu burti "ROŽD", kas saīsinājumā nozīmē Riga- Orlovskaja žeļeznaja daroga. Lakots, koka sols ar atzveltni, tumši brūnā krāsā. Datējams ar 20.gs. sākumu.

Priekšmets: Divdaļīgais biļešu skapis

Divdaļīgs biļešu skapis. Skapis no stacijas biļešu kasiera darba telpas, no koka, brūnā krāsā, slēdzams. Augšējai daļai divviru durvis, to iekšpusē izvietotas biļetēm paredzētas ligzdas, 2 atvilknes, kas paredzētas naudai. Augšējās durvis aizveramas un aizslēdzamas. Apakšējai daļai diviru durvis, iekšpusē viens plaukts.

Priekšmets: Spāres stacijas biļešu kompostrieris

Spāres stacijas biļešu kompostrieris. Rokas kompostrieris dzelzceļu biļešu kompostrēšanai. No Spāres stacijas. Sānos piestiprināta rūpnīcas izgatavotājas plāksne ar uzrakstu krievu valodā "MPS-CUMZ Gosudarstv. sojuznij Odesskij mašinostroit. zavod". Kompostrieris nr. 4905. Priekšmeta datējums: 1954. gads.

Priekšmets: Universāls spruts vagonu plombēšanai

Universāls spruts vagonu plombēšanai. Spruts sastāv no divām atsevišķām daļām, trose pārgriezta. Uz vienas daļas iespiests reljefā numurs 0046035 un OKT. Otrai daļai kirilicā uzraksts reljefā SPRUT UNIVERSAL AO-ZT STRAŽ PATENT RF 96. Priekšmeta datējums: 20. gs.

Priekšmets: Sienas pulkstenis

Sienas pulkstenis. Korpuss tumši pelēkā krāsā, uzvelkams ar atslēgu, ciparnīca balta, rādītāji melni (sekunžu rādītājs sarkans) ar gaitas regulēšanas iespēju. Uz ciparnīcas uzraksts krievu valodā "SDELANO V SSSR". Zem stikla vāka iespiedumi - 62-0067-2-70.

Priekšmets: Skaitāmmašīna Feliks

Skaitāmmašīna Feliks. Zilā krāsā ar baltiem reljefā uzrakstiem un cipariem, ar niķelētām detaļām. Uz korpusa iesists numurs L86780 un izgatavotājrūpnīca "Z-D SČETMAŠ G. KURSK". Uz 4 gumijas kājām. Priekšmeta datējums: 20. gs. 50.–60. gadi.

Priekšmets: Eksaminācijas mašīna

Baltijas dzelzceļā izmantotā elektriskā eksaminācijas mašīna. 20.gs. 50.-70.gadi.

Priekšmets: Stacijas sols

Gaiši brūni nokrāsots koka sols 3 personām ar atzveltni un rokturiem sānos. Sola konstrukcija no masīvoka, sēžamdaļa no trim pienaglotiem, izliektiem saplākšņiem. Uz atzveltnes reljefā iegriezti dekoratīvi, ģeometriski rotājumi. Sols ražots visticamāk Latvijas Valsts dzelzceļu Ekspluatācijas direkcijas remontdarbnīcās (ERD). Priekšmeta datējums: 20. gs. 20.–30. gadi. sēžamvietas augstums: 45

Priekšmets: Pretsvars ar rokturi ūdens pildīšanai

Pretsvars ar rokturi tvaika lokomotīves ūdens pildīšanai. Pretsvaram apakšdaļā izgriezums visā garumā. 1,6 cm platumā un 6 cm dziļumā. No Mežāres stacijas. Melnā krāsā. Priekšmeta datējums: 20. gs. 2. puse.

Priekšmets: Automātiskā izziņas iekārta ASU-3

Automātiskā izziņas iekārta ASU-3. Dzelzceļā aparāts paredzēts vizuālu izziņu nolasīšanai par vilcienu kustības jautājumiem. Gaiši zilā krāsā ārpuses korpuss, aiz stikla daļa – gaišā, zaļganā krāsā ar melniem uzrakstiem, balsti melni. Informācijas panelis ar roku rakstītu informāciju uz papīra zem organiskā stikla, kas pieskrūvēts ar skrūvēm, informācijai attiecīgi blakus četrkantainas pogas. Labajā sānā piestirpināta metāla plāksne ar informāciju, ka iekārta izgatavota rūpnīcā "LOSINOSTROVSKIJ ZAVOD", iekārtas rūpnieciskais numurs 237, iekārtas datējums: 1989. gads.

Priekšmets: Zināšanu pārbaudes elektroniskā pults

Zināšanu pārbaudes elektroniskā pults. Izmantota dzelzceļu zināšanu pārbaudei ar ievadāmu programmu. Pelēkā un zaļganā krāsā ar melniem uzrakstiem, vairāki slēdži. Pults izgatavošanas datējums: 1989. gads.