Latest news

You are here

Kolekciju priekšmeti

Collection types

Grid List
Atrasti 35 priekšmeti

Cancel all filters
Priekšmets: Stacijas sols

Priekšmets: Stacijas sols Sols no Iecavas stacijas uzgaidāmās zāles. Uz sola atzveltnes iegravēti krievu burti "ROŽD", kas saīsinājumā nozīmē Riga- Orlovskaja žeļeznaja daroga. Lakots, koka sols ar atzveltni, tumši brūnā krāsā. Datējams ar 20.gs. sākumu.

Priekšmets: Divdaļīgais biļešu skapis

Divdaļīgs biļešu skapis. Skapis no stacijas biļešu kasiera darba telpas, no koka, brūnā krāsā, slēdzams. Augšējai daļai divviru durvis, to iekšpusē izvietotas biļetēm paredzētas ligzdas, 2 atvilknes, kas paredzētas naudai. Augšējās durvis aizveramas un aizslēdzamas. Apakšējai daļai diviru durvis, iekšpusē viens plaukts.

Priekšmets: Spāres stacijas biļešu kompostrieris

Spāres stacijas biļešu kompostrieris. Rokas kompostrieris dzelzceļu biļešu kompostrēšanai. No Spāres stacijas. Sānos piestiprināta rūpnīcas izgatavotājas plāksne ar uzrakstu krievu valodā "MPS-CUMZ Gosudarstv. sojuznij Odesskij mašinostroit. zavod". Kompostrieris nr. 4905. Priekšmeta datējums: 1954. gads.

Priekšmets: Lokomotīves katla plāksne

Taisnstūra formas zīme, nokrāsota zaļā krāsā ar tekstu baltā krāsā par tvaika lokomotīves L-4163 katla konservēšanu. Plāksnei balta mala, stūros 4 caurumi stiprināšanai. Datējums: 20. gs. 50.–80. gadi.

Priekšmets: Lokomotīves rūpnīcas plāksne

Taisnstūra formas metāliska spīduma tvaika lokomotīves plāksne – ar uzrakstu krievu valodā "Škodas rūpnīcas Tautas uzņēmums Pilzenē, Čehoslovākijā Nr. 2347, 1950". Burti veidoti lējumā. Datējums: 1950. gads.

Priekšmets: Universāls spruts vagonu plombēšanai

Universāls spruts vagonu plombēšanai. Spruts sastāv no divām atsevišķām daļām, trose pārgriezta. Uz vienas daļas iespiests reljefā numurs 0046035 un OKT. Otrai daļai kirilicā uzraksts reljefā SPRUT UNIVERSAL AO-ZT STRAŽ PATENT RF 96. Priekšmeta datējums: 20. gs.

Priekšmets: Sienas pulkstenis

Sienas pulkstenis. Korpuss tumši pelēkā krāsā, uzvelkams ar atslēgu, ciparnīca balta, rādītāji melni (sekunžu rādītājs sarkans) ar gaitas regulēšanas iespēju. Uz ciparnīcas uzraksts krievu valodā "SDELANO V SSSR". Zem stikla vāka iespiedumi - 62-0067-2-70.

Priekšmets: Skaitāmmašīna Feliks

Skaitāmmašīna Feliks. Zilā krāsā ar baltiem reljefā uzrakstiem un cipariem, ar niķelētām detaļām. Uz korpusa iesists numurs L86780 un izgatavotājrūpnīca "Z-D SČETMAŠ G. KURSK". Uz 4 gumijas kājām. Priekšmeta datējums: 20. gs. 50.–60. gadi.

Priekšmets: Vilciena pēdējā vagona astes signāls

Apaļa, melni no aizmugures un sarkani no priekšpuses ar baltu apmali krāsota signālzīme. Zīmes aizmugurē piemetināts kronšteins piestiprināšanai. Datējums: 20. gs. 50.–70. gadi.

Priekšmets: Vilciena pēdējā vagona astes signāls

Apaļa, pelēkā krāsā no aizmugures un ar baltu apmali krāsota signālzīme, kurai priekšdaļā ar kniedēm piestiprināts sarkanā plastmasas rāmī sešstūrains, sarkans stikla atstarotājs. Zīmes aizmugurē piemetināts kronšteins piestiprināšanai. Datējums: 20. gs. 60.–70. gadi.

Priekšmets: Eksaminācijas mašīna

Baltijas dzelzceļā izmantotā elektriskā eksaminācijas mašīna. 20.gs. 50.-70.gadi.

Priekšmets: Manometrs Nr.605435

Manometrs Nr.605435 ar mērījuma skalu no 0-100 kg/cm2. Uz mērījuma skalas uzraksts- Manometer, A/S O.I.Killer.

Priekšmets: Pneimokrāns

Lokomotīves pneimokrāns E220 ar gaisa plūsmas sadali 90 grādu leņķī. Krāns no metāla melnā krāsā ar rokturi. Datējams ar 20.gs. 50.-80.gadiem

Priekšmets: Pneimokrāns- mācību līdzeklis

Mācību uzskates līdzeklis studentiem. Vilciena pneimokrāna modelis ar taisnu gaisa plūsmu ar 1/4 izgriezumu. Gatavots no metāla, korpuss melnā krāsā, rokturis un malas sarkanā krāsā. Datējams ar 20.gs.50.-80 gadiem.

Priekšmets: Pneimokrāns- mācību līdzeklis

Mācību uzskates līdzeklis studentiem. Vilciena pneimokrāna modelis ar gaisa plūsmas novirzi 45 grādos, ar 1/4 izgriezumu. Gatavots no metāla, korpuss melnā krāsā, rokturis un malas sarkanā krāsā. Datējams ar 20.gs.50.-80 gadiem.

Priekšmets: ER2i konsendatoru izlādes stanga

Brūnā un melnā krāsā garenas, caurules formas ierīce ar metāla āķi galā un pievienotu vadu. Uz plastmasas korpusa uzlīmētas vairākas uzlīmes, viena no tām ar informāciju: "A/s "VRC Zasulauks" Testēšanas iekārta. Tips, Nr.: Izlādes stanga. Derīga līdz: 23.11.03. Atbild: (paraksts)." Elektrovilciena ER2i kodensatoru izlādes stangu izgatavojis inženieris Ivars Eņģelis. Priekšmeta datējums: 20. gs. 70.–90. gadi.

Priekšmets: Stacijas sols

Gaiši brūni nokrāsots koka sols 3 personām ar atzveltni un rokturiem sānos. Sola konstrukcija no masīvoka, sēžamdaļa no trim pienaglotiem, izliektiem saplākšņiem. Uz atzveltnes reljefā iegriezti dekoratīvi, ģeometriski rotājumi. Sols ražots visticamāk Latvijas Valsts dzelzceļu Ekspluatācijas direkcijas remontdarbnīcās (ERD). Priekšmeta datējums: 20. gs. 20.–30. gadi. sēžamvietas augstums: 45

Priekšmets: Vagonu ass rullīšu gultnis

Vagonu ass rullīšu gultnis. 16 rullīši. Priekšmeta datējums: 20. gs. 2. puse.

Priekšmets: Vagonu ass rullīšu gultnis

Vagonu ass rullīšu gultnis. 14 rullīši, bez iekšējā gredzena Priekšmeta datējums: 20. gs. 2. puse.

Priekšmets: Vagonu bremžu šļūtene

Vagonu bremžu šļūtene. Melna gumijas šļūtene, abos galos metāla daļas - vienā pusē ar gala krānu. Priekšmeta datējums: 20. gs.

Priekšmets: Vagona ass gultņa bukses vāks

Vagona ass gultņa bukses vāks. Priekšmeta datējums: 20. gs.

Priekšmets: Vagonu riteņu bremžu kluči

Vagonu riteņu bremžu kluči. Divu bremžu kluču komplekts - divas detaļas ar bremzējošo daļu un ietvaru. Priekšmeta datējums: 20. gs.

Priekšmets: Vagonu riteņa bremžu kluča atspere

Vagonu riteņa bremžu kluča atspere. Ielokana plāksne ar vienu nolocītu galu, otram galam forma noapaļota. Priekšmeta datējums: 20. gs.

Priekšmets: Gaisa sadalītājs

Gaisa sadalītājs. Priekšmets divās daļās, saskrūvēts kopā ar 6 skrūvēm. Augšdaļā rokturis. Priekšmeta datējums: 20. gs.

Priekšmets: Maģistrālais gaisa sadalītājs

Maģistrālais gaisa sadalītājs. Priekšmetam vairākas daļas, viena daļa pieskrūvēta ar 4 skrūvēm. Uz priekšmeta uzraksts kirilicā reljefā: "SDELANO V SSSR". Priekšmeta datējums: 20. gs. 2. puse.

Priekšmets: Vagonu automātiskās sakabes detaļas

Vagonu automātiskās sakabes detaļas. Trīs atsevišķas, dažādas formas detaļas, kas savienojas kopā. Priekšmeta datējums: 20. gs.

Priekšmets: Pretsvars ar rokturi ūdens pildīšanai

Pretsvars ar rokturi tvaika lokomotīves ūdens pildīšanai. Pretsvaram apakšdaļā izgriezums visā garumā. 1,6 cm platumā un 6 cm dziļumā. No Mežāres stacijas. Melnā krāsā. Priekšmeta datējums: 20. gs. 2. puse.