Radoša nodarbība "Iepazīsti Stacijas dzīvi"

Nodarbība notiek ekspozīcijā "Stacijas dzīve", un tās laikā skolēni var iejusties dažādu stacijas darbinieku un pasažieru lomās. Uzzināt ko darīja pasažieris 20. gs. stacijā, kādas izskatījās biļetes, kādi bija ceļojuma mērķi. Skolēniem, izpētot dažādus dokumentus, telpu maketus, izmēģinot, kā darbojas dažādas ierīces, veidojas priekšstats par tipisku Latvijas staciju. To papildina attēli, audiostāsti, kā arī skaņu, smaržu un taustes efekti.

Nodarbības laikā skolēni aizpilda darba lapu un muzeja pedagogs palīdz izpildīt uzdevumus. Saturs ir veidots tā, lai katrs pēta, klausās, tausta, bauda, izmēģina un dalās savā pieredzē. Noslēgumā grupa pārrunā piedzīvoto.

Nodarbības ilgums: 45 minūtes

Vecums: 5. - 12. klases skolēni

Dalībnieku skaits: līdz 15 cilvēkiem

Nodarbības cena: 7,50 EUR latviešu valodā + ieejas biļete katram dalībniekam (bērni, skolēni, 2 skolotāji grupai - bezmaksas; pieaugušie 2,50 EUR; studenti, pensionāri 1 EUR)