Latest news

Jūs atrodaties šeit

Kolekciju priekšmeti

Apakškolekcijas

Grid List
Atrasti 8691 priekšmeti

Atcelt visus filtrus
Foto: Rīgas stacija, automobiļi

Skats uz Rīgas stacijas fasādi, priekšplānā stacijas laukumā četras vieglās automašīnas dažādās krāsās(oranža, zila, sarkana, zaļa) rindā viena aiz otras. Tālāk aiz oranžās automašīnas redzama piektā automašīna no aizmugures. Pie vienas no automašīnām stāv divi vīrieši. Pastkartes apakšmalā uzraksts RIGA. DZELZCEĻA STACIJA Reversā vēstule krievu valodā, trūkst datuma. Pastkarte krāsaina.

Foto: Rīgas stacija

Skats uz stacijas fasādi. Priekšplānā stacijas laukums ar koku labajā pusē, kas daļēji aizsedz stacijas ēku un tās priekšā notiekošo darbību. Redzamas vieglās automašīnas, zirgu pajūgi un cilvēki. Apakšmalā uzraksts Riga. stacija. Reversā vēstule igauņu valodā ar datumu 11.VII 36. Pastmarka norauta. Fotopapīrs Argenta. Foto datējums: 1936. g.

Foto: Rīgas stacija svētku rotā

Uz stacijas fasādes izkārti divpadsmit karogi. Uz jumta seši karogi, trīs zvaigznes un teksts UZTICĪBA VADONIM- TAUTAS SPĒKS. Pie stacijas stāv auto un pārvietojas cilvēki. Fotopapīrs Argenta.

Foto: Rīgas stacija no putna lidojuma

Foto redzams Rīgas stacijas laukums, stacijas fasāde, labajā malā dzelzceļa pārvads uz Torņakalna staciju, Satiksmes ministrija. Aiz stacijas ēkas redzami sliežu ceļi uz kuriem stāv novietoti kravas vilcienu vagoni. Foto uzņemts no augšas, līdz ar to, bez stacijas teritorijas, redzama arī daļa Rīgas namu un apstādījumi. Foto priekšplānā stacijas laukumā novietotas automašīnas divās rindās. Gar stacijas ēku pārvietojas cilvēki. Kreisā malā redzama palīgēka. Reversā zīmogs Jonek St. Pellewsky, Riga.

Foto: Stacija Koknese

Līnijā Rīga–Daugavpils, skats ieslīpi uz stacijas laukumu ar aptuveni 200 cilvēku lielu pūli no piebraucamā ceļa puses. Priekšplānā redzami zirgu pajūgu rati. Labajā pusē pie staba piestiprināta izkārtne ar uzrakstu krievu valodā – “Telefon”. Reversā ar tinti uzrakstīts teksts – “Kokneses stacija 1914 g., kad izvadīju iesaucamos”. Foto datējums: 1914. gads.

Foto: Stacija Pļaviņas

Līnijā Rīga–Daugavpils, pretskats uz dekorētu Pļaviņu stacijas ēkas fasādi naktī no piebraucamā ceļa puses. Uz jumta izgaismots uzraksts – “SAULES MŪŽU LATVIJAI”. Priekšplānā redzams žogs. Fotopapīrs Argenta.

Foto: Daugavpils Preču stacija

Līnijā Rīga–Daugavpils. Skats uz Daugavpils I preču staciju, lokomotīvju depo un galvenās dzelzceļa darbnīcas ēkām un sliežu ceļiem. Pie sliežu ceļiem pārmijas un pārmiju lukturi. Kreisajā malā redzams koka žogs, tālāk lokomotīvju depo un darbnīcu ēkas, pie tām uz sliežu ceļiem vairāki segtie kravas vagoni. Pie šiem sliežu ceļiem redzamas 3 nelielas palīgēkas un kokmateriālu kaudzes. Labajā malā redzams neliels ēkas fragments, pie tās uz soliņa sēž 2 cilvēki, tiem priekšā stabs. Tālāk redzams vīrietis, kurš nes saiņus. Tālāk neliela koka palīgēka. Tālumā redzama ēka, to ieskauj koki. Labajā malā redzama stabu līnija un apstādījumi. Foto augšmalā uzraksti Daugavpils. Preču stacija. Reversā vēstule (trūkst datums, pastmarka norauta, pasta zīmoga daļa bez datuma.

Foto: Bēnes stacija

Skats no sliežu ceļu puses. Ēka apaugusi ar vīteņiem. Kreisajā pusē rati. Apakšā uzraksts "Sveiciens no Bēnes". Foto: F. Kalniņš Dobelē.

Foto: Meitenes stacija un apkārtne

Līnijā Jelgava–Meitene, skats ieslīpi no attāluma un augšas uz Meitenes stacijas ēku, sliežu ceļiem, apkārtni. Uz viena sliežu ceļa kravas vilciena sastāvs ar tvaika lokomotīvi priekšgalā. Redzamas trīs ēkas tālumā, no kurām viena ir celtniecības procesā. Stacijai uz jumta redzami divi karogu masti ar karogiem uz tiem. Viens no tiem – visticamāk Latvijas karogs. Fotogrāfijai balta josla–rāmis, uz apakšmalas ar melnu tinti uzrakstīts: "Bf. Meitene, Latvia" (visticamāk "Bf" –vācu valodā saīsinājums vārdam "Bahnhof" (stacija)). Reversā teksts ar zīmuli un adresāts Vācijā (Deutschland), zīmogs ar datumu, pastmarka ar gadu: 1941.

Foto: Sliežu ceļa pablīvēšanas darbi Jelgavā

Foto: Sliežu ceļa pablīvēšanas darbi Jelgavā Skats ieslīpi uz 12 cilvēku – gan sieviešu, gan vīriešu lielu grupu un sliežu ceļiem. Cilvēki darbībā, rokās tur speciālas ierīces – elektriskos pablīvētājus, viens vīrietis stāv pie pārvietojamās autonomās elektrostacijas ar iekšdedzes dzinēju, kas stāv uz zemes un no tās vadi uz rokas ierīcēm. Trim vīriešiem dienesta cepures. Tiek veikta mazā mehanizācija – elektriskie pablīvētāji ar lielu vibrāciju saspiež šķembas zem gulšņiem, un ceļš paliek stabils. Reversā rakstīts teksts ar zīmuli. Foto datējums: 20. gs. 50. gadi.

Foto: Cilvēki pie Carnikavas stacijas

Skats no sāna uz divstāvu koka stacijas ēku dzelzceļa līnijā Rīga - Rūjiena. Priekšplānā divi vīrieši civilajā apģērbā, fonā lielāka cilvēku grupa pie stacijas ēkas. Rudenīgi laika apstākļi. Fotopapīrs VEF. Foto datējams ar 20.gs.30.-40.gadiem.

Foto: Cilvēki pie Carnikavas stacijas
Fotogrāfija: Daugavpils valsts dzelzceļa tehniskās

Foto vidū izvietotas izlaiduma dalībnieku ovālas ģīmetnes ar uzvārdiem. Foto augšējā labā stūrī izvietots skolas nosaukuma uzraksts, kreisā- tehnikuma nozīmīte, ozola lapas un stilizēti burti. Foto kreisā apakšējā stūrī ceha iekšskats, labā- skolas ēkas skats

Fotogrāfija: Bruņoto vilcienu pulka virsdienesta k

"Bruņoto vilcienu pulka virsdienesta karavīri 1919-1929. ; Uz fotogrāfijas 1.,2., 3. vilciena karavīru, štāba un instruktoru komandu ģīmetnes. Fotogrāfijas augšpusē uzraksts""BRUŅOTO VILCIENU PULKA VIRSDIENESTA KARAVĪRI"" zem tā krustoti lielgabali, ritenis, spārni un burti B, V, P ar gada skaitļiem 1919- 1929. Apakšmalā, vidū krustoti valsts karogi un zobeni, stūros lielgabali uz platformām, labā stūrī uzraksts ""B. Rozenfelds Rīgā "". Apkārt fotogrāfijai vinjete. Vidū karavīru ģīmetnes."

Fotogrāfija: Rēzeknes 1. Mašīnu direkcija

Uz fotogrāfijas Rēzeknes 1 mašīnu direkcijas darbinieku ģīmetnes ar uzvārdiem. Foto vidū Rēzeknes stacija ( kr. pusē) un depo ēka ( lab. pusē), apakšmalas vidū lokomotīve un gada skaitlis 1925.

Fotogrāfija: 6. ceļu iecirkņu priekšstrādnieku kur

Uz foto izvietotas kursa dalībnieku un pasniedzēju ovālas ģīmetnes ar uzvārdiem. Kreisā augšējā stūrī ritenis, spārni un Latvijas ģerbonis. Kreisā apakšējā stūrī dzelzceļa ceļu mezgls Daugavpilī, labā-.Daugavpils stacijas teritorija.

Foto: iekštelpa stacijā Rīga I

Stacijas dežurante Sniedze un telegrāfists Kārlis pie Morzes aparāta.

Foto: Latvijas dzelzceļu I Ekspluatācijas nodaļas

Latvijas dzelzceļu I Ekspluatācijas nodaļas administratori un līnijas darbinieki 1919.- 1921.

Foto: staciju priekšnieku palīgu kursi

XI. Staciju priekšnieku palīgu kursi. Kolāžas tipa bilde - portretu fotogrāfijas, Dzelzceļu virsvaldes ēka un dzelzceļa tilts Rīgā.

Foto: studentu grupa vagonu ratiņu remonta iecirkn

"Reversā ar tinti atzīmēts ""1937. 11.nov."""

Foto: studentu grupa pie lokomotīves Ck 182

"Reversā atzīmēts ""1938.g. 28. V"""

Fotopastkarte: studentu grupa pie stacijas perona

"Reversā atzīmēts ""1939.g. 2. februarī"""

Fotopastkarte: studentu grupa pie stacijas dežuran

"Reversā atzīmēts ""1939.g.2.februarī""."

Fotopastkarte: studentu grupa pie semafora

"Reversā atzīmēts ""1939.g. 2.II"

Fotopastkarte: studentu grupa pie sliežu ceļiem

"Reversā atzīmēts ""1939.g. 23. februarī""."

Fotopastkarte: studentu grupa pie semaforiem

"Studentu grupa pie semaforiem; upes krasts; vieta nezināma"

Fotopastkarte: studentu grupa Priedaines stacijā

Studentu grupauz Priedaines stacijas perona