Radoša nodarbība "Iepazīsti un uzbūvē tvaika lokomotīvi"

Foto T.Altbergs

Nodarbības laikā bērni atklās noslēpumaino tvaika lokomotīves pasauli un uzbūvēs savu lokomotīvi no kartona.

Nodarbības pirmajā daļā dalībnieki iepazīsies ar tvaika lokomotīves uzbūvi, apskatot gan īstas muzeja krājumā esošās lokomotīves, gan noskatoties videomateriālus. Izzinās tvaika dzinēja darbības principus un to kā tvaiks izkustina riteņus. Nodarbības otrajā daļā katrs dalībnieks saliks savu šaursliežu tvaika lokomotīvi no kartona trafareta. Būs iespēja uzzināt kādas lokomotīves braukušas, kādas būvētas Latvijā, kāpēc sākumā tām doti vārdi un ar ko bānītis atšķiras no citām lokomotīvēm.

Nodarbības mērķis: atklāt bērniem kas ir tvaika lokomotīve, kā tā darbojas, kāda ir tās nozīme un attīstības vēsture.
Nodarbības ilgums: 50 minūtes (vai 1h 20min ar lokomotīves modeļa izkrāsošanu)
Vecums: bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem
Dalībnieku skaits: no 10 līdz 15 bērniem
Cena: 4 EUR katram dalībniekam