Latest news

Muzeja ēka

Jau ienākot muzeja pagalmā, jūtama īpaša noskaņa, reizēm šķiet, ka tā sajūtama pat gaisā. Šī vieta jau kopš 1904. gada cieši savijusies ne vien ar dzelzceļa, bet arī Latvijas vēstures līkločiem.

Zaļais koka nams, kura fasādi un logu ailes rotā kokgriezumi, būvēts kā dzelzceļnieku dzīvojamā ēka. Starpkaru periodā šeit mitinājušies dzelzceļa darbinieki, tostarp ilggadējais Jelgavas stacijas priekšnieks Jānis Jānītis. Otrā pasaules kara laikā liktenis pret namu bija labvēlīgāks nekā pret Jelgavas stacijas ēku, kura tika sabombardēta. Tikmēr namam izdevās izdzīvot. Padomju varas gados namam bijuši dažādi saimnieki un iemītnieki, tai skaitā te bijuši vairāki dzīvokļi.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas ēkā sāka saimniekot dzelceļnieki, kuri šeit izveidoja ekspozīciju un rūpējās par tās daudzveidīgumu. Tā, gadiem ejot, namiņš kalpojis dzelzceļam un šodien ne vien priecē apmeklētājus un ļauj iepazīt dzelzceļa vēsturi, bet arī atdod godu tā kādreizējiem iemītniekiem un tiem, kas savu dzīvi veltījuši dzelzceļam.