Industriālais pārgājiens uz Rīgas staciju
Dzelzceļa muzejs aicina sestdien, 1. augustā, doties industriālajā pārgājienā uz Rīgas staciju, kas notiks sadarbībā ar Rail Baltica. Tajā būs iespēja uzzināt par Rīgas dzelzceļa stacijas vēstures līkločiem kopš 1861. gada un tās gaidāmajām pārmaiņām tuvāko gadu laikā, iespēja apskatīt unikālās starptautisko vilcienu uzgaidāmās zāles, izstaigāt pa simtgadīgām cara laika flīžu kāpnēm un uzzināt, kad un kāpēc uzcelts pulksteņa tornis.
- Pārgājiena sākums plkst. 11 Dzelzceļa muzejā, Uzvaras bulvārī 2A.
- Pārgājiena ievadā izstaigāsim bijušās dzelzceļa stacijas Rīga III teritoriju, kas veidota līdz ar Rīgas–Mītavas (tagadējā Jelgava) dzelzceļa līniju un sameklēsim ēku fragmentus, kas saglabājušies vairāk kā 150 gadus.
- Tālāk dosimies apskatīt daļu Rail Baltica trases dabā Pārdaugavas pusē un tad pāri Akmens tiltam uz Daugavas labo krastu cauri 60. gados celtajai autoostai, “Titānikam”, ar ieiešanu kanāla caurtekas tiltiņā uz stacijas pusi. Ejot gar Centrāltirgu, noskaidrosim, kur reiz atradusies Rīga tirgus stacija.
- Apskatīsim pašu Rīgas staciju un uzzināsim, kā tā izmainījusies, kopš pirmās Rīgas stacijas atklāšanas 1861. gadā. Izstaigāsim Gogoļa ielas pārvadu, A, B un C tuneļus, Dzirnavu ielas pārvadu, izstaigāsim pa simtgadīgām cara laika flīžu kāpnēm.
- Augšā uz peroniem apskatīsim, kāda izskatīsies nākotnes Rīgas stacija, kas tuvāko gadu laikā tiks pārbūvēta līdz ar Eiropas platuma sliežu izbūvi Rail Baltica projekta ietvaros.
- Noslēgums plānots pie Stacijas pulksteņa torņa ap plkst. 15.
Pieteikties pārgājienam var pa tālruni 20032331 vai e-pastu nora.austrina@ldz.lv. Dalībnieku skaits ierobežots.
Pārgājienu vadīs Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Nora Austriņa un dzelzceļa inženieris Dāvis Bušs.
Pārgājiena garums ~8 km.
Dalības maksa pieaugušajiem – 10 eiro, bērniem – 7 eiro.
Dalībnieki aicināti vilkt mutes un deguna aizsegu (lakatu vai sejas masku), līdzi ņemt atstarojošu vesti, kā arī ēdienu un dzērienu piknikam. Ērts, laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un ērti apavi, ko nav bail sasmērēt. Tā kā apmeklēsim paaugstinātas bīstamības zonas, vecākiem lūgums uzmanīgi izvērtēt sava mazgadīgā bērna līdzdalību šajā pārgājienā. Iesakām pārgājienā doties bērniem sākot no 7 gadu vecuma.
Gribi uzzināt vairāk par Dzelzceļa muzeju? Seko jaunumiem Facebook, Instagram, Twitter @latvianrailwaymuseum un skaties video par dzelzceļa vēsturi Youtube kanālā https://ej.uz/latvianrailwaymuseum
Foto: Autors nezināms, 20. gs. 70. gadi. Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja krājums