Latest news

Industriālais pārgājiens uz Bolderāju 14.09.2019.

Pārgājiens sāksies Rīgā, pie Zasulauka stacijas, gar dzelzceļu ies tālāk uz Bolderāju, kur pa ceļam būs tāstījums par dzelzceļa līnijas vēsturi, Zasulauka depo, Radiotehniku un citiem industriālajiem objektiem un to vēsturi, kā arī NSRD mākslas/mūzikas projektu, kas iedvesmojies no industriālās vides. Iespēja apciemot Bolderāja-2 stacijas dežurantu un nokļūt tur, kur citi nevar. Atpakaļceļā uz Rīgas centru dosimies ar autobusu.

Industriālie pārgājieni ir Dzelzceļa muzeja organizētu izglītojošu pastaigu cikls, kas šogad notiek jau otru gadu. Šie pārgājieni piedāvā dzelzceļa entuziastiem un citiem industriālā mantojuma interesentiem ieskatu par vēsturiskiem un mūsdienu industriāliem objektiem un sekmē izpratni un pozitīvu attieksmi par dzelzceļa vēsturi un attīstību. Šajā pavasarī devāmies apskatīt bijušo Jelgavas depo-Ģintermuižas slimnīcu-Anru motors vēsturisko spēkratu kolekciju. Pagājušā sezonā organizējām trīs pārgājienus: Acone-Palīdzības vilciens-Depo; Torņakalns-Baložu kūdras purva muzejdzelzceļš; Jelgava-RAF teritorija-stacija.

Industriālo pārgājienu vadīs Nora Vrubļevska, izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja un Inese Rezgoriņa vecākā krājuma glabātāja.

Tikšanās pie Zasulauka stacijas plkst. 10:00. Pārgājiena noslēgums ir paredzēts ap plkst. 16.00 Bolderājā. Aptuvenais pārgājiena garums: 10 km.

Pieteikšanās un vairāk informācija pa telefonu 20032331 vai e-pastu: nora.vrublevska@ldz.lv , mājaslapā: www.railwaymuseum.lv. Dalībnieku skaits pārgājienā ir ierobežots.

Dalības maksa pārgājienā ir 5 EUR pieaugušajiem, 3,50 EUR bērniem.

Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, atstarojošā veste, kā arī ēdiens un dzēriens piknika pauzei.

NB! Tā kā apmeklēsim paaugstinātas bīstamības zonas (sliežu ceļu klātesamība, tam pieguļošās teritorijas, utt.), vecākiem lūgums uzmanīgi izvērtēt sava mazgadīgā bērna līdzdalību šajā pārgājienā! Iesakām pārgājienā doties bērniem sākot ar 7 gadu vecumu.

Gribi uzzināt vairāk par Dzelzceļa muzeju? Seko jaunumiem Facebook lapā vai Instagram @latvianrailwaymuseum un skaties video par dzelzceļa vēsturi Youtube kanālā https://ej.uz/latvianrailwaymuseum

*Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Fotogrāfijas/video tiks izmantotas publicitātei un publiskotas muzeja sociālajos tīklos.

Foto no Dzelzceļa muzeja krājuma. Autors: Andris Biedriņš, 1995. gads.