Latest news

Dzelzceļa muzejs nominēts LMB gada balvai 2021

Priecājamies paziņot, ka Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja pētījums "Kā dzelzceļnieki dzīvojuši, strādājuši un mīlējuši Jelgavā" nominēts Latvijas Muzeju biedrības gada balvai 2021!

"Kā dzelzceļnieki dzīvojuši, strādājuši un mīlējuši Jelgavā" ir sociāli antropoloģisks pētījums, kurā ar dzīvu sarunu, rakstu avotu un krājumu dokumentu palīdzību iegūts padziļināts priekštats par Jelgavas dzelzceļnieku dzīvi un plašākām dzelzceļa norisēm dažādos vēstures laika nogriežņos. Pētījums sniedz vēl nebijušu ieskatu dzelzceļa vēstures norisēs un cilvēku stāstos un  tas kalpos kā stūrakmenis tālākajai Jelgavas ekspozīcijas attīstībai. Pētījumā rezultātā iegūta ne vien unikāla materiālu bāze un emocionāli ļoti bagātu stāstu krājums, bet arī muzeja darbinieki guvuši jaunu pieredzi un prasmes, kas ļaus attīstīt pētniecību.

Pētījuma īstenošana nebūtu iespējama bez aktīvas un personiskas dzelzceļnieku un viņu ģimenes iesaistes un "Jaunrades laboratorijas" un tās pētnieku veiktā darba.Priecājamies, ka pētījums guvis ne vien nozares atbalstu, bet arī atpazīstamību sabiedrībā, pateicoties ne vien rakstu sērijai par to, bet arī LTV1 raidījumam "Ielas Garumā" un LR1 raidījumam "Vietu lietas Latvijā", kuros varējām izstāstīt dažus no pētījumā iegūtajiem stāstiem.

Latvijas Muzeju biedrības gada balva ik gadu tiek pasniegta muzeju nozares spilgtākajiem un kvalitatīvākajiem notikumiem, iekļaujot nominācijās izstādes, muzejpedagoģiskas programmas, pētījumus un citas muzeju aktivitātes. Konkursa mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos Latvijas Muzeju biedru muzejiskos sasniegumus, veidot muzeju darba pozitīvu rezonansi sabiedrībā un veicināt labo praksi, lai nodrošinātu muzeju nozares ilgtspējīgu attīstību. Šogad no vairāk kā 50 balvas pretendentiem, Dzelzceļa muzejs iekļuvis starp 12 labākajiem nominantiem.

Projektu "Kā dzelzceļnieki dzīvojuši, strādājuši un mīlējuši Jelgavā" vadīja Jelgavas ekspozīcijas un izstāžu kuratore Ilze Freiberga.

Vairāk par Muzeju biedrības gada balvu lasīt ŠEIT

Ar pārējiem nominētajiem projektiem var iepazīties ŠEIT

 

Priecājamies paziņot, ka Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja pētījums "Kā dzelzceļnieki dzīvojuši, strādājuši un mīlējuši Jelgavā" nominēts Latvijas Muzeju biedrības gada balvai 2021!

"Kā dzelzceļnieki dzīvojuši, strādājuši un mīlējuši Jelgavā" ir sociāli antropoloģisks pētījums, kurā ar dzīvu sarunu, rakstu avotu un krājumu dokumentu palīdzību iegūts padziļināts priekštats par Jelgavas dzelzceļnieku dzīvi un plašākām dzelzceļa norisēm dažādos vēstures laika nogriežņos." data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/field/image/dizaina_balva_fb_krasa-12.jpg">