Latest news

Muzeju nakts DIENA Dzelzceļa muzejā 19.maijā no 10:00 - 17:00

Rīgas ekspozīcijā muzejs piedāvās dažādas aktivitātes visai ģimenei.  Aicinām izmantot iespēju un bez Muzeju nakts burzmas apskatīt citās dienās slēgtās lokomotīves un vagonus, iejusties laikmeta tēlos un iegūt gan jautrus, gan nostaļģiskus foto.
 • Lokomotīvju un vagonu apskate ar gidu
  • elektriskais vilciens Er 2,
  • padomju laika salonvagons Nr1, mērvagons,
  • TE sērijas tvaika lokomotīve,
  • TE3 sērijas dīzeļlokomotīve,
  • Bagāžas vagons,
  • Cietumnieku vagons
 • Fotografēšanās ritekļos ar vēsturiskiem atribūtiem
 • Vizināšanās ar rokas drezīnu
 • 11:00 un 15:00 filma Mērijas ceļojums (Rež. Kristīne Želve, 70 min, Latvija, 2018) Pēc filmas tikšanās ar režisori Kristīni Želvi un aktrisi Daigu Kažociņu
Pasākuma maksa:
Pilna biļete 7 eur, tikai muzeja ekspozīcija 5 eur, tikai filma Mērijas ceļojums  2 eur
Studentiem, pensionāriem: pilna biļete 6 eur, tikai muzeja ekspozīcija
4 eur, tikai filma Mērijas ceļojums  2 eur
Skolēniem 1,50 eur,  ģimenes biļete 15.50/11.50 eur, Valsts aksiju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” darbiniekiem ieeja bez maksas (uzrādot apliecību)

Jelgavas ekspozīcijā (Stacijas ielā 3 )

 • ekskursijas gida pavadībā uz vēsturisko Jelgavas lokomotīvju depo, kur glabājas Dzelzceļa muzeja vēl restaurāciju gaidošās tvaika lokomotīves un vagoni. Ekskursiju laiki: plkst. 12.00, 14.00 un 16.00 no Muzeja, Stacijas ielā 3. Ekskursijas ilgums aptuveni 1,5 h.
 • Muzeja ekspozīcijas apskate.
Pasākuma maksa: (iekļauts arī muzeja apmeklējums): € 4,50 – pieaugušajiem;
€ 3,00 – pensionāriem, studentiem; € 1,00 – skolēniem; bērniem pirmsskolas vecumā un VAS “Latvijas dzelzceļš” darbiniekiem ieeja bez maksas (uzrādot apliecību).

Ekskursijās dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš līdz 18. maija plkst. 17.00 pa telefonu 20032331 vai rakstot uz muzejs@ldz.lv, tādējādi garantējot sev dalību ekskursijā. Lūgums uz ekskursijas sākumu Dzelzceļa muzejā, Stacijas ielā 3 ierasties vismaz 15 minūtes iepriekš, lai nekavētu ekskursijas sākumu.

Muzeju naktī Dzelzceļa muzejs aicina doties uz divām Latvijas dzelzceļa stacijām Viļāniem un Dobeli, kurās sadarbībā ar stacijas personālu un novadu muzejiem piedāvāsim noskatīties K.Želves filmu Mērijas ceļojums, tikties ar radošās grupas pārstāvjiem. Uzzināt par stacijas vēsturi un paviesoties pie staciju dežurantiem ekspresekskursijā.

Izmanto iespēju Dzelzceļa muzeju izbaudīt bez burzmas pa dienu un ieraudzīt divas Latvijas  stacija jaunā veidolā un pievienojies mums Muzeju nakts pasākumā Dobelē un Viļānos. Rīgā un Jelgavā Muzeju nakts laikā ekspozīcijas slēgtas.

Pasākumu organizē: Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs sadarbībā ar dobeles novadpētniecības muzeju un Viļānu novadpētniecības muzeju. Papildus informācija www.railwaymuseum.lv  t. 67232849 vai 63721309

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts.

Fotogrāfijas/video tiks izmantoti publicitātei un pilsētas vēstures saglabāšanai

Rīgas ekspozīcijā muzejs piedāvās dažādas aktivitātes visai ģimenei.  Aicinām izmantot iespēju un bez Muzeju nakts burzmas apskatīt citās dienās slēgtās lokomotīves un vagonus, iejusties laikmeta tēlos un iegūt gan jautrus, gan nostaļģiskus foto." data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/field/image/Muzeja%20diena_19.05.2018_Riga.jpg">