Latest news

Attālināta nodarbība "Ceļojums pagātnē"

Skolas somas programmā piedāvājam iespēju skolēniem attālināti izstaigāt III klases pasažieru vagonu, cietumnieku vagonu un salonvagona kupeju, lai izprastu dažādu laikmetu ceļošanas paradumus un kopā risinātu radošus uzdevumus.

Skolēni uzzinās, kā mainījušies ceļojumu paradumi, īpaši saistībā ar dzelzceļu vēsturi, kādi paradumi un specifisks serviss bija pieejams vilcienos. Pēc nodarbības varēs uzzīmēt paši savu pastkarti, kuru uzdāvināt saviem tuviniekiem vai nosūtīt Dzelzceļa muzejam.

Katrs nodarbības dalībnieks pirms nodarbības pa pastu saņems pastkarti, kuras sūtītāju un izcelsmi kopā atklās nodarbībā, tādejādi tiks atdzīvināts 20. gs. ceļotāju paradums.

Nodarbība ļaus pilnveidot skolēnu zināšanas vēsturē, sociālajās zinībās kā arī vizuālajā mākslā. Uzdevumi attālinātās nodarbībās laikā paredzēti, lai muzeja pedagogs, skolotājs un skolēni kopīgi veidotu izpratni par cilvēku ceļošanas paradumu attīstību un saistību ar dzelzceļu vēsturi Latvijā 20. gs.

Nodarbības mērķis: Pilnveidot skolēnu zināšanas vēsturē, sociālajās zinībās kā arī vizuālajā mākslā. Uzdevumi attālinātās nodarbībās laikā paredzēti, lai muzeja pedagogs, skolotājs un skolēni kopīgi veidotu izpratni par cilvēku paradumiem ceļojot un to saistību ar Latvijas dzelzceļa vēsturi.

Nodarbības ilgums: 40min

Valoda: latviešu valoda

Vecums: 5.-9. klases skolēni

Dalībnieku skaits: no 10 līdz 30 skolēniem

Nodarbības cena :  vienam dalībniekam:  4 EUR (cenā iekļauta pastkarte un tās nosūtīšana)

Norises vieta:  platformā zoom (vai citā pēc iepriekšējas vienošanās).

Pieteikšanās: pa telefonu 20032331, e-pastu:muzejs@ldz.lv. Lai skolēns saņemtu pastkarti, lūgums nodarbību pieteikt vismaz 10 dienas pirms norises.

Kontaktinformācija: muzejs@ldz.lv

NB! Nodarbība iekļauta programmā"Latvijas skolas soma"