Latest news

Ar vienu vilcienu rītdienā, izstāde par topošo Rail Baltica dzelzceļu

Latvijas dzelzceļa muzeja pagalmā apskatāma Satiksmes ministrijas rīkotā vides izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”, kas iepazīstina ar topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju. Ceļojošā vides izstāde veidota Rail Baltica ātrgaitas vilciena dizaina formā, un tā ir bagātīgi ilustrēta ar informāciju gan par pašu projektu, gan dzelzceļa aizsākumiem Latvijā.

Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar Rail Baltica projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu. 

Izstādes stends būs interesants visām apmeklētāju vecumu grupām, jo tas aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci, var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām, vai arī noklausīties leģendas par Rail Baltica topošo staciju atrašanās vietām.

Padomāts arī par apmeklētājiem ar bērniem, piedāvājot interaktīvu atmiņas spēli “Atrodi vienādos”, kurā bērniem jāatrod attēli par Rail Baltica projekta vides, pasažieru drošības un ērtības tēmām.

No 2022. gada pavasara līdz rudenim izstāde apceļoja Latvijas novadu pašvaldības, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Tā viesojusies Salaspils, Mārupes, Siguldas, Olaines, Bauskas, Limbažu, Ķekavas, Ropažu novados un dzelzceļa stacijā “Imanta”, Rīgā. 

Sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” izstāde Latvijas dzelzceļa muzejā būs apskatāma līdz 2023. gada 28. oktobrim.

Muzeja darba laiks: P. slēgts, O., T. 10.00-17.00, C. 10.00-20.00, P., S. 10.00-17.00, Sv. slēgts.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu.

Latvijas dzelzceļa muzeja pagalmā apskatāma Satiksmes ministrijas rīkotā vides izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”, kas iepazīstina ar topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju." data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/field/image/arvilcienuritdiena.jpg">