Latest news

Jau var pieteikties bērnu vasaras nometnēm Dzelzceļa muzejā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Tuvojoties vasaras brīvlaikam, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina vecākus laikus pieteikt savas atvases uz divām vasaras dienas nometnēm - “Ceļā ar Ziemeļu ekspresi” un “5 dienās līdz pasaules malai”. Nometnes būs kā ceļojums dzelzceļa, grāmatu un radošās iztēles pasaulē.

 

Nometnes paredzētas bērniem vecumā no 8 līdz 12 gadiem un tās norisināsies piecas dienas, katru dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00 Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja telpās, Uzvaras bulvārī 2A, Rīgā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā. Nometnes laikā paredzētas radošas aktivitātes, spēles, ekskursijas un pārgājiens.

 

No 1. jūlija līdz 5. jūlijam norisināsies nometne “Ceļā ar Ziemeļu ekspresi”, kuras laikā bērni pētīs, kurp devās Ziemeļu ekspresis, kas ar to ceļoja un kāda valoda, kultūra un tradīcijas raksturīgas katram no maršruta Parīze–Berlīne–Kēnigsberga–Daugavpils–Pēterburga pieturpunktiem. Bērni veidos ceļojumu dienasgrāmatas, fotografēs, spēlēs improvizācijas spēles, iejutīsies spiegu, mākslinieku, dzīves baudītāju un politiķu ādā, dosies ekskursijā uz vagonu parku un pārgājienā pa Jelgavu, kā arī plānos ceļošanu ar vilcienu un veidos maketu nākotnes kupeju vagonam.

 

No 19. augusta līdz 23. augustam norisināsies nometne “5 dienās līdz pasaules malai”, kur katra nometnes diena būs veltīta vienam ceļošanas veidam. Bērni pētīs, kādi ir aizraujošākie tūrisma galamērķi un ko var izbaudīt ceļojot ar vilcienu, kuģi, lidmašīnu, mašīnu vai dodoties pārgājienā ar kājām. Nometnes laikā bērni zīmēs, pētīs kartes, meklēs informāciju, spēlēs spēles, apdrukās kreklus un pasu vāciņus, drukās skrejlapas grafikas darbnīcā, fotografēs, ies pārgājienā uz Baložu kūdras muzejdzelzceļu un nedēļas garumā apkopos visu piedzīvoto ceļojumu ideju grāmatā.

 

Nometnes dienas programma:

9.00-9.15         Ierašanās, dienas ievads

9.15-12.00       Radošas aktivitātes, spēles, ekskursijas

12.00-13.00     Pusdienas

13.00-15.00     Radošas aktivitātes, spēles, ekskursijas

15.00-15.30     Launags

15.30-16.00     Brīvais laiks

16.00-17.00     Dienas kopsavilkums un vecāku sagaidīšana

 

Dalības maksa: 150 EUR (tai skaitā, ēšana divas reizes dienā, nodarbību izmaksas, transporta izdevumi).

 

Pieteikšanās: pa tālruni 20032331 vai e-pastu nora.vrublevska@ldz.lv.

 

Dalībnieki: nometnē piedalīsies 15 - 18 bērni vecumā no 8 līdz 12 gadiem un ar tiem vienmēr kopā būs divi nometnes vadītāji.

 

Nometnes principi:

  • Mācīties darot
  • Izaicinājuma radīšana
  • Drošība – esi uzmanīgs, vērīgs, nesteidzies

 

Nometnē nepieciešamā dokumentācija tiks nosūtīta uz kontaktpersonas e-pastu pēc dalībnieka reģistrācijas nometnei un tiks parakstīta vecāku sapulces dienā, atbilstoši nometnei “Ceļā ar Ziemeļu ekspresi” 28. maijā vai nometnei “5 dienās līdz pasaules malai” 16. jūlijā. Rēķini tiks izsūtīti pēc līguma parakstīšanas un jāapmaksā nedēļas laikā pilnā apmērā.

1. Dalībnieka aptaujas lapa;

2. Līgums starp dalībnieka vecāku un nometnes organizatoru;

3. Nometnes iekšējās kārtības un drošības noteikumi.

 

Papildu informācija:

Nora Vrubļevska

Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

E-pasts: nora.vrublevska@ldz.lv  

Telefons: 20032331