Latest news

Jūs atrodaties šeit

Kolekciju priekšmeti

Apakškolekcijas

Grid List
Atrasti 2228 priekšmeti

Atcelt visus filtrus
Foto: Rīgas stacija

Skats uz staciju no kanāla tilta. Kreisā pusē kanāla tilta margas, apstādījumi, pār tiltu iet cilvēki. Stacijas laukumā vieglās automašīnas, zirgu pajūgi, cilvēki. Foto priekšplānā redzamas tramvaja sliedes, elektrības vadi. Apakšmalā uzraksts Rīgas. Stacija. Reversā vēstule igauņu valodā. Pastmarka 6 santīmu vērtībā, uz pasta zīmoga datums 23 VI 31 Izmēri: 8,8X 13,8 cm. Foto datējums: 1931. gads.

Foto: Rīgas stacija svētku rotā

Uz stacijas fasādes izkārti divpadsmit karogi. Uz jumta seši karogi, trīs zvaigznes un teksts UZTICĪBA VADONIM- TAUTAS SPĒKS. Pie stacijas stāv auto un pārvietojas cilvēki. Fotopapīrs Argenta.

Foto: Rīgas stacija no putna lidojuma

Foto redzams Rīgas stacijas laukums, stacijas fasāde, labajā malā dzelzceļa pārvads uz Torņakalna staciju, Satiksmes ministrija. Aiz stacijas ēkas redzami sliežu ceļi uz kuriem stāv novietoti kravas vilcienu vagoni. Foto uzņemts no augšas, līdz ar to, bez stacijas teritorijas, redzama arī daļa Rīgas namu un apstādījumi. Foto priekšplānā stacijas laukumā novietotas automašīnas divās rindās. Gar stacijas ēku pārvietojas cilvēki. Kreisā malā redzama palīgēka. Reversā zīmogs Jonek St. Pellewsky, Riga.

Foto: Daugavpils Preču stacija

Līnijā Rīga–Daugavpils. Skats uz Daugavpils I preču staciju, lokomotīvju depo un galvenās dzelzceļa darbnīcas ēkām un sliežu ceļiem. Pie sliežu ceļiem pārmijas un pārmiju lukturi. Kreisajā malā redzams koka žogs, tālāk lokomotīvju depo un darbnīcu ēkas, pie tām uz sliežu ceļiem vairāki segtie kravas vagoni. Pie šiem sliežu ceļiem redzamas 3 nelielas palīgēkas un kokmateriālu kaudzes. Labajā malā redzams neliels ēkas fragments, pie tās uz soliņa sēž 2 cilvēki, tiem priekšā stabs. Tālāk redzams vīrietis, kurš nes saiņus. Tālāk neliela koka palīgēka. Tālumā redzama ēka, to ieskauj koki. Labajā malā redzama stabu līnija un apstādījumi. Foto augšmalā uzraksti Daugavpils. Preču stacija. Reversā vēstule (trūkst datums, pastmarka norauta, pasta zīmoga daļa bez datuma.

Foto: Stacija Acone

Skats uz staciju un nojumi no perona puses. Uzbūvēta 1937. gada beigās. Fotografēts 1962. gadā.

Foto: Pieturas punkts Pārogre

Pieturas punkts Pārogre atvērts 1931. gadā. Skats uz staciju no perona puses.

Foto: Stacija Imanta

Skats uz staciju no perona puses. Stacija ar nosaukumu Zolitūde šeit atvērta 1894. gadā, 1928. gadā pārdēvēta par Imantu.

Foto: Skats uz Staburaga staciju

Skats no sliežu ceļiem uz Staburaga pieturas punktu, dzelzceļa līnijā Ventspils–Zilupe. Pieturas punkts atvērts 1927.gadā, Pie sētas, kas atdala augļudārzu no perona, stacijas nosaukums latviešu valodā. Priekšplānā uz kāpnēm 2 vīrieši, 2 bērni un 1 sieviete.

Foto: Ēka Uzvaras bulv.2a, Rīgā

Ēka būvēta laika posmā no 1868. līdz 1873. gadam kā Rīgas–Jelgavas dzelzceļa sabiedrības lokomotīvju un vagonu remontdarbnīcas. 19. gadsimta beigās tā iznomāta Krievijas-Baltijas vagonu fabrikai. Turpmākajos gados ēka izmantota kā Torņakalna dzelzceļa stacijas preču noliktava. Priekšplānā 4 vīriešu grupa, fonā pati ēka, vagons un zirgu pajūgs. Datējama ar 20. gs. 30.gadiem.

Foto: Valmieras stacijas teritorija

Skats uz Valmieras stacijas sliežu ceļiem, uz kuriem stāv kravas vagonu sastāvi. Tālumā nojume un elevators (?).

Foto: dzelzceļnieku kazarmas

Dzīvojamā ēka, kas būvēta dzelzceļa darbiniekiem. Koka, vienstāvu koka ēka, uz fasādes plāksnīte ar Nr. 111 A. Priekšplānā ģimene (?)- vīrietis, sieviete un divi bērni. Reversā paraksts, foto no dzelzavieša Arnolda Liepiņa foto albuma.

Foto: Airītes stacija svētku rotā

Stacija Airīte, dzelzceļa līnijā Liepāja–Glūda, izrotāta ar vītnēm, iespējams par godu LR dibināšanas gadadienai 18. novembrī. Rotājumi no skujeņiem, pie ieejas Latvijas karogs. Vēla rudens, vai ziemas foto, jo zemi klāj sniegs. Nodevusi Longina Kirova.

Foto: Dubeņu depo

Dzelzceļnieku grupa (?) pie Dubeņu depo, dzelzceļa līnijā Liepāja–Vaiņode. Depo ēka no koka. 6 vīrieši pie depo. Nodeva Longina Krilova. Datējams ar 20. gs. 20.–30. gadi.

Foto: Dzelzceļnieku biedrības sanatorija Ķemeros

Ķemeros Dzelzceļnieku biedrības sanatorija Ķemeros. 19.gs. būvēta divstāvu koka ēka, priekšplānā koki un sēta. Apakšējajā, labajā malā uzraksts "Dzelzceļnieku biedrības SANATORIJA Ķemeros" T.Grīviņa foto. Reversā fotogrāfa T.Grīviņa un Dzelzceļnieku biedrības zīmogi. Datējama ar 20. gs. 20– 30. gadiem.

Foto: Stacija Inčukalns

Skats uz Inčukalna stacijas ēku no sliežu ceļu puses. Pie stacijas strādnieki, dēļu laipas, mucas. Divstāvu, mūra stacijas ēka būvēta 1931. gadā. Reversā norāde, ka foto uzņemts 1931. gada 18. novembrī, stacijas iesvētīšanas dienā. Dzelzceļa līnija Rīga–Valka.

Foto: Rīgas Preču stacijas iekšskats

Rīgas Preču stacijas iekšskats. Telpas dekorētas ar vītnēm, papīra bumbām, lentām un ziemas ainavas zīmējumu pie gala sienas, stacijas darbinieku Ziemassvētku pasākumam.

Foto: Rīgas Preču stacijas iekšskats

Rīgas Preču stacijas iekšskats. Telpas dekorētas ar vītnēm, papīra bumbām un lentām, stacijas darbinieku Ziemassvētku pasākumam. Centrā pie sienas Latvijas valsts dzelzceļu simbols – spārnotais ritenis ar trīs zvaigznēm.

Foto: Gulbenes stacijas iekšskats

Gulbenes stacijas iekšskats no otrā stāva. Dzelzceļa līnija Pļaviņas–Valka. 4 vīrieši pozē fotogrāfam otrā stāvā balkonā. Viens no vīriešiem P. Citrons. 3 vīri civilajā apģērbā, 1 –dzelzceļnieku formā. Foto centrā Gulbenes stacijas kroņlukturi, darināti pēc ēkas arhitekta P. Federa meta, kreisajā malā –atvērtais balkons, labajā–stacijas augšējie logi. Attēls uzlīmēts uz brūna kartona.

Foto: 3 dzelzceļnieki 13.postenī

Neliela koka ēka uz kuras piestiprināta plāksne ar uzrakstu "Postenis Nr.13". Pie tās 3 vīrieši, visiem galvā Latvijas dzelzceļa formas cepures. Pret ēku atstutētas slotas un lāpsta. Datējams ar 20. gs. 20. gadiem.

Foto: Stacija Ogre

Līnijā Rīga–Daugavpils, skats no perona uz Ogres stacijas teritoriju ziemā. Uz perona redzamas četras laternas katra ar trim lodes formas abažūriem. Kreisajā pusē cilvēks, koki un perons klāts ar sniegu. Reversā teksts ar lodīšu pildspalvu.

Foto: Rīgas stacija 19. gs. beigas

Priekšplānā 1889. gadā uzceltā pareizticīgo kapela (kapelu nojauca 1925. gadā). Pie stacijas ēkas zirgu pajūgi un cilvēki. Foto augšmalā uzraksts krievu valodā DVINSKIJ VOKZAL, apakšmalā vācu valodā DWINSKER BAHNHOF. un PHOTOGRAPHIE & VERLANG VON HEBENSPERGER & Co, RIGA. Foto uzlīmēts uz bieza kartona.

Foto: Rīgas stacija, fasāde

Attēls krāsains, dominē dzeltenie un zaļie toņi. Pastkartes augšmalā uzraksti Riga Dvinskij vokzal un Riga. Dwinsker Bahnof. Stacijas priekšplānā- pareizticīgo kapela un tramvaja vagons. Pastkartē redzams plats ceļš līdz stacijas ēkai un pa ceļa malām pārvietojas cilvēki. Gar ceļa malām kupli apstādījumi. Aiz stacijas ēkas redzami vēl citi Rīgas nami. Divi tintes traipi- augšmalā un labajā pusē. Reversā vēstule krievu valodā. Pastmarka 3 kapeiku vērtībā, zīmogs un datums 14.06.10. Labais, apakšējais stūris ielauzts. Malas un stūri apdiluši.

Foto: Rīgas stacijas fasāde 1914

Stacijas priekšpusē pareizticīgo kapela, divi tramvaji, zirgu pajūgi un daudz cilvēku, kas pārvietojas stacijas virzienā un no tās. Abās malās kupli apstādījumi. Pastkartes augšmalā uzraksts krievu valodā Riga. DVINSKIJ VOKZAL. Reversā vēstule svešvalodā (iespējams, igauniski) ar datumu 1914. gada 24. (mēneša nosaukums nav salasāms). Pastmarka un pasta zīmogs norauti. Reversā kreisajā malā uzraksts E(i)sbensperger & Co, Elisabethstr. (an de Esplanade). Foto pastkarte krāsaina.

Foto: Rīgas stacija, ormanis, gājēji

Stacijas priekšpusē pareizticīgo kapela, kapelas priekšā gājēji, zirga pajūgi. Kreisajā pusē cilvēki skatās pāri kanāla margām. Stacija 19. gadsimta beigās, pirms tramvaja sliežu ceļa izbūves. Pastkartes augšmalā uzraksts Riga. Der Banhof. Reversā vēstule latviešu valodā. Pastmarka 6 santīmu vērtībā, uz pasta zīmoga datums 28 XIII 28. Reversā sānos teksts vācu valodā Riga. Elisabethstrasse (an der Esplanade). Foto pastkarte krāsaina.

Foto: Rīgas stacija

Rīgas stacijas priekšplānā redzama pareizticīgo kapela. Kreisajā, apakšējā stūrī redzama tramvaja sliede un zirga pajūgs. Pie stacijas ormanis un gājēji. Stacijas ēkas jumtā plīvo karogs. Foto apakšējā malā iespiests fotogrāfa logo EGGERT RIGA.

Foto: Rīgas stacija ziemā 1908

Skats uz fasādi. Priekšplānā pareizticīgo kapela, kreisā pusē piestājis tramvajs. Daudz cilvēku tumšos apģērbos, ielas klāj bieza sniega kārta. Pastkartes apakšmalā teksts vācu valodā Riga Dwinsker Bahnhof, zem tā krievu valodā Riga Dvinskij Vokzal, ar zīmuli apakšdaļā atzīmēts 1908. Reversā vēstule vācu valodā ar datumu 18.III.08., pastmarka 3 kapeiku vērtībā, uz pastkartes pasta zīmogs ar datumu 18.03.08. Foto pastkarte krāsaina.

Foto: Rīgas stacija

Skats uz Rīgas stacijas fasādi. Priekšplānā pareizticīgo kapela, nožogota ar apstādījumiem. Pie stacijas zirga pajūgs, cilvēki. Foto melnbalts. Foto papīrs Agfa.

Foto: Rīgas stacija no kanāla puses

Rīgas stacijas priekšpusē pareizticīgo kapela. Pastkartes priekšplānā kanāls ar aizaugušu krastu – zāli un nelieliem kokiem. Neliela būdiņa pāri kanālam, stacijas pusē. Pastkartes augšmalā teksts krievu valodā Riga. Dvinskij vokzal., zem tā vācu valodā Riga. Dunaburger Bahnhof. Foto pastkarte krāsaina. Stacija Krievijas impērijas laikā.

Foto: Rīgas stacija, automobiļi

Skats uz Rīgas stacijas fasādi, priekšplānā stacijas laukumā četras vieglās automašīnas dažādās krāsās(oranža, zila, sarkana, zaļa) rindā viena aiz otras. Tālāk aiz oranžās automašīnas redzama piektā automašīna no aizmugures. Pie vienas no automašīnām stāv divi vīrieši. Pastkartes apakšmalā uzraksts RIGA. DZELZCEĻA STACIJA Reversā vēstule krievu valodā, trūkst datuma. Pastkarte krāsaina.

Foto: Rīgas stacija

Skats uz stacijas fasādi. Priekšplānā zirgu pajūgi un cilvēki. Pie stacijas stāv auto. Stacijas kreisā pusē redzama vēl cita ēka. Kreisā pusē foto redzams garš apgaismes stabs. Foto priekšplānā redzama ar ķēdēm nožogota teritorija gājējiem un transportam. Apakšmalā uzraksts Rīga 1.stacija. Bahnhof Riga 1. Labajā apakšējā stūrī emblēma Fotobrom Riga. 311. Foto papīrs Argenta.