Uz stacijas fasādes izkārti divpadsmit karogi. Uz jumta seši karogi, trīs zvaigznes un teksts UZTICĪBA VADONIM- TAUTAS SPĒKS. Pie stacijas stāv auto un pārvietojas cilvēki. Fotopapīrs Argenta.
Jūs atrodaties šeit
Kolekciju priekšmeti
Apakškolekcijas
- (-) Remove Stacijas filter Stacijas (2217)
- (-) Remove Citi dokumenti filter Citi dokumenti (78)
- Tilti, viadukti, caurtekas, sliežu ceļi (1829) Apply Tilti, viadukti, caurtekas, sliežu ceļi filter
- Ēkas, depo, rūpnīcas, darbnīcas (687) Apply Ēkas, depo, rūpnīcas, darbnīcas filter
- Vagoni (554) Apply Vagoni filter
- Vagonbūves uzņēmumi (225) Apply Vagonbūves uzņēmumi filter
- Jelgavas mezgls (211) Apply Jelgavas mezgls filter
- Lokomotīves, motorvagoni, sliežu auto (195) Apply Lokomotīves, motorvagoni, sliežu auto filter
- Dienesta nozīmes, kokardes, pagoni, uzšuves, aproces, pogas (146) Apply Dienesta nozīmes, kokardes, pagoni, uzšuves, aproces, pogas filter
- Kartes un shēmas (146) Apply Kartes un shēmas filter
- Grupu fotogrāfijas (116) Apply Grupu fotogrāfijas filter
- Katastrofas (105) Apply Katastrofas filter
- Dienesta, izglītības diplomi, apbalvojumi, apliecības (64) Apply Dienesta, izglītības diplomi, apbalvojumi, apliecības filter
- Svārki, bikses, mēteļi (39) Apply Svārki, bikses, mēteļi filter
- Vilcienu kustības saraksti (27) Apply Vilcienu kustības saraksti filter
- Ģīmetnes (22) Apply Ģīmetnes filter
- Citi iespieddarbi (20) Apply Citi iespieddarbi filter
- Periodiskie izdevumi, žurnāli (20) Apply Periodiskie izdevumi, žurnāli filter
- Cepures (18) Apply Cepures filter
- Albums (15) Apply Albums filter
- Krūšu žetoni, siksnas sprādzes un citi formas tērpu piederumi (12) Apply Krūšu žetoni, siksnas sprādzes un citi formas tērpu piederumi filter
- Ritošais sastāvs (10) Apply Ritošais sastāvs filter
- Citas fotogrāfijas (9) Apply Citas fotogrāfijas filter
- Instrukcijas, noteikumi, nolikumi (9) Apply Instrukcijas, noteikumi, nolikumi filter
- Drezīnas, sniegtīri, cisternas (8) Apply Drezīnas, sniegtīri, cisternas filter
- Grāmatas, brošūras (8) Apply Grāmatas, brošūras filter
- Instrukcijas (7) Apply Instrukcijas filter
- Vilcienu sastāvi (7) Apply Vilcienu sastāvi filter
- Citi (6) Apply Citi filter
- Normatīvie dokumenti – pavēles (6) Apply Normatīvie dokumenti – pavēles filter
- Citi formas tērpu piederumi (5) Apply Citi formas tērpu piederumi filter
- Citi modeļi un maketi (3) Apply Citi modeļi un maketi filter
- Personālie priekšmeti (3) Apply Personālie priekšmeti filter
- Rokraksti (3) Apply Rokraksti filter
- Akvareļu glezniecība (2) Apply Akvareļu glezniecība filter
- Atklātnes, pastkartes (2) Apply Atklātnes, pastkartes filter
- Inženiertehniskās būves (2) Apply Inženiertehniskās būves filter
- Braukšanas biļetes, mēnešbiļetes ar uzvārdu (1) Apply Braukšanas biļetes, mēnešbiļetes ar uzvārdu filter
- Fotopastkartes (1) Apply Fotopastkartes filter
- Karogi (1) Apply Karogi filter
- Programmas, bukleti, reklāmas, plakāti (1) Apply Programmas, bukleti, reklāmas, plakāti filter
- Ritošā sastāva detaļas (1) Apply Ritošā sastāva detaļas filter
- Soli, krēsli, vitrīnas, galdi, biļešu skapīši (1) Apply Soli, krēsli, vitrīnas, galdi, biļešu skapīši filter
Foto redzams Rīgas stacijas laukums, stacijas fasāde, labajā malā dzelzceļa pārvads uz Torņakalna staciju, Satiksmes ministrija. Aiz stacijas ēkas redzami sliežu ceļi uz kuriem stāv novietoti kravas vilcienu vagoni. Foto uzņemts no augšas, līdz ar to, bez stacijas teritorijas, redzama arī daļa Rīgas namu un apstādījumi. Foto priekšplānā stacijas laukumā novietotas automašīnas divās rindās. Gar stacijas ēku pārvietojas cilvēki. Kreisā malā redzama palīgēka. Reversā zīmogs Jonek St. Pellewsky, Riga.
Skats uz stacijas fasādi. Priekšplānā stacijas laukums ar koku labajā pusē, kas daļēji aizsedz stacijas ēku un tās priekšā notiekošo darbību. Redzamas vieglās automašīnas, zirgu pajūgi un cilvēki. Apakšmalā uzraksts Riga. stacija. Reversā vēstule igauņu valodā ar datumu 11.VII 36. Pastmarka norauta. Fotopapīrs Argenta. Foto datējums: 1936. g.
Līnijā Rīga–Daugavpils, skats ieslīpi uz stacijas laukumu ar aptuveni 200 cilvēku lielu pūli no piebraucamā ceļa puses. Priekšplānā redzami zirgu pajūgu rati. Labajā pusē pie staba piestiprināta izkārtne ar uzrakstu krievu valodā – “Telefon”. Reversā ar tinti uzrakstīts teksts – “Kokneses stacija 1914 g., kad izvadīju iesaucamos”. Foto datējums: 1914. gads.
Līnijā Rīga–Daugavpils. Skats uz Daugavpils I preču staciju, lokomotīvju depo un galvenās dzelzceļa darbnīcas ēkām un sliežu ceļiem. Pie sliežu ceļiem pārmijas un pārmiju lukturi. Kreisajā malā redzams koka žogs, tālāk lokomotīvju depo un darbnīcu ēkas, pie tām uz sliežu ceļiem vairāki segtie kravas vagoni. Pie šiem sliežu ceļiem redzamas 3 nelielas palīgēkas un kokmateriālu kaudzes. Labajā malā redzams neliels ēkas fragments, pie tās uz soliņa sēž 2 cilvēki, tiem priekšā stabs. Tālāk redzams vīrietis, kurš nes saiņus. Tālāk neliela koka palīgēka. Tālumā redzama ēka, to ieskauj koki. Labajā malā redzama stabu līnija un apstādījumi. Foto augšmalā uzraksti Daugavpils. Preču stacija. Reversā vēstule (trūkst datums, pastmarka norauta, pasta zīmoga daļa bez datuma.
Dokuments: Par Latvijas dzelzceļa simboliku VU "Latvijas dzelzceļš" nosūtīta vēstule LR Zitātņu Akadēmijas Latviešu valodas institūta profesorei A.Blinkas kundzei. Vēstulē tiek uzdots jautājums par VU "Latvijas dzelzceļš" simbolikā ievietojamajiem burtiem. Zem drukātā teksta ar melnu pildspavu uzrakstīta atbilde. Vēstuli parakstījis ģenerāldirektora vietnieks J.Račko. Vēstule drukātas uz speciālas veidlapas. Augšējā malā uzņēmuma nosaukums un pakļautība gan krievu, gan latviešu valodā. Pa vidu Neatkarīgās Latvijas dzelzceļa simbols "spārnotais ritenis un 3 zvaigznes". Apakšējā malā VU "Latvijas dzelzceļš" rekvizīti. Datējams ar 1992.gadu.
Dokuments: Par dzelzceļa darbinieku formas tērpiem Dokuments, ko izdevis VU "Latvijas dzelzceļš" ģenerāldirektors par komisijas izveidi, kuras uzdevums risināt jautājumu par dzelzceļa darbinieku formas tērpiem un piederības zīmēm jaunizveidotajā VU "Latvijas dzelzceļš". Dokumentā noteikts, ka komisijas sasaukšanas termiņš 1992.gada 1.februāris. Uz dokumenta S.Biko paraksts. Dokumenta teksts krievu valodā. Datējams ar 1992.gadu
Dokuments: Par Dzelzceļa muzeja izveidi Protokols par Dzelzceļa muzeja izveidi Rīgā. Protokola teksts krievu valodā, drukāts uz rakstāmmašīnas, uz protokola daži atzīmējumi ar pildspalvu. Protokolā tiek dokumentēts kādā veidā tiek plānots uzsākt muzeja izveidi Rīgā, komplektējot unikālus priekšmetus, kas saistās ar dzelzceļa vēsturi un ritošo sastāvu. Komisijas vadītājs J. Račko ( J.Račko paraksts). Datējams ar 1992.gadu
Dokuments: VU "Latvijas dzelzceļš" simbolika Sēdes protokols, kurā tiek lemts par atpazīstamības zīmju izstrādi un iekļaušanu formas tērpos, atkarībā no darbinieka ieņemamā amata jaunizveidotajā VU "Latvijas dzelzceļš". Protokola teksts krievu valodā, protokols uz 2 lapām. Komisijas priekšsēdētājs J.Račko. Komisijas sastāvā 6 locekļi un 6 papildus uzaicinātas personas. Protokola teksts rakstīts uz rakstāmmašīnas, noslēdzošajā lapā J.Račko paraksts. Datēts ar 1992.gada 11. februāri.
Darba stundu un saņemtās algas uzkaites grāmatiņa. Izsniegta Rīgas vagonu būvniecības un mehanizācijas rūpnīcas "Fēnikss" krāsotājam Pjotram Ivanam Karlovičam (?). Datēta ar 1897.gadu. Grāmatiņas sākumā iekšējie kārtības noteikumi un darbinieka tiesības un pienākumi. Nākamajās lapās nostrādāto stundu un saņemtās samaksas uzskaitījums.
1946.gadā izdota produktu kartīte. Teksts gan latviešu gan krievu valodā. Uz kartītes paskaidrojums cik grami gaļas-zivju, tauku, putraimu un makaronu, cukura vai cepumu pienākas vienam cilvēkam. Blakus šai daļai- talonu daļa. Nelieli kvadrātiņi, kas izgriežami. Vairāk kā puse talonu izlietoti. Reversā norādīts, ka izmantojami specializētajā veikalā Nr. 30, kas apgādā tieši dzelzceļniekus- Rīgas kustības nodaļā. Izdoti Puriņam, 1946.g.novembrī.
Kontroles talons par saņemtu izziņu ,izsniegts Kārlim Mārtiiņam Puriņam, dzīvojošam Inčukalna pagastā. Datēts ar 1947.gada februāri
Dokuments: Inženiera J. Leimaņa atmiņas Inženiera Jāņa Leimaņa atmiņas, kurš vadījis Glūdas - Liepājas, Rīgas - Rūjienas un Liepājas - Alsungas dzelzceļa līniju būvniecību. Atmiņas ir par laika periodu no 1888- 1908.gadu. Atmiņas rokrakstā rakstījis pac J.Leimanis, par skološanās gaitām. Pēc Tūjas pagastskolas beigšanas Leimanis izglītību turpinājis Rīgas Nikolaja ģimnāzijā, kuru 1901. gadā absolvēja ar zelta medaļu. Vēlāk studējis Pēterburgas Aleksandra I Satiksmes ceļu institūtā, kuru absolvēja 1907. gadā ar satiksmes ceļu inženiera grādu. Vāks zilā krāsā, 1. nodaļa- 132 lp, 2.-162 lp. Atmiņas rakstījis 20.gs.50.gados
Dokuments: Ātvaļinājuma zīme Vecākajam I iecirkņa eksplotācijas revidentam, Jānim Krezevskim izdota zīme par atvaļinājumu no 1939.gada 23.aprīlim- 1939.gada 29.aprīlim. Atvaļinājuma laikā pienākumus uzticēts izpildīt Flaumanim. Apakšējā, labajā stūrī apstiprinātāju paraksti. Dokumentu izdevusi Latvijas dzelzceļu virsvaldes Eksploatacijas direkcija 1939.gada 20.aprīlī, Rīgā.
Sūdzība (ienāk. Nr.29771) no Krāslavas pagasta patērētāju biedrības par sūtījumu Krāslava- Rīga pas.Nr.2 medus pārvietošanos ceļā, kura laikā dzelzceļa darbinieki medu samainījuši. Pēc patērētāju biedrības domām lieta ir nenopietni izmeklēta, jo darbinieki nav klātienē nopratināti, bet likts tiem rakstīt tikai paskaidrojumus. Sūdzība adresēta 2 iecirkņa ekspluatācijas revidentam J.Krezervskim, apstiprinājusi, 1933.gada 31.jūlijā, Latvijas dzelzceļu virsvaldes Ekspluatācijas direkcija. Vēstuli parakstījuši eksploatācijas direktors un preču nodaļas vadītājs. Datējama ar 1933.gadu.
Dokuments: Ātvaļinājuma zīme I iecirkņa vecākajam revidentam, Jānim Karzevskim izsniegta atbilde par iespēju paņemt ārkārtas atvaļinājumu. Atvaļinājums tiek apstiprināts ar noteikumu, ka tas iet uz "kārtējā atvaļinājuma" rēķina. Izsniedzējs- Dzelzceļu ekspluatācijas direkcija, Gogoļa ielā, Rīgā. Parakstījis Ekspluatācijas direkcijas direktors. Zīmogs ar datumu 1939.gada 4.decembris.
Dokuments: Pļaviņu stacijas bufetes ēkas tāme Pļaviņu (Štokmanhofas) stacijas bufetes ēkas tāme. Tāmes kopija uz piecām abpusējām veidlapām aizpildītām ar melnu tinti, lapas kopā stiprinātas ar metāla skavām. Tāmē uzskaitīti veicamie darbi, apjoms, cena un summa. Kopējā tāmes summa: 10602,00 rubļi. Dokumentu izdevis: M.P.S. Rīgas–Orlas dzelzceļš. Tāmes datējums: 1904. gads.
Dokuments: Izziņa par Otto Leimaņa darbavietām Uz abpusējas vienas lapas veidlapa aizpildīta ar zilu tinti – izziņas pieprasījums par personu aversā un reversā izziņa par Otto Leimaņa (dzimis 1902. g.) darbavietām Latvijas dzelzceļos 8 stacijās no 1920. līdz 1939. gadam. Izdevis Latvijas PSR Centrālais Valsts Arhīvs 1961. gadā.
Līnijā Rīga–Daugavpils, skats no perona uz Ogres stacijas teritoriju ziemā. Uz perona redzamas četras laternas katra ar trim lodes formas abažūriem. Kreisajā pusē cilvēks, koki un perons klāts ar sniegu. Reversā teksts ar lodīšu pildspalvu.
Attēls krāsains, dominē dzeltenie un zaļie toņi. Pastkartes augšmalā uzraksti Riga Dvinskij vokzal un Riga. Dwinsker Bahnof. Stacijas priekšplānā- pareizticīgo kapela un tramvaja vagons. Pastkartē redzams plats ceļš līdz stacijas ēkai un pa ceļa malām pārvietojas cilvēki. Gar ceļa malām kupli apstādījumi. Aiz stacijas ēkas redzami vēl citi Rīgas nami. Divi tintes traipi- augšmalā un labajā pusē. Reversā vēstule krievu valodā. Pastmarka 3 kapeiku vērtībā, zīmogs un datums 14.06.10. Labais, apakšējais stūris ielauzts. Malas un stūri apdiluši.
Stacijas priekšpusē pareizticīgo kapela, divi tramvaji, zirgu pajūgi un daudz cilvēku, kas pārvietojas stacijas virzienā un no tās. Abās malās kupli apstādījumi. Pastkartes augšmalā uzraksts krievu valodā Riga. DVINSKIJ VOKZAL. Reversā vēstule svešvalodā (iespējams, igauniski) ar datumu 1914. gada 24. (mēneša nosaukums nav salasāms). Pastmarka un pasta zīmogs norauti. Reversā kreisajā malā uzraksts E(i)sbensperger & Co, Elisabethstr. (an de Esplanade). Foto pastkarte krāsaina.
Skats uz Rīgas stacijas fasādi. Priekšplānā pareizticīgo kapela, nožogota ar apstādījumiem. Pie stacijas zirga pajūgs, cilvēki. Foto melnbalts. Foto papīrs Agfa.
Rīgas stacijas priekšpusē pareizticīgo kapela. Pastkartes priekšplānā kanāls ar aizaugušu krastu – zāli un nelieliem kokiem. Neliela būdiņa pāri kanālam, stacijas pusē. Pastkartes augšmalā teksts krievu valodā Riga. Dvinskij vokzal., zem tā vācu valodā Riga. Dunaburger Bahnhof. Foto pastkarte krāsaina. Stacija Krievijas impērijas laikā.
Skats uz Rīgas stacijas fasādi, priekšplānā stacijas laukumā četras vieglās automašīnas dažādās krāsās(oranža, zila, sarkana, zaļa) rindā viena aiz otras. Tālāk aiz oranžās automašīnas redzama piektā automašīna no aizmugures. Pie vienas no automašīnām stāv divi vīrieši. Pastkartes apakšmalā uzraksts RIGA. DZELZCEĻA STACIJA Reversā vēstule krievu valodā, trūkst datuma. Pastkarte krāsaina.
Skats uz stacijas laukumu un fasādi. Uz laukuma tuvāk atrodas trīs vieglās automašīnas, tālāk ir zirga pajūgs, viena automašīna un ratiņi, bez zirga pajūga. Stacija redzama labajā pusē, daļēji. Kreisā pusē citi nami. Augšmalā uzraksts RIGA . Stacija. Foto pastkarte krāsaina.
Skats uz stacijas fasādi, priekšplānā uz laukuma atrodas četras vieglās automašīnas, kreisā pusē daļēji redzams zirga pajūgs. Tuvāk pie stacijas miglaini saskatāma viena vieglā automašīna un cilvēks. Foto apakšmalā uzraksts Rīga. Stacija. Reversā vēstule igauņu valodā. Pastmarka norauta, pasta zīmogs bez datuma. Fotopapīrs Argenta.
Skats uz stacijas fasādi, kas dekorēta ar virtenēm un spuldzēm. Uz jumta uzraksts Dievs svētī Latviju un Latvijas karogs. Kreisā pusē redzama bagāžas izdošanas vieta. Stacijas priekšā redzami miglaini cilvēku stāvi un zirgu pajūgi. Priekšplānā redzamas tramvaja sliedes un elektrības vadi. Labajā, apakšējā stūrī iespiests Rob. Johansons Rīga.
Skats uz stacijas fasādi. Uz stacijas jumta uzraksts SVEICAM ATJAUNOTĀS LATVIJAS VADONI. Uz stacijas fasādes izgaismoti gadskaitļi 1934. un 1936. Stacijas ēka dekorēta ar spuldžu virtenēm. Stacijas priekšā stāv divas automašīnas un ielas apgaismojuma stabs. Foto labajā malā uzraksts A. MECEIVERGS. Foto papīrs Argenta.
Skats uz Rīgas stacijas fasādi. Labajā malā dzelzceļa gaisa pārvads uz Torņakalna staciju. Foto priekšplānā trīs zirgu pajūgi. Pie stacijas ēkas pulcējas cilvēki. Pāri ielai redzami lieli koki, aiz kokiem redzami nelieli veikali. Apakšmalā uzraksts Rīga. Reversā vēstule igauņu valodā. Pastmarka norauta, pasta zīmogs bez datuma.
Dzelzceļa līnija Rīga–Daugavpils. Sēdoša personu grupa uz stacijas soliņa pie stacijas ēkas ārsienas. Uz soliņa sēž četras sievietes un divi vīrieši. Viens no vīriešiem formastērpā. Logā stacijas dežurants. Pie ēkas ārsienas vēstuļu pastkaste un uzraksts “telefons”. Ap logu un durvju ailēm kaili vīteņaugi. Reversā ar zīmuli atzīmēts 1935. g. Lieldienās.