Ēka būvēta laika posmā no 1868. līdz 1873. gadam kā Rīgas–Jelgavas dzelzceļa sabiedrības lokomotīvju un vagonu remontdarbnīcas. 19. gadsimta beigās tā iznomāta Krievijas-Baltijas vagonu fabrikai. Turpmākajos gados ēka izmantota kā Torņakalna dzelzceļa stacijas preču noliktava. Priekšplānā 4 vīriešu grupa, fonā pati ēka, vagons un zirgu pajūgs. Datējama ar 20. gs. 30.gadiem.
Jūs atrodaties šeit
Kolekciju priekšmeti
Apakškolekcijas
- (-) Remove Ēkas, depo, rūpnīcas, darbnīcas filter Ēkas, depo, rūpnīcas, darbnīcas (20)
- (-) Remove Karogi filter Karogi (1)
- Stacijas (2208) Apply Stacijas filter
- Vagoni (548) Apply Vagoni filter
- Lokomotīves, motorvagoni, sliežu auto (153) Apply Lokomotīves, motorvagoni, sliežu auto filter
- Dienesta nozīmes, kokardes, pagoni, uzšuves, aproces, pogas (146) Apply Dienesta nozīmes, kokardes, pagoni, uzšuves, aproces, pogas filter
- Kartes un shēmas (130) Apply Kartes un shēmas filter
- Grupu fotogrāfijas (106) Apply Grupu fotogrāfijas filter
- Citi dokumenti (42) Apply Citi dokumenti filter
- Tilti, viadukti, caurtekas, sliežu ceļi (42) Apply Tilti, viadukti, caurtekas, sliežu ceļi filter
- Vagonbūves uzņēmumi (40) Apply Vagonbūves uzņēmumi filter
- Svārki, bikses, mēteļi (39) Apply Svārki, bikses, mēteļi filter
- Dienesta, izglītības diplomi, apbalvojumi, apliecības (35) Apply Dienesta, izglītības diplomi, apbalvojumi, apliecības filter
- Vilcienu kustības saraksti (26) Apply Vilcienu kustības saraksti filter
- Ģīmetnes (21) Apply Ģīmetnes filter
- Periodiskie izdevumi, žurnāli (20) Apply Periodiskie izdevumi, žurnāli filter
- Cepures (18) Apply Cepures filter
- Albums (15) Apply Albums filter
- Katastrofas (15) Apply Katastrofas filter
- Krūšu žetoni, siksnas sprādzes un citi formas tērpu piederumi (12) Apply Krūšu žetoni, siksnas sprādzes un citi formas tērpu piederumi filter
- Citi iespieddarbi (11) Apply Citi iespieddarbi filter
- Instrukcijas, noteikumi, nolikumi (9) Apply Instrukcijas, noteikumi, nolikumi filter
- Ritošais sastāvs (9) Apply Ritošais sastāvs filter
- Citi (6) Apply Citi filter
- Drezīnas, sniegtīri, cisternas (6) Apply Drezīnas, sniegtīri, cisternas filter
- Grāmatas, brošūras (6) Apply Grāmatas, brošūras filter
- Instrukcijas (6) Apply Instrukcijas filter
- Citi formas tērpu piederumi (5) Apply Citi formas tērpu piederumi filter
- Normatīvie dokumenti – pavēles (5) Apply Normatīvie dokumenti – pavēles filter
- Citas fotogrāfijas (3) Apply Citas fotogrāfijas filter
- Rokraksti (3) Apply Rokraksti filter
- Vilcienu sastāvi (3) Apply Vilcienu sastāvi filter
- Akvareļu glezniecība (2) Apply Akvareļu glezniecība filter
- Atklātnes, pastkartes (2) Apply Atklātnes, pastkartes filter
- Citi modeļi un maketi (2) Apply Citi modeļi un maketi filter
- Inženiertehniskās būves (2) Apply Inženiertehniskās būves filter
- Personālie priekšmeti (2) Apply Personālie priekšmeti filter
- Braukšanas biļetes, mēnešbiļetes ar uzvārdu (1) Apply Braukšanas biļetes, mēnešbiļetes ar uzvārdu filter
- Fotopastkartes (1) Apply Fotopastkartes filter
- Programmas, bukleti, reklāmas, plakāti (1) Apply Programmas, bukleti, reklāmas, plakāti filter
- Ritošā sastāva detaļas (1) Apply Ritošā sastāva detaļas filter
- Soli, krēsli, vitrīnas, galdi, biļešu skapīši (1) Apply Soli, krēsli, vitrīnas, galdi, biļešu skapīši filter
Dzīvojamā ēka, kas būvēta dzelzceļa darbiniekiem. Koka, vienstāvu koka ēka, uz fasādes plāksnīte ar Nr. 111 A. Priekšplānā ģimene (?)- vīrietis, sieviete un divi bērni. Reversā paraksts, foto no dzelzavieša Arnolda Liepiņa foto albuma.
Dzelzceļnieku grupa (?) pie Dubeņu depo, dzelzceļa līnijā Liepāja–Vaiņode. Depo ēka no koka. 6 vīrieši pie depo. Nodeva Longina Krilova. Datējams ar 20. gs. 20.–30. gadi.
Ķemeros Dzelzceļnieku biedrības sanatorija Ķemeros. 19.gs. būvēta divstāvu koka ēka, priekšplānā koki un sēta. Apakšējajā, labajā malā uzraksts "Dzelzceļnieku biedrības SANATORIJA Ķemeros" T.Grīviņa foto. Reversā fotogrāfa T.Grīviņa un Dzelzceļnieku biedrības zīmogi. Datējama ar 20. gs. 20– 30. gadiem.
Neliela koka ēka uz kuras piestiprināta plāksne ar uzrakstu "Postenis Nr.13". Pie tās 3 vīrieši, visiem galvā Latvijas dzelzceļa formas cepures. Pret ēku atstutētas slotas un lāpsta. Datējams ar 20. gs. 20. gadiem.
Nosaukums: Foto: Puskazarme Smārdes stacijā. Celta 1926.-27.g. Tipveida projekts. Vieta: st.Smārde
PSRS Ceļu satiksmes ministrijas Baltijas dzelzceļa Čiekurkalna ceļu distances karogs. Uz vienas karoga puses Latvijas PSR ģerbonis: lecoša saule no jūras, kas iekļauta labības vārpu rāmī. Uz saules stariem padomju periodam raksturīgais simbols- sirpis un āmurs. Virs tā uzraksts Visu zemju proletārieši savienojieties. Uz otras karoga puses dzelzceļa transportam raksturīgais simbols- spārnotais ritenis, virs tā piecstaru zvaigzne kurā iekšā sirpis un āmurs un uzraksts krievu valodā "Čiekurkalnskaja distancija puķi" Karogs sarkanā krāsā ar dzeltenām bārkstīm. Datēts ar 20. gs. 70. gadiem.
Vagonu riteņpāru apskate, maiņa, remonts. Daļa sliežu ieiet remontdarbnīcā (?). Fonā vagona riteņpāri, kas atrodas uz kravas platformas remontdarbnīcā. Priekšplānā uz sliedēm, strādnieku grupa, daži sasēdušies, daži stāv pie tām. Tālumā segtais kravas vagons, rindā novietoti riteņpāri. 20. gs. 40. gadi.
Jelgavas lokomotīvju depo ēka.Skats ieslīpi uz depo ēku un durvīm. 2 durvīs tvaika lokomotīves. Foto datējums: ap 1911. gadu.
Skats uz kluba ēkas stūri (pašreizējo Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijas ēku) Stacijas ielā 3, Jelgavā, uz kura adrese un izkārtne, aizmugures plānā redzama ķieģeļu ēka (Jelgavas nodaļas darba ēka). Zemi klāj sniegs. Reversā cipari 1 154. Foto datējums: 20. gs. 80.–90. gadi.
Skats uz kluba ēkas stūri (pašreizējo Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijas ēku) Stacijas ielā 3, Jelgavā, uz kura redzama daļas adreses plāksnes un Jāzepu Vētru - dzelzceļa darbinieku, aizmugures plānā redzama ķieģeļu ēka (Jelgavas nodaļas darba ēka). Zemi klāj sniegs. Reversā cipari 1 154. Foto datējums: 20. gs. 80.–90. gadi.
Skats ieslīpi no augšas uz maketu. Kreisajā sānā redzami divi daudzstāvu māju maketi. Attēls ļoti gaišs. Foto datējums: 20. gs. 80.–90. gadi.
Skats ieslīpi uz vadības pulti, priekšplānā fokusā redzama horizontālā pults virsma, aizmugures plānā vertikālais panelis. Reversā rakstīts teksts ar zīmuli. Foto datējums: 20. gs. 80.–90. gadi.
Skats ieslīpi no apakšas uz ēku ar speciālu stiklotu izvirzījumu fasādē ēkas stūrī - posteni vilcienu kustības vadības centram. Ēka no gaišiem ķieģeļiem. Reversā rakstīts teksts ar zīmuli. Foto datējums: 20. gs. 80.–90. gadi.
Dzelzceļa makets Jelgavas dzelzceļa nodaļas Kaujas un darba slavas sabiedriskajā muzejā. Redzami ūdenstorņa un ēku maketi ainavā un dēļu barjera. Reversā rakstīts teksts ar zilu pildspalvu. Foto datējums: 20. gs. 80.–90. gadi.
Skats ieslīpi uz Staļinisma arhitektūras stila ēku ar kolonnām galvenajā fasādē tagadējā Pasta ielā 47 un vairāku simtu cilvēku pūli pie tās. Uz ēkas uzraksti krievu valodā "MIR MAI TRUD". Cilvēkiem rokās baloni. Tālumā redzams sakaru tornis un Jelgavas dzīvojamās ēkas. Foto datējums: 20. gs. 80. gadi.
Skats ieslīpi uz Staļinisma arhitektūras stila ēkas ieejas durvīm starp kolonnām tagadējā Pasta ielā 47 un aptuveni 20 cilvēku rindu tajās. Virs durvīm uzraksts "Vēlēšanu iecirknis 11" latviešu un krievu valodā. Foto datējums: 20. gs. 80. gadi.
Skats ieslīpi no sāniem uz aktu zāli, kur uz skatuves cilvēki, vairāki militāros formastērpos un cilvēkiem sēžam parterā, ēkā tagadējā Pasta ielā 47. Virs skatuves daļēji redzams uzraksts krievu valodā, divi no tiem vēsta: "PSRS 60. gadadienas trieciena darba nedēļa / Silti sveicieni 57. ODVP sanāksmes dalībniekiem", uz skatuves vēl vairāki plakāti, karte; logi aizklāti ar tumšiem aizkariem. Foto datējums: ap 1981. gadu.
Skats no aizmugures uz aktu zāli, kur uz skatuves orķestris, vairāki cilvēki militāros formastērpos un cilvēkiem sēžam parterā, ēkā tagadējā Pasta ielā 47. Virs skatuves redzams uzraksts krievu valodā, divi no tiem vēsta: "PSRS 60. gadadienas trieciena darba nedēļa / Silti sveicieni 57. ODVP sanāksmes dalībniekiem", uz skatuves vēl vairāki plakāti, karte; logi kreisajā pusē aizklāti ar tumšiem aizkariem, labajā pusē pie sienas iedegtas lampas. Reversā rakstīts teksts ar zīmuli. Foto datējums: ap 1981. gadu.
Skats ieslīpi uz aktu zāles skatuvi, kur uz skatuves orķestris, vairāki no cilvēkiem militāros formastērpos un cilvēkiem sēžam parterā, ēkā tagadējā Pasta ielā 47. Virs skatuves daļēji redzams uzraksts krievu valodā, divi no tiem vēsta: "PSRS 60. gadadienas trieciena darba nedēļa / Silti sveicieni 57. ODVP sanāksmes dalībniekiem", uz skatuves vēl vairāki plakāti, karte; pie skatuves priekšā stāv jaunas meitenes. Foto datējums: ap 1981. gadu.
Skats ieslīpi uz Arvīdu Popenu pie virpas Daugavpils dzelzceļa darbnīcās. A. Popenam galvā cepure. A. Popens (1906-1976) strādājis kā tvaika lokomotīves vadītājs Latvijas dzelzceļos no 1930. līdz 1962. gadam, saņēmis vairākus darba apbalvojumus. Reversā rakstīts teksts ar melnu pildspalvu. Foto datējums: ap 1923.–1924. gadu.