Latest news

Jūs atrodaties šeit

Kolekciju priekšmeti

Apakškolekcijas

Grid List
Atrasti 47 priekšmeti

Atcelt visus filtrus
Priekšmets: Rīga-Krasta stacijas dežuranta pults

Dežuranta pults sastāv no kopā savienojamām 8 apjomīgām daļām - horizontālās daļas (4 paneļi) un vertikālās daļas (4 daļas). Krāsota zaļā un sudraba krāsā, horizontālā daļa ar laminētu zilganu pārklājumu. Stacijas dežuranta releju centrālai pultij uz vertikālās daļas priekšpusē shematiski attēloti visi Rīga-Krasta stacijas galvenie ceļi, pievedceļi, pārmijas, luksofori. Gaismas indikatori parāda dažādu mehānismu ieslēgšanu, kā arī nosaka luksoforu stāvokli. Uz horizontālās daļas - slēdži un gaismas indikatori. Uz pults pielīmēti apzīmējumi latviešu valodā, aiz stikla lapa ar bremžu kurpju uzskatījumu Rīgas-Krasta stacijā. Pults pēdējā pārbaude veikta 06.12.2017. (pults aizmugurē, kreisajā pusē uzlīme). Datējums: 1985.-1986. gads.

Priekšmets: Galda telefons

Telefons sastāv no divām daļām: korpusa ar ciparnīcu un klausules, kas pievienota pie korpusa ar vadu. Korpusa centrā plastmasa ciparnīca ar griežamu disku, apakšējā daļā pieskrūvēta metāla plāksne ar uzrakstu "P.T.V.G.D. No. 24485". Augšējā daļā no metāla stiprināt klausules turētājs. Korpusa aizmugurē krāsains Latvijas ģerbonis. Klausule no metāla, vidējā daļa no plastmasa, viens klausules gals no metāla, otrs- ar plastmasa uzgali. Telefons ražots VEF rūpnīcā Datējums: 20.gs.30.gadi

Priekšmets: Rokas zižļu padevējs

Rokas zižļu padevējs. Ar zizli (Atašiene–Mežāre). Priekšmeta datējums: 20. gs. 2. puse.

Priekšmets: Lokomotīves katla plāksne

Taisnstūra formas zīme, nokrāsota zaļā krāsā ar tekstu baltā krāsā par tvaika lokomotīves L-4163 katla konservēšanu. Plāksnei balta mala, stūros 4 caurumi stiprināšanai. Datējums: 20. gs. 50.–80. gadi.

Priekšmets: Lokomotīves rūpnīcas plāksne

Taisnstūra formas metāliska spīduma tvaika lokomotīves plāksne – ar uzrakstu krievu valodā "Škodas rūpnīcas Tautas uzņēmums Pilzenē, Čehoslovākijā Nr. 2347, 1950". Burti veidoti lējumā. Datējums: 1950. gads.

Priekšmets: Telefona aparāts TAU-1 1963

Telefona aparāts TAU-1-MB 1963. Melnā krāsā, labajā pusē iegriežams rokturis, priekšā apakšdaļā ietvars zīmītei, virspusē reljefā logotips - zvaigzne un telefona klausule aplī. Izgatavošanas datējums: 1963. gads.

Priekšmets: Telefona aparāts TAU-1 1963

Telefona aparāts TAU-1-MB 1963. Melnā krāsā, labajā pusē iegriežams rokturis, priekšā apakšdaļā ietvars zīmītei, virspusē reljefā logotips - zvaigzne un telefona klausule aplī. Izgatavošanas datējums: 1963. gads.

Priekšmets: Telefona mikrofons MD-42

Telefona mikrofons MD-42. Mikrofons zaļganā krāsā ar pamatu un vadu, ar spīdīgu (hromētu) priekšpusi. Uz mikrofona galviņas vāciņa iespiests kirilicā "1956. g. ŠMD-42 GOST 6495-53. Priekšmeta datējums: 1956. gads.

Priekšmets: Telefona aparāts KC-6

Telefona aparāts KC-6. Melns telefona korpuss, baltas pogas, ciparnīca, zem tās kreisajā pusē balta lampiņa, labajā pusē sarkana lampiņa. Priekšmeta datējums: 20. gs. 2. puse.

Priekšmets: Zizlis no zižļuaparāta

Zizlis no Ziemeļblāzmas- Vecāķu zižļu aparāta. Sērija "B", Nr.16. Garena cilindra formas stienis no metāla. Uz stieņa 3 paplatinājumi un galā reliljefā B burts uz rāmja. Datējams ar 20.gs. 50.-80.gadiem

Priekšmets: Zizlis no zižļuaparāta

Zizlis no Lilaste- Saulkrasti zižļu aparāta. Sērija "K", Nr.B/N. Garena cilindra formas stienis no metāla. Uz stieņa 3 paplatinājumi un galā reliljefā K burts uz rāmja, sarkanā krāsā. Datējams ar 20.gs. 50.-80.gadiem

Priekšmets: Zizlis no zižļuaparāta

Zizlis no Lilastes- Carnikavas zižļu aparāta. Sērija "M", Nr.18 Garena cilindra formas stienis no metāla. Uz stieņa 3 paplatinājumi un galā reliljefā M burts uz rāmja. Datējams ar 20.gs. 50.-80.gadiem

Priekšmets: Vilciena pēdējā vagona astes signāls

Apaļa, melni no aizmugures un sarkani no priekšpuses ar baltu apmali krāsota signālzīme. Zīmes aizmugurē piemetināts kronšteins piestiprināšanai. Datējums: 20. gs. 50.–70. gadi.

Priekšmets: Vilciena pēdējā vagona astes signāls

Apaļa, pelēkā krāsā no aizmugures un ar baltu apmali krāsota signālzīme, kurai priekšdaļā ar kniedēm piestiprināts sarkanā plastmasas rāmī sešstūrains, sarkans stikla atstarotājs. Zīmes aizmugurē piemetināts kronšteins piestiprināšanai. Datējums: 20. gs. 60.–70. gadi.

Priekšmets: Ceļa zīme Svilpt

Plāksne ar noapaļotu augšdaļu un taisnu apakšdaļu – melnā krāsā no aizmugures un balti augšdaļā un zaļi apakšdaļā krāsota signālzīme, kurai baltajā daļā melns krāsots burts "C". Plāksnei divi iespiedumi un divi skrūvju caurumi stiprināšanai. Datējums: 20. gs. 50.–70. gadi.

Priekšmets: Ceļa zīme Svilpt ar atstarotāju

Plāksne ar noapaļotu augšdaļu un taisnu apakšdaļu – melnā krāsā no aizmugures un balti augšdaļā un zaļi apakšdaļā krāsota signālzīme, kurai baltajā daļā melns krāsots burts "C" un ap to 4 balti stikla atstarotāji rāmīšos. Plāksnei divi skrūvju caurumi stiprināšanai. Datējums: 20. gs. 50.–70. gadi.

Priekšmets: Signālzīme Bīstamas vietas sākums

Apaļa zīme, nokrāsota abpusēji balti melnā krāsā - "nosvītrots" melns aplis ar 11 baltiem punktiem. Plāksnei kronšteins zīmes stiprināšanai. Datējums: 20. gs. 50.–70. gadi.

Priekšmets: Brīdinājuma zīme

Taisnstūra formas zīme, nokrāsota baltā un sarkanā krāsā ar tekstu melnā krāsā krievu valodā: "Stāt, dzīvībai bīstami". Datējums: 20. gs. 50.–80. gadi.

Priekšmets: Brīdinājuma zīme

Taisnstūra formas zīme, nokrāsota baltā krāsā ar tekstu melnā krāsā krievu valodā: "Uzmanību! Bīstama vieta". Augšdaļā un apakšdaļā caurumi stiprināšanai Datējums: 20. gs. 50.–70. gadi.

Priekšmets: Brīdinājuma zīme

Taisnstūra formas zīme, no vienas puses nokrāsota baltā, zilā, zaļā, brūnā un sarkanā krāsā ar ilustrējošiem zīmējumiem un tekstu augšdaļā latviešu valodā "SARGIET SAVU DZĪVĪBU!" un apakšā krievu valodā: "NELECIET BRAUCOŠĀ VILCIENĀ!". Augšdaļā un apakšdaļā caurumi stiprināšanai. Datējums: 20. gs. 50.–70. gadi.

Priekšmets: Pārmijas virziena rādītājs – zīme

Plāksne no abām pusēm krāsota baltā un melnā krāsā, orientēta uz vienu pusi, abās pusēs 3 balti stikla atstarotāji rāmīšos. Datējums: 20. gs. 50.–70. gadi.

Priekšmets: Dzelzceļa dispečera galda komutators

Dzelzceļa dispečera galda komutators. Uz 40 abonentiem (4x10), modelis PDT61 ar Nr. 237. Priekšmeta datējums: 1969. gads.

Priekšmets: Ierīce soļu meklētājs ATC

Ierīce soļu meklētājs ATC. Soļu-dekāžu meklētājs (dekadno-šagovij iskateļ grupnovo iskaņija) DŠI-GI. Uz metāliska pamata uzmontēti 8 releji, nosegti ar četrkantīgu vāku. Pie pamata piestiprinātas divas spoles, kontakti un vadi. Virspusē plāksne, kurā iespiests kirilicā T.GIRR2113003. Ierīces datējums: 20. gs. 60.–70. gadi.

Priekšmets: Manometrs Nr.605435

Manometrs Nr.605435 ar mērījuma skalu no 0-100 kg/cm2. Uz mērījuma skalas uzraksts- Manometer, A/S O.I.Killer.

Priekšmets: Pneimokrāns

Lokomotīves pneimokrāns E220 ar gaisa plūsmas sadali 90 grādu leņķī. Krāns no metāla melnā krāsā ar rokturi. Datējams ar 20.gs. 50.-80.gadiem

Priekšmets: Pneimokrāns- mācību līdzeklis

Mācību uzskates līdzeklis studentiem. Vilciena pneimokrāna modelis ar taisnu gaisa plūsmu ar 1/4 izgriezumu. Gatavots no metāla, korpuss melnā krāsā, rokturis un malas sarkanā krāsā. Datējams ar 20.gs.50.-80 gadiem.

Priekšmets: Pneimokrāns- mācību līdzeklis

Mācību uzskates līdzeklis studentiem. Vilciena pneimokrāna modelis ar gaisa plūsmas novirzi 45 grādos, ar 1/4 izgriezumu. Gatavots no metāla, korpuss melnā krāsā, rokturis un malas sarkanā krāsā. Datējams ar 20.gs.50.-80 gadiem.

Priekšmets: ER2i konsendatoru izlādes stanga

Brūnā un melnā krāsā garenas, caurules formas ierīce ar metāla āķi galā un pievienotu vadu. Uz plastmasas korpusa uzlīmētas vairākas uzlīmes, viena no tām ar informāciju: "A/s "VRC Zasulauks" Testēšanas iekārta. Tips, Nr.: Izlādes stanga. Derīga līdz: 23.11.03. Atbild: (paraksts)." Elektrovilciena ER2i kodensatoru izlādes stangu izgatavojis inženieris Ivars Eņģelis. Priekšmeta datējums: 20. gs. 70.–90. gadi.

Priekšmets: Elektorsakaru aparāts RSPR

Zilā un pelēkā krāsā ar baltiem, melniem un brūnganiem slēdžiem un pogām aparāts, rūpnīcas numurs 505, sānos Losinoostrovskas elektrotehniskās rūpnīcas ražošanas plāksne. Uz aparāta priekšpusē uzraksts – aprāta izmantošanas vieta – Ventspils (stacija), uzlīmēta arī sīka lapa ar sakaru kodiem ar citām stacijām – Līvbērze, Stende u.c. Priekšmeta izgatavošanas datējums: 1986. gads.