Jūs atrodaties šeit
Kolekciju priekšmeti
Apakškolekcijas
- (-) Remove Ēkas, depo, rūpnīcas, darbnīcas filter Ēkas, depo, rūpnīcas, darbnīcas (687)
- (-) Remove Lokomotīves, motorvagoni, sliežu auto filter Lokomotīves, motorvagoni, sliežu auto (195)
- Stacijas (2217) Apply Stacijas filter
- Tilti, viadukti, caurtekas, sliežu ceļi (1829) Apply Tilti, viadukti, caurtekas, sliežu ceļi filter
- Vagoni (554) Apply Vagoni filter
- Grupu fotogrāfijas (116) Apply Grupu fotogrāfijas filter
- Katastrofas (105) Apply Katastrofas filter
- Ģīmetnes (22) Apply Ģīmetnes filter
- Citas fotogrāfijas (9) Apply Citas fotogrāfijas filter
- Drezīnas, sniegtīri, cisternas (8) Apply Drezīnas, sniegtīri, cisternas filter
- Vilcienu sastāvi (7) Apply Vilcienu sastāvi filter
- Fotopastkartes (1) Apply Fotopastkartes filter
- Ritošā sastāva detaļas (1) Apply Ritošā sastāva detaļas filter
Ar robotām malām foto ar lokomotīvi ieslīpi no sāniem, lokomotīve darbojas (dūmi skurstenī), pie viena no riteņiem pieliecies cilvēks, logā redzams cilvēks. Uz sāniem uzraksts Cks-147. Reversā ar pildspalvu rakstīts: "Latvijas suta kumeliņš Krustpils stacijā" un dāvinātāja kolekcijas zīmogs. Datējums: 20. gs. 30. gadi.
Skats ieslīpi no sāniem uz lokomotīvi Valgas depo (?), 6 dzelzceļniekiem (vāciešiem?) formas tērpos un 5 sievietēm aizmugures plānā sānos. Reversā ar zīmuli rakstīts: "No Walkas"(?). Reversā arī dāvinātāja kolekcijas zīmogs. Datējums: Ap 1918. gadu.
Skats ieslīpi uz Meitu krogu (2. ēka no kreisās) ziemā, kurā izvietots šaursliežu lokomotīvju depo un tai priekšā esošo šaursliežu ceļu. Gar ceļu vēl 3 ēkas. Uz attēla uzraksts apakšmalā "Skats no Meitenes". Priekšplānā krūmi un taka. Fotopapīrs Agfa, reversā ar melnu tinti rakstīta, adresēta "Freibergs jkdze(-i)" vēstule. Datējums: 20. gs. 20.-30. gadi
Panorāmas skats no augšas, priekšplānā redzamas depo ēkas ar augstu skursteni. Aiz depo redzami sliežu ceļi, uz tiem vagoni. Foto labajā pusē ceļš ar tiltu virs sliedēm. Otrpus sliedēm un ceļam pilsētas apbūve. Foto augšmalā labajā stūrī ar roku veikts uzraksts "Daugavpils.". Pastkarte nosūtīta 1932. gadā.
Skats uz sliežu ceļiem pretī, pie pārmijas sēž sieviete, viņai uz muguras stāv 2 vīrieši, visi privātā apģērbā. No viņiem pa kreisi pārmijas atsvars ar lākteni. Tālumā pa kreisi mūra dzīvojamā ēka. Pie pārmijas redzams brūngans plankums.
Skats uz mūra ēku pāri sliežu ceļiem, priekšplānā sliedes, aiz tām smalku koka dēļu sēta. Pie ēkas tās centrā pieslietas kāpnes. Pa labi no ēkas aizmugures plānā redzama koka palīgēka. Foto miglains. No kolekcijas par dzelzceļa līniju Ventspils–Jelgava–Zilupe.
Skats uz koka ēku no attāluma. Pa kreisi no ēkas koka dēļu sēta un egle, aiz tām aizmugures plānā daļēji redzamas 2 ēkas. No kolekcijas par dzelzceļa līniju Ventspils–Jelgava–Zilupe.
Skats uz koka ēku pretī, tā redzama daļēji, ēkas durvis atvērtas. No tām pa kreisi stāv 2 vīrieši dzelzceļa dienesta tērpā un sieviete privātā apģērbā, viņai aplikts gaišs priekšauts. Vīrietis pa labi tur kādu instrumentu garā kātā, viņam pie kājām metāla spainis. No cilvēkiem pa kreisi stabs. No ēkas pa kreisi aizmugures plānā uz ceļa redzams vēl viens vīrietis. Apkārt ēkai puķu dobe, to no celiņa nodala zema sētiņa. Vieta nezināma. No kolekcijas par dzelzceļa līniju Ventspils–Jelgava–Zilupe.
Skats uz ēkas ieeju iesānis, ēka redzama daļēji. Virs durvīm iestādes nosaukuma plāksne: “Dzelzceļu III IECIRKŅA KANTORIS.” Reversā vēstule datēta ar 6.IX 31.g.
Skats uz koka ēku nedaudz no augšas. Abas ēkas durvis atvērtas, pie tās koka soli, uz viena no tiem sēž vīrietis. Vēl viens vīrietis nāk ārā pa atvērtajām durvīm, 2 vīrieši redzami koka ēkas aizmugurē. Ēkās priekšā foto labajā malā puķu dobe. Pretī ēkai apstājies autobuss. Vēl 2 autobusi redzami foto labajā pusē aizmugures plānā. Aiz koka ēkas redzama iela un laukums, pa tiem pārvietojas cilvēki. gar ielas malu elektrisko apgaismojuma laternu stabi. Aizmugures plānā daudzstāvu mūra ēkas, to priekšā zirgu pajūgi. Uz ēku sienām izkārtnes un reklāmu uzraksti. Foto dekoratīvs apmalojums.
Mašīnists I.Žarkovs veicot tvaika lokomotīves apskati Ventspils depo teritorijā (?). Mugurā vīrietim PSRS Ceļu satiksmes ministrijas dzelzceļa formastērps, rokās āmurs ar ko tiek pārbaudīt lokomotīves ri teņi un bukses. Foto reversā zīmogs un paskaidrojošais teksts krievu valodā. Datējams ar 1952.gadu
Tvaika lokomotīve Su 251-24 un tenderis uz sliežu ceļa. Blakus sliežu ceļam uz koka gabala apsēdušies divi dzelzceļnieki, abi vīrieši ģērbušies darba apģērbā. Reversā grūti salasāms teksts krievu valodā. Datējams ar 20.gs.50.gadiem.
Ēka redzama daļēji. Priekšplānā 4 uzvalkos tērpušies vīrieši, ēka redzama aizmugures plānā. Tās priekšā vagons un zirgu pajūgs, pie tā vēl viens vīrietis. Ēka būvēta laika posmā no 1868. līdz 1873. gadam kā Rīgas–Jelgavas dzelzceļa sabiedrības lokomotīvju un vagonu remontdarbnīcas. 19. gadsimta beigās tā iznomāta Krievijas–Baltijas vagonu fabrikai. Turpmākajos gados ēka izmantota kā Torņakalna dzelzceļa stacijas preču noliktava..
Skats uz koka vienstāva dzīvojamā ēka, kas būvēta dzelzceļa darbiniekiem, uz fasādes plāksnīte ar Nr. 111 A. Mājas priekšā stāv vīrietis, sieviete un divi bērni, viņiem pie kājām suns. Sieviete jaunāko bērnu tur uz rokām. Ēkas priekšā stabs, uz tās cipari: 22. Foto labajā malā gulšņu kaudze. Reversā paraksts. Foto no dzelzavieša Arnolda Liepiņa fotoalbuma
Līnijā Liepāja–Vaiņode. Foto priekšplānā 6 vīrieši darba apģērbā koka ēkas priekšā. 2 no vīriešiem smēķē. Ēka redzama daļēji. Foto labajā malā redzams kādas koka ēkas stūris. Foto nodeva Longina Krilova.
19. gs. būvēta divstāvu koka ēka, priekšplānā rindā stādīti koki un sēta. Skats uz ēku nedaudz iesānis ar distanci, tā redzama daļēji. Apakšmalā pa labi ar roku veikts uzraksts “Dzelzceļnieku biedrības SANATORIJA Ķemeros”. T. Grīviņa foto. Reversā fotogrāfa T. Grīviņa un Dzelzceļnieku biedrības zīmogi.
Skats uz nelielu koka ēku, tās priekšā atvērtās durvīs 3 vīrieši dzelzceļa dienesta cepurēs. Pie ēkas piestiprināta plāksne ar uzrakstu “Postenis Nr.13”. Pret ēku atstutētas slotas un lāpsta, uz sola neliela metāla kanniņa.