Latest news

Var pieteikties bērnu vasaras nometnēm Dzelzceļa muzejā

Arī šovasar Dzelzceļa muzejs aicina bērnus vecumā no 7 līdz 12 gadiem uz divām vasaras dienas nometnēm – “Vasara vilcienā” (2020. gada 27.–31. jūlijs) un “Dzelzceļa un dabas ekspedīcija” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Dabas māju (2020. gada 10.–14. augusts). Nometnes norisināsies piecas dienas, katru dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00 Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja telpās, Uzvaras bulvārī 2A, Rīgā. Nometnes laikā paredzētas ekspedīcijas, radošas aktivitātes, spēles.

 

No 27. līdz 31. jūlijam norisināsies nometne “Vasara vilcienā”. Iepazīsti vilcienus un sajūti dzelzceļa šarmu kopā ar Dzelzceļa muzeju! Programmā aizraujošas tikšanās ar dzelzceļniekiem, ekspedīcija uz Jūrmalu, brauciens ar vilcienu, spēles, rotaļas, radoši un tehniski uzdevumi, laiks svaigā gaisā.

 

No 10. līdz 14. augustam norisināsies nometne “Dzelzceļa un dabas ekspedīcija” sadarbībā ar LU Dabas māju. Dodies dzelzceļa un dabas ekspedīcijās kopā ar Dzelzceļa muzeju un LU Dabas māju! Aizraujoša ceļojumu nedēļa, pētot dabu, mērot gaisu, skaņu un gaismu, apgūstot prasmes orientēties dabā un pilsētā. Programmā ekspedīcijas ar vilcienu, pārgājiens, vides mērīšana ar speciāliem instrumentiem profesionālu ģeogrāfu vadībā, dabas un vēstures pētīšanas uzdevumi, orientēšanās apmācība, radošas aktivitātes un spēles.  

 

Kāpēc piedalīties?

  • Jēgpilni pavadīts vasaras brīvlaiks
  • Iespēja apgūt jaunas prasmes un zināšanas
  • Iespēja attīstīt sadarbības prasmes un iegūt jaunus draugus
  • Radošās darbnīcas veicinās pašpārliecinātību, neatkarību, pateicību

 

Dienas programma:

9.00–9.15          Ierašanās, dienas ievads
9.15–12.00        Radošas aktivitātes, spēles, ekskursijas
12.00–13.00      Pusdienas
13.00–15.00      Radošas aktivitātes, spēles, ekskursijas
15.00–15.30      Launags
15.30–16.30      Brīvais laiks
16.30–17.00      Dienas kopsavilkums un vecāku sagaidīšana

 

Nometnes dalības maksa: 150 EUR, kas ietver dalību nometnē 5 darba dienas, ekskursiju un nodarbību materiālu izmaksas, transporta izdevumus.
Ēdināšana nometnē “Vasara vilcienā”: pusdienas un launags muzejā (4 dienas). Ekspedīcijas dienā pusdienām jāņem līdzi ēdiens piknikam un launags muzejā (1 diena).
Ēdināšana nometnē “Dzelzceļa un dabas ekspedīcija”: pusdienas un launags Dzelzceļa muzejā (2 dienas). Ekspedīcijas dienās pusdienām jāņem līdzi ēdiens piknikam un launags Dzelzceļa muzejā (3 dienas).

 

Dalībnieki: nometnē piedalīsies līdz 15 bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem un ar tiem vienmēr kopā būs divi nometnes vadītāji.

 

Nometnes principi:

  • Mācīties darot
  • Izaicinājuma radīšana
  • Drošība – esi uzmanīgs, vērīgs, nesteidzies

 

Pieteikšanās un vairāk informācijas: pa telefonu 20032331 vai e-pastā nora.austrina@ldz.lv.

 

Nometnē nepieciešamā dokumentācija tiks nosūtīta uz kontaktpersonas e-pastu pēc dalībnieka reģistrācijas nometnei un tiks parakstīta muzejā, individuāli vienojoties par laiku.
1. Līgums starp dalībnieka vecāku un nometnes organizatoru;
2. Dalībnieka personas anketa;
3. Nometnes iekšējās kārtības un drošības noteikumi;
4. Nometnes pirmajā dienā jāatnes ārsta izziņa, kas saņemta ne agrāk kā 7 dienas pirms nometnes.

 

 

Piedzīvojumiem bagātu vasaru!