Latest news

Nāc uz muzeju skolēnu brīvlaikā! Radošo nodarbību cikls – dzelzceļš, grafika, teksts.

No 12. līdz 15. martam - skolēnu pavasara brīvlaikā - Dzelzceļa muzejs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina skolēnus uz radošajām darbnīcām saistībā ar dzelzceļu, grafiku un tekstu. Aktivitātes plānotas gan Dzelzceļa muzejā Rīgā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, gan arī Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijā bērniem vecumā no 7 gadiem. Var pieteikties uz visām programmas aktivitātēm kopā vai arī izvēlēties atsevišķas nodarbības.

Pieteikšanās: aizpildot formu: ej.uz/nacuzmuzejubrivlaika

 

Aktivitāšu programma Rīgā:

Adrese: Dzelzceļa muzejs, Uzvaras bulvāris 2A, Rīga un Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga.

 

Otrdiena, 12. marts

12:00-13:50       Formastērpu darbnīca. Pētīsim formastērpus, skices, fotogrāfijas un izveidosim savu interpretāciju par stacijas dežuranta, mašīnista, kontroliera, bagāžas nesēja formastērpiem kolāžas tehnikā (dalības maksa 5 EUR, Dzelzceļa muzejā).

14:00-15:00       Ekskursija LNB. Uzzini gaismas pils noslēpumus! (Līdzdalība bez maksas, Nacionālajā bibliotēkā).

Trešdiena, 13. marts

12:00-13:50       Filca formas cepuru darbnīca. Izveido savu dzelzceļnieka formas cepuri! (Dalības maksa 5 EUR, Dzelzceļa muzejā).

14:00-15:00       Nāc un presē! Vai zini, kas ir sociālās reklāmas kampaņa un kādēļ tādas rīko? Nodarbībā domāsi sociālās reklāmas saukļus par drošību vilcienu tuvumā un drukāsi tos ar īstu iespiedpresi (līdzdalība bez maksas, Nacionālajā bibliotēkā).

Ceturtdiena, 14. marts

12:00-13:50       Stacijas nosaukumu darbnīca. Pētīsim dzelzceļa staciju uzrakstus un, izmantojot vēsturisko burtu paraugus, izveidosim savu stacijas nosaukumu atbilstošā burtveidolā (dalības maksa 5 EUR, Dzelzceļa muzejā).

14:00-15:00       Grafikas darbnīca. Turpināsim sociālās reklāmas tēmu. Kādu attēlu pielikt klāt tekstam, lai reklāma sasniegtu plašāku auditoriju? Linogriezuma tehnikā veidosi iespiedformu, ar kuru papildināt savu sociālās reklāmas skrejlapu (līdzdalība bez maksas, Nacionālajā bibliotēkā).

Piektdiena, 15. marts

12:00-13:50       Vienas lietas stāsts. Izpēti Dzelzceļa muzeja ekspozīciju un ieraksti savu audiostāstu par kādu muzeja priekšmetu! (Dalības maksa 5 EUR, Dzelzceļa muzejā).

14:00-15:00       Ko lasīt vilcienā? Iepazīsim Bērnu literatūras centru un meklēsim un lasīsim tekstus par un ap vilcieniem grāmatās un daiļliteratūrā (līdzdalība bez maksas, Nacionālajā bibliotēkā).

 

Aktivitāšu programma Jelgavā:

Adrese: Stacijas iela 3, Jelgava.

 

Trešdiena, 13. marts

12:00-14:00       Formastērpu darbnīca. Pētīsim formastērpus, skices, fotogrāfijas un izveidosim savu interpretāciju par stacijas dežuranta, mašīnista, kontroliera, bagāžas nesēja formastērpiem kolāžas tehnikā (dalības maksa 5 EUR).

Ceturtdiena, 14. marts

12:00-14:00       Stacijas nosaukumu darbnīca. Pētīsim dzelzceļa staciju uzrakstus un, izmantojot vēsturisko burtu paraugus, izveidosim savu stacijas nosaukumu atbilstošā burtveidolā (dalības maksa 5 EUR).

Piektdiena, 15. marts

12:00-14:00       Filca formas cepuru darbnīca. Izveido savu dzelzceļnieka formas cepuri! (Dalības maksa 5 EUR).

 

Kontaktinformācija:     pa telefonu 20032331 vai e-pastu: nora.vrublevska@ldz.lv

https://www.railwaymuseum.lv/

https://www.lnb.lv/

 

* Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Fotogrāfijas/video tiks izmantotas publicitātei un publiskotas muzeja un bibliotēkas sociālajos tīklos. 

#nacuzmuzejubrivlaika

#dzelzceļamuzejs

#latvianrailwaymuseum

#lnblv

Nodrabību saturs © 2019 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs