Latest news

Jūs atrodaties šeit

Muzejs attālināti!

Ļauj muzejam ienākt arī Tavās mājās! Pielāgojoties pašreiz spēkā esošajiem ierobežojumiem, aicinām iepazīties ar muzeja kolekciju un apgūt dzelzceļa vēsturi nepametot savas mājas.
Sākot ar lokosalīmes līmēšanu mazākajiem līdz kataloga dārgumu pētīšanas zinošajiem – katrs interesents atradīs sev ko piemērotu. Seko līdzi informācijai mūsu sociālajos tīklos, ja vēlies uzzināt pirmais, kad aktivitāšu saraksts tiks papildināts!

1. Laikā, kad nav iespējams atnākt uz muzeju un iekāpt tvaika lokomotīvē, aicinām uzbūvēt pašiem savu lokomotīvi mājās! Ievērojot spēkā esošos ierobežojumus, Dzelzceļa muzejs turpina suvenīru tirdzniecību attālināti. Informatīvajā Pdf failā pieejama informācija  par mūsu populārākajiem suvenīriem mazākajiem un praktiska informācija par to, kā tos iegādāties.

Piedāvājums mazākajiem: piedavajums_mazakajiem.pdf

 

 

2. Interaktīvā spēle "Ko tu zini par dzelzceļiem Latvijā?" ir ne tikai interesants, bet arī informācijas bagāts veids, kā uzzināt ko jaunu par dzelzceļu! Spēlē varēsi uzzināt, kur un kad būvēti pirmie dzelzceļi Latvijā, ar ko atšķiras tramvaji no vilcieniem un daudz ko citu! Šī aktivitāte piemērota gan mācību stundai, gan izzinošam vakaram draugu lokā attālinātā formātā. 

Kahoot spēle: https://tinyurl.com/y4hkwc2d

 

3. Īsfilma "Tvaika vilnis" sniedz ieskatu, kā darbojas Gulbenes–Alūksnes bānītis. Reperis Ansis skatītājus ar mūzikas palīdzību ieved bānīša nelielajā pasaulē, ļaujot iepazīt bānīša uzbūvi, tā ikdienas darbību un maršrutu. Dzelzceļa muzeja darba lapas ļaus īsfilmā redzēto pārvērst nodarbībā, kuras laikā skolēni iepazīs tvaika lokomotīves galvenās sastāvdaļas, uzzinās, kas ir industriālais mantojums un ar interaktīvas kartes palīdzību kopā varēsiet atklāt, kādi industriālā un dzelzceļa mantojuma objekti  atrodami jūsu apkārtnē!

Piemērots: 7.–12. klasēm

Īsfilma: https://www.youtube.com/watch?v=Ova-WK9NlF8
Darba lapas: tvaika_vilnis_skoleniem.pdf

                     tvaika_vilnis_skolotajiem.pdf

Seko līdzi informācijai, lai uzzinātu, kad saraksts tiks papildināts!
Jautājumus vai komentārus adresēt: oskars.roga@ldz.lv

Pievienotie Faili: