Latest news

Jūs atrodaties šeit

Muzeja darbinieki un kaķis

 

 

 

Līga Līce, vecākā ekspozīciju un izstāžu kuratore

Ja jums šķiet, ka starp vārdiem „metāla restaurācija”, „darba kombinezons” un „sievišķība” viens ir lieks, tad jūs vēl neesat iepazinušies ar Līgu. Viņā lieliski apvienojas praktiskums un mākslinieciskums, miers un radošais dullums. Būdama izcila restauratore un talantīga darbu vadītāja, Līga spēj pat „Feniksu” pacelt no pelniem, bez viņas mums visdrīzāk būtu pietrūcis drosmes ķerties klāt šī vagona restaurācijai. Kopš 2016.gada Līga vada ekspozīciju un izstāžu veidošanas procesus muzejā, bet brīvajā laikā skrien pa Latvijas mežu un Eiropas kalnu takām. 

 

Inese Rezgoriņa, krājuma glabātāja

Inese  kolektīvam pievienojusies ar sapni par darbu muzejā un milzīgu apņēmību glabāt krājumu.  Iemantot muzeja kaķa īpašo labvēlību nav viegli, bet Inesei tas ir izdevies. Un tā tiek uzskatīta par labu zīmi. Turklāt ar neapbruņotu aci ir pamanāma viņas patiesā ieinteresētība savā darbā. Inese pārstāv vēsturnieku jauno paaudzi, kas nebaidās eksperimentēt, tomēr zina dzelžaino patiesību - visi fakti un gadaskaitļi ir jāpārbauda, arī tad, ja tas publicēts pieredzējušāku kolēģu grāmatā.

 

Ance Pudāne, krājuma glabātāja

Viņai piemīt tādas īpašības, kas nepieciešamas īstam krājuma pārvaldītājam - pamatīgums, pacietība, sistemātiskums. Bet nekur neizpaliek arī radoša un intelektuāla pieeja dzīvei un muzejā notiekošajiem procesiem. Nekādi laika apstākļi nevar viņu piespiest neizmantot velosipēdu un arī tas apliecina viņas personības spēku. Par sevi pati viņa saka: ka tic tādām cilvēces radītajām labajām lietām kā velosipēdi un vilcieni, un tic, ka reiz dzelzceļš atdzims un atkal kļūs par galveno transportlīdzekli pasaulē.  

Kristīne Pētersone-Mačukāne, administratore

Ja Dzelzceļa muzeju esat izvēlējušies par pasākuma rīkošanas vietu, bez Kristīnes neiztiksiet, nemaz nemēģiniet. Viņa ir labākā administratore, kāda mums ir bijusi. Cilvēks orķestris, jo vienlaicīgi spēj darīt vairākas lietas. Precīza, atbildīga un laipna pat tad, ja klients nesaprot, ka muzejs ir vieta, kur nevar darīt visu. Kristīne vienīgā spēj izsekot visam, kas notiek muzejā. Jebkurā diennakts laikā pateiks, cik viesu ir apmeklējuši muzeju.

Gunita Reinvalde, izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

Viņas uzdevums saskatīt un izstāstīt dzelzceļa stāstus kā lielam tā mazam. Miers un pārliecība ir Gunitas vizītkarte. Ar vieglu smaidu viņa uzrunā gan kolēģus, gan apmeklētājus. 

Ilze Freiberga, ekspozīciju un izstāžu kuratore

Kā atvilināt kūtro jelgavnieku uz muzeju? Tas ir panākams ar Ilzes māksliniecisko temperamentu un vēsturniekam piemītošo spēju uzburt stāstus. Šī nav tā Ilzīte, kāda esot teju katrā latviešu darba kolektīvā! Mūsu Ilze skaļi stāsta par dzelzceļa vēsturi, dzied un spēlē teātri. Ilze noteikti ir dzelzceļa un Jelgavas patriote.

Andris Malahovskis, pētnieks

Analītiķsi ar "Zelta rokām". Viņa viedoklis par muzejiskām lietām atšķiras, jo uz visu skatās ar biznesa procesu un Discovery filmu kanāla auditorijas attieksmi. Mērķtiecīgs un, izzinot dzelzceļa vēsturi, mēdz uzdot āķīgus jautājumus arī kolēģiem. Vada mūsu digitalizācijas procesus un ir pilnīgi pārliecināts, ka ērta un ātra krājuma pieejamība ir 21. gs. muzeja pazīme.

   
 

Linda Reine-Čepinska un Anita Mežale, eksponātu uzraudzes

Viņas ir muzeja acis un ausis, redz un dzird visu, kas notiek muzejā. Viņas jūt gan apmeklētāju noskaņojumu, gan to, kurā brīdī kāds, aizrāvies ar dzelzceļa vēsturi, gatavs iekurināt lokomotīvi. Lai ik dienu būtu kopā ar apmeklētājiem jābūt lielai pacietībai un iekšējam mieram, kā arī labai humora izjūtai.

Muzeja kaķis - īstajā vārdā Pērļuks, par godu savai skaistajai pelēkajai krāsai. Viņa galvenais darbs - ķert peles un neļaut tām iekļūt muzeja darba un krājuma telpās. Visā pārējā laikā kaķis laiski guļ, vēro putnus aiz loga, grauž Kristīnes puķes, izklaidē muzeja viesus, mēģina izkļūt brīvībā - āra vai "apskatīt" ekspozīciju. Viņa iecienītā vieta - tvaika lokomotīves ratiņi, tajos var paslēpties un stundām vērot muzeja apmeklētājus. Iecienītākā izklaide - ķert un meklēt saburzītu papīra gabaliņu, īpaši, ja tas tiek iemests Līgatnes papīrfabrikas toverī.