Latest news

Jūs atrodaties šeit

Izglītojoša nodarbība “Izzini, izgaršo un izspēlē Jelgavu!”

Īpašais piedāvājums lielākām skolēnu grupām 3 stundās interesanti un bez burzmas izbaudīt trīs dažādas Jelgavas vietas.

Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijā dalībnieki izzina un iepazīst, kā tiek vadīti vilcieni un organizēta to kustība, kāda nozīme ir nelielam sarkanam karodziņam, kas ir semafors un zižļu aparāts. Dalībnieki tiek iepazīstināti ar Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi. Dalībnieki, aktīvi līdzdarbojoties, grupās iepazīst stacijas dežuranta, bremžu kurpju licēja un tvaika lokomotīves mašīnista darba specifiku un pastāsta par to pārējiem dalībniekiem.

Latviešu teātra tēva-aktiera, režisora un dramaturga Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā apskati tradicionālu 20. gs. sākuma dzīvokli un izspēlē vienu no divām lugām - "Vecīša cimdiņš" vai "Kā Dižbuļļu pagasts sev ievēlēja jaunu skolotāju".  Nodarbības laikā "aktieriem" muzejs piedāvā arī tērpus un maskas, kas labāk ļauj iejusties tēlā.

“Karameļu darbnīcā” dalībniekiem ir iespēja iepazīt kā top gardais saldums – karameles. Meistaru paraugdemonstrējumu laikā tiek rādīts un stāstīts karameles veidošanas process. Dalībnieki izgatavo savu karameli.

Norises kārtība: Ekskursantu grupa sadalās 3 daļās, katra daļa ne lielāka par 20 personām un dodas uz aktivitāšu vietu. Pēc tam tās savstarpēji mainās un dodas uz nākamo norises vietu, līdz izbaudīts, izspēlēts un izzināts viss. Lai nokļūtu Ā. Alunāna muzejā nepieciešams transports. Grupām, kas vēlās piedāvājumu izbaudīt ejot kājām, atrodoties ceļā starp nodarbību norises vietām, būs iespēja izpildīt radošus uzdevumus un iepazīt vēl kādas īpašas vietas Jelgavā.

Nodarbības mērķis:  skolēniem aktīvi līdzdarbojoties, pilnveidot un iegūt zināšanas vēstures, kultūras un mākslas priekšmetos, veicināt radošuma, prezentācijas un praktiskas darbošanās prasmes.

Nodarbības ilgums: ~3 stundas

Valoda: latviešu valoda

Vecums: 1.-12. klase

Dalībnieku skaits: 20-60 personas (dalās grupās, maksimālais dalībnieku skaits katrā atsevišķā grupa 20, katrai no grupām jābūt savam pavadošajam skolotājam)

Dalības maksa: skolēnam 7,50 EUR

Norises vietas: 

  • Dzelzceļa muzejā Jelgavā, Stacijas ielā 3
  • Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā, Filozofu ielā 3
  • Karameļu darbnīcā, Rūpniecības iela 1 A, Jelgavā

Pieteikšanās: pa telefonu 20034850

Nodarbības saturs © 2019 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs, Karameļu darbnīca