Latest news

Industriālo pārgājienu cikla pirmais pasākums 07.04.2018. "Lokomotīvju remonta centrs - Acones stacija"

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs sadarbībā ar aktīvā tūrisma portālu Pargajieni.lv aicina pievienoties izglītojošo pārgājienu sērijai “Industriālais pārgājiens”! Runāsim par un ap dzelzceļu, dosimies aizraujošās, izzinošās pastaigās un tiksim tur, kur ikdienas garāmgājējam ieeja ir liegta!
 
07.04.2018. piedāvājām doties izzinošā pastaigā pa maršrutu "Lokomotīvju remonta centrs (Šķirotava) - Acones stacija". 
 
Pulcēšanās un starts pārgājienam  plkst. 09:00 18. autobusa pieturā "Daugmales stacija".  (Blakus ir arī 15. trolejbusa pietura “Bultu iela”).
Vairāk uzzināsim par Šķirotavas uzkalniņu, vagonu šķirošanas procesu un pabaudīsim  neatkārtojamu industriālu skatu.
Pārgājiena pirmais apskates objekts vieta, kur remontē lokomotīves, t.i. SIA “LDz ritoša sastāva servisa” Lokomotīvju remonta centra Rīgas iecirknis. 
Pēc tam tikšanās ar Rīgas ugunsdrošības un glābšanas vienības Palīdzības vilciena komandu, kas pastāstīs un parādīs ar kādām ierīcēm ceļ no sliedēm noskrējušus vilcienus, savāc izlijušās videi kaitīgās vielas un ko komanda darba brīvajā laikā. Tās ir vietās, kur ikdienas garāmgājējs iekļūt nevar, tāpēc nepalaid garām šo iespēju!  
Turpinājumā dosimies dzelzceļa līnijas Rīga - Ērgļi virzienā, kas ir 20.gs 20-jos gados iecerētās Rīgas-Kārsavas dzelzceļa līnijas sastāvdaļa.  Šī līnija bija paredzēta kā Vidzemes centrālās daļas un Latgales dienvidaustrumu sasaiste ar valsts centru. Šajā apkārtnē uzzināsim par līnijas mainīgo likteni vēsturiskajos līkločos , par iecerēm un dzīves realitātēm. Zīmīgi, ka šis vēsturiskais posms ir iekļauts  iecerētajā  Rail Baltica maršrutā  un, iespējams, kad tieši tagad ir pēdējais brīdis, kad šo apkaimi var apskatīt esošā, neskartā stāvoklī.
Ceļojuma finišs paredzēts ap plkst. 15:30 pie Acones stacijas, lai paspētu uz autobusu, kas dodas Rīgas virzienā.
 
Pārgājienā kopā plānots noiet apmēram ap 10  kilometriem. Pārgājienu vadīs Pargajieni.lv pārstāvis Jānis Zariņš un Dzelzceļa muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Darja Kovaļova. Sīkāka informācija un pieteikšanās pat t. 2003233167232511 vai e-pastu: darja.kovalova@ldz.lv Dalībnieku skaits grupā ierobežots, tāpēc nenokavē pieteikšanos.
 
Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei. Ja būs slapjš laiks, tad var noderēt arī rezerves apģērbs un apavi.
 
Dalības maksa:
5 eiro individuālajiem dalībniekiem;
1,50 eiro skolēniem;
Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.
 
NB! Tā kā apmeklēsim paaugstinātas bīstami zonas (Depo teritorija, sliežu ceļu klātesamība utt.) vecākiem lūgums uzmanīgi izvērtēt sava mazgadīgā bērna līdzdalību šajā pārgājienā ! No mūsu puses iesakām pārgājienā doties bērniem sākot ar 5 g.v.!)
 
Projekta mērķis ir, industriālā mantojuma gada, kā arī Latvijas valsts simtgades ietvaros,  iepazīstināt dzelzceļa entuziastus, interesentus vai vienkārši aktīvās atpūtas mīļotājus  ar vēsturiskajām norisēm dzelzceļa infrastruktūrā, tās ieguldījumu valsts attīstībā un mūsdienu tehnoloģiskajiem procesiem. 
 
Nākošie pārgājieni plānoti 05.05. Jelgavā un 02.06. maršrutā Torņakalns-Baloži. Gribi uzzināt vairāk? Tad seko jaunumiem mūsu mājaslapā facebook lapā @latvianrailwaymuseum