Latest news

Filma Mērijas ceļojums un tikšanās ar Daigu Kažociņu un Kristīni Želvi 19.maijā

Filmas Mērijas ceļojums īpašie seansi 19.maijā Rīgas ekspozīcijā 11:00 un 15:00. Pēc filmas tikšanos ar Mērijas lomas atveidotāju aktrisi Daigu Kažociņu un režisori Kristīni Želvi.  

Filma ir īpašs notikums Latvijas muzeju vēsturē, jo stāsta par  jaunu sievieti Mēriju Grīnbergu, kas Otrā pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekciju.  Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām. Ja nebūtu bijis jaunas sievietes, vārdā Mērija Grīnberga, daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas –  viņa kā brīvprātīgā 1944. gadā devās līdzi ešelonam ar Latvijas mākslas vērtībām un kopā ar tām atgriezās Rīgā. Vācu okupācijas spēki dārgumus centās izvest, padomju okupācijas spēki atveda atpakaļ, bet Mērija savu pienākumu izpildīja līdz galam. Pateicības vietā par paveikto Mērija tiek atlaista no darba muzejā, strādā rūpnīcā, un viņas turpmāko dzīvi pavada nerimstošas aizdomas.

Ieejas biļete tikai uz filmas seansu 2.00 EUR.

19.maijā Rīgas ekspozīcijā muzejs piedāvās dažādas aktivitātes visai ģimenei.  Aicinām izmantot iespēju un apskatīt citās dienās slēgtās lokomotīves un vagonus, iejusties laikmeta tēlos un iegūt gan jautrus, gan nostaļģiskus foto.   Dienas laikā apskatei atvērti būs elektriskais vilciens Er 2, padomju laika salonvagons Nr1, mērvagons, TE sērijas tvaika lokomotīve, TE3 sērijas dīzeļlokomotīve, Bagāžas vagons, Cietumnieku vagons  un kāda no manevru lokomotīvēm.  No dzelzceļa entuziastiem uzzināsiet aizraujošus stāstus par kartu no lokomotīvēm vai vagoniem, būs iespēja uzdot jautājumus un parunāt par dzelzceļa vēsturi. 
Apmeklējot vismaz četrus ritekļus katrs apmeklētājs saņems iespēju izvizināties ar drezīnu.
Pasākuma cena:
Pieaugušiem: pilna biļete 7 eur, tikai muzeja ekspozīcija 5 eur, tikai filma Mērijas ceļojums  2 eur, Studentiem, pensionāriem: pilna biļete 6 eur,  tikai muzeja ekspozīcija  4 eur
Skolēniem 1,50 eur, valsts aksiju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” darbiniekiem ieeja bez maksas (uzrādot apliecību)
 
Jelgavas ekspozīcija Stacijas ielā 3 19.maijā būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 17.00.
Īpašais piedāvājums -  ekskursijas gida pavadībā uz vēsturisko Jelgavas lokomotīvju depo, kur glabājas Dzelzceļa muzeja vēl restaurāciju gaidošās tvaika lokomotīves un vagoni. Šī būs viena no retajām iespējām tuvāk apskatīt dīzeļlokomotīvi 2M62-0001 un salonvagonu ar tipisku padomju laika interjeru.
Ekskursiju laiki: plkst. 12.00, 14.00 un 16.00 no Muzeja.
Ekskursijas ilgums aptuveni 1,5 h.
Dalības maksa (iekļauts arī muzeja apmeklējums): € 4,50 – pieaugušajiem;
€ 3,00 – pensionāriem, studentiem; € 1,00 – bērniem, skolēniem. Valsts aksiju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” darbiniekiem ieeja bez maksas (uzrādot apliecību)

Ekskursijās dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš līdz 18. maija plkst. 17.00 pa telefonu 20032331 vai rakstot uz muzejs@ldz.lv, tādējādi garantējot sev dalību ekskursijā. Lūgums uz ekskursiju ierasties vismaz 15 minūtes iepriekš, lai nekavētu ekskursijas sākumu

Muzeju naktī Dzelzceļa muzeja ekspozīcija slēgta. Vakarā aicinām doties prom no ierastās vides uz divām Latvijas stacijām Viļāniem un Dobeli, kurā sadarbībā ar stacijas darbiniekiem un vietējo novadu muzejiem piedāvājam noskatīties K.Želves filmu Mērijas ceļojums, kas stāsta par Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas dzīves īpašu notikumu II Pasaules kara laikā un muzeja darbinieces personīgās rīcības nozīmīgumu. Kā arī satikties ar filmas radošās komandas pārstāvjiem. Emocionāli spēcīgai dokumentālajai spēlfilmai stacijas konteksts piešķirs īpašu noskaņu.

Stacija vienmēr ir bijusi cilvēku satikšanās vieta, kurai 21.gs. steiga šo lomu pamazām atņem. Vēl mazāk iespeju pasažierim vai garāmgājējam ir ieraudzīt kā strādā stacijas dežurants. Muzeju naktī šādu iespēju piedāvājam – stacijas personāls pastāstīs un parādīs savu darba vietu un dzelzceļa muzeja speciālisti pastāstīs un attēlos parādīs šis dzelzceļa līnijas vēsturi. Bērniem un radošām personām filmas laikā piedāvāsim aktivitātes stacijas dārzā.

Izmanto iespēju Dzelzceļa muzeju izbaudīt bez burzmas pa dienu un ieraudzīt divas Latvijas  stacija jaunā veidolā un pievienojies mums Muzeju nakts pasākumā.

Informācija pa t. 67232849 vai 20032331