Latest news

Jūs atrodaties šeit

Ekskursija "No semafora līdz dispečervadībai"

Stacijas dežuranta darbavieta iekārtota kā tipiskā 20. gs. 60. gadu Baltijas dzelzceļa stacijā. Ekspozīcijā apskatāmas dažādas ierīces, kas kalpojušas vilcienu kustībai no 19.gs vidus līdz pat mūsdienām. Iepazīstoties ar ekspozīciju, var atrast atbildes uz jautājumiem - kā vilcieni nokļūst no vienas stacijas uz otru, kāpēc tie nesaskrienas, kā tie zina pa kurām sliedēm jābrauc un kāpēc Jelgavā ir Prohorova iela. Interaktīvā veidā apmeklētājiem būs iespēja pašiem izzināt ko nozīmē sarkanā, zaļā un mēness baltā krāsa luksoforos. Ekspozīcijas košākais un ekspresīvākais elements ir mākslinieka Raita Junkera radītais sienas gleznojums, bet dinamiskākais akcents ir videostāsts par zižļu aparātu darbībā.

Ekspozīcijas ideja, teksts, iekārtojums: T.Altbergs, I.Freiberga, L.Līce, I.Pētersone; vizuālie risinājumi R.Junkers, E.Timma; digitālais stends Gaismas signāli dzelzceļā, Dd Studio. Izglītojošā filma Zižļu aparāts kustības vadībai, režisors Guntars Graiksts, Vides Filmu Studija. Ekspozīcija atklāta 2014. gada 17. maijā.

 

Ekskursijas ilgums: ~50 minūtes

Valoda: latviešu vai angļu valoda

Vecums: ekskursiju vadītāji stāstījumu pielāgo grupas vecumam

Dalībnieku skaits: no 10 līdz 20 cilvēkiem

Ekskursijas cena: 15 EUR latviešu valodā vai 25 EUR svešvalodā un ieejas biļete katram dalībniekam (pieaugušie 2,00 EUR; studenti, pensionāri 1,00 EUR; bērni, skolēni, 2 skolotāji grupai - bezmaksas)

Norises vieta: Jelgavā, Stacijas ielā 3

Pieteikšanās: pa telefonu 20035850 vai aizpildot ekskursiju pieteikuma formu

Ekskursiju iespējams apmeklēt programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

Ekspozīcijā galvenais varonis ir stacijas dežurants, kura pārziņā ir gan droša vilcienu kustība, gan stacijas ikdienas dzīve. 

" data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/Y4001761.jpg">