Latest news

Jūs atrodaties šeit

Dzelzceļš Pārdaugavā. Pagrieziena punkti.

Pirmos sliežu ceļus, stacijas, tiltus un pārvadus Pārdaugavā būvēja Rīgas–Mītavas, Rīgas–Bolderājas un Rīgas–Tukuma dzelzceļu akciju sabiedrības. Laikā no 1868. līdz 1877. gadam tika atklāti trīs jauni dzelzceļi. Tālākā to attīstība ir cieši saistīta ar pilsētas ikdienas dzīvi, nākotnes plāniem, pilsētas tēvu un dzelzceļu īpašnieku politiskajām un saimnieciskajām ambīcijām. Pa vidu tam dzelzceļus ietekmēja pasaules kari, plūdi, tehnoloģiju attīstība, jauni transporta līdzekļi pilsētā, rūpniecības uzplaukums un noriets, izmaiņas pilsētnieku dzīves veidā. Pārgājiena laikā aicinām dzelzceļu uztvert kā laikmetu un sabiedrību raksturojošu elementu, kurā reflektē viss, kas notiek ar mūsu sabiedrību.

Kopā apskatīsim senāko dzelzceļa kvartālu Daugavas kreisajā krastā, aplūkosim un ieklausīsiemies abu dzelzs tiltu atšķirīgajos likteņos, ielūkosimies tuvā nākotnē, apsekojot Torņakalna stacijas teritoriju un pievērsīsim uzmanību vēl neredzētām detaļām trījos Torņkalna dzelzceļa pārvados. 

Pārgājiena sākums: Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, Uzvaras bulvāris 2A

Pārgājiena noslēgums: pie dzelzceļa pārvada Mazās Altanovas ielā

Pārgājiena ilgums: 2.5 h

Pārgājiena garums: 5 km

Vecums: pieaugušie, personām līdz 14 gadu vecumam dalība atbildīga pieaugušā  pavadībā (maršruts veidots ciešā sliežu tuvumā, vecākiem lūgums uzmanīgi izvērtēt sava mazgadīgā bērna līdzdalību šajā pārgājienā!)

Pārgājiena cena (no personas):

  • pilna biļete, latviešu valodā 10,00 EUR;
  • bērniem, skolēniem un profesionālo skolu audzēkņiem biļete latviešu valodā 4,50 EUR;

Apmaksa: muzeja kasē

Pieteikšanās: muzejs@ldz.lv vai 20032331

Pieejamie laiki: Pēc pieprasījuma

 

Pievienotie Faili: