Latest news

Ekskursija uz bijušo Jelgavas lokomotīvju depo

Lai gūtu neaizmirstamas sajūtas un apskatītos tuvāk uz dzelzceļa varenību, piedāvājam apmeklēt bijušo Jelgavas lokomotīvju depo!

Ejot gar sliedēm no Jelgavas stacijas Rīgas virzienā, aiz dzelzceļa tilta pāri Lielupei, turoties labajā malā, līkumots zemes ceļš aizved pie Jelgavas depo ēkas. No kādreizējās rosības, mūsdienās pāri palikusi vien tumša un vēsa ēka ar sliežu ceļiem pie katrām durvīm un griezuli, kā diriģentu kora priekšā. Tagad siltās telpas, kur kādreiz atpūtās un „uzprišinājās” lokomotīves, pārvērtušās par vēsu kambari, kurā savus sānus vēl cenšas sasildīt daži muzeja eksponāti – 20. gs. 30. gadu bruņotais salonvagon, L un TE sērijas tvaika lokomotīves, ceļamkrāns u. c. ritekļi, kuri klusībā gaida savu zvaigžņu stundu. Jelgavas lokomotīvju depo būvēts 1904. gadā Maskavas–Ventspils dzelzceļa vajadzībām. Ēkā vieta bija 12 lokomotīvēm. Šobrīd jebkurš interesents, iepriekš piesakot ekskursiju, var savām acīm apskatīt Jelgavas lokomotīvju depo, sajust eļļas smaržu un iztēloties, kā šie eksponāti kādreiz pārvietojušies pa Latvijas dzelzceļiem, nemaz nenojaušot, ka reiz pienāks diena, kad tie būs nolikti mūžīgai gaidīšanai, nezinot savu likteni. Arī pati depo ēka gaida viesus un ilgojas pēc cilvēku uzmanības, jo reiz tā pelnīti bijusi uzmanības centrā.

 

Ekskursijas ilgums: 1h 30min

Valoda: latviešu vai angļu valoda

Dalībnieku skaits: no 10 līdz 30 cilvēkiem

Ekskursijas cena: pieaugušiem 5 EUR no personas – latviešu valodā, 10 EUR – angļu valodā, bērniem 3 EUR no personas - latviešu valodā, 4 EUR - angļu valodā.

Norises vieta: Jelgavas bijušais lokomotīvju depo

Pieteikšanās: pa telefonu 20034850 vai aizpildot ekskursiju pieteikuma formu.