Latest news

You are here

Kolekciju priekšmeti

Collection types

Grid List
Atrasti 14 priekšmeti

Cancel all filters
Foto: Dzelzceļa līnijas Rīga–Ērgļi atklāšana 1935

Dzelzceļa līnijas Rīga–Ērgļi atklāšana 1935. Līnijā Rīga–Ērgļi, skats ieslīpi uz aptuveni 100 cilvēku grupu ap vilciena sastāvu (diviem pasažieru vagoniem) un fonā dekorētiem goda vārtiem līnijas atklāšanā, priekšplānā redzams Latvijas karogs. Vairāki cilvēki dzelzceļa un militāros formas tērpos. Foto datējums: 1935. gada novembrī.

Foto: Slēpotāju vilciens Ērgļos 1941. gadā

Slēpotāju vilciens Ērgļos 1941. gadā. Līnijā Rīga–Ērgļi, skats no sāniem uz aptuveni 30 slēpotājiem sniegā ieplakā starp mežu un pasažieru vilciena sastāvu uz sliežu ceļa. Fotografēts no vilciena loga/ durvīm. Reversā teksts. Fotopapīrs VEF. Foto datējums: 1941. gada 30. marts.

Foto: Tvaika vilciens Madona–Pļaviņas

Skats ieslīpi uz darbojošos tvaika lokomotīvi uz sliežu ceļa ar pasažieru vilciena sastāvu. Priekšplānā redzams pārmiju lāktenis. Aizmugures plānā lauku mājas, pakalns ar kokiem. Reversā rakstīts teksts ar zīmuli: "Vilciens Madona-Pļaviņas" un dāvinātāja kolekcijas 2 zīmogi. Datējums: 20. gs. 30. gadi.

Foto: Šaursliežu tvaika vilciens un grupa Bauskā

Skats ieslīpi uz sastāvu ar L (600 mm) sliežu platuma tvaika lokomotīvi un aptuveni 33 cilvēku grupu pie tās un aizmugurē esošo vilciena sastāvu ar redamiem 4 vagoniem. Aizmugures plānā redzams ēkas jumts. Lokomotīvei dūmi skurstenī. Uz attēla apakšējā malā uzraksts "Pie "ātrvilciena" Bauskas stacijā". Reversā dāvinātāja kolekcijas zīmogs. Datējums: 20. gs. 20.-30. gadi.

Foto: Tvaika lokomotīve ar sastāvu braucot

Skats ieslīpi uz tvaika vilciena sastāvu pie Alūksnes vietā pie Jāņkalniņa. Priekšplānā redzama caurteka, kreisajā pusē uzbērumam grāvis un elektrības stabi. Labajā, apakšējā stūrī fotogrāfa "Lapiņ" zīmogs - iespiedums. Reversā ar melnu tinti rakstīta vēstule latviešu valodā, pastmarka un zīmogi ar datējumu. Reversā arī dāvinātāja kolekcijas zīmogs. Datējums: 1925. gads.

Foto: Preču vilciens sastāvs ar tvaika lokomotīvi

Preču vilcienu sastāvs un tvaika vilciens.

Foto: Baikāla-Amūras maģistrāle, tehnikas vešana

Baikāla-Amūra maģistrāle, tehnikas vešana Pie foto pielīmēts izgriezums no iespieddarba. Tehnikas vešana pa Baikāla-Amūras maģistrāli, fotogrāfijā attēlota tehnika, kas nepieciešama Jakurim vajadzībām. Iespieddarba izgriezumā attēlots- sastāvs, kas tiek sūtīts, II pasaules kara gados, uz fronti. Augšējā, kreisajā malā rakstīts latviešu valodā: "Šeit Jūs variet redzēt divas līdzīgas situācijas, tikai starpība ir 36 gadi, vienš ešolons iet uz rietumiem uz fronti, bet otrs, uz austrumiem uz BAM (1976.gada ziema). Apakšējā, kreisajā malā rakstīts teksts latviešu valodā: "Uz fronti dodasešaloni ar tankiem (1942.g. rudens).

Foto: Elektrificētā iecirkņa Rīga-Tukums atklāšana

Foto: Elektrificētā iecirkņa Rīga-Tukums atklāšana, 1966.gads. Fonā uz sliežu ceļa ar lapu vītnēm rotāts elektrovilciens. Priekšplānā liela cilvēku grupa, kuri piedalās elektrificētās dzelzceļa līnijas Rīga-Tukums atklāšanā 1966.gada 17.jūlijā. Priekšplānā, labajā pusē vīrietis, kurš saka svinīgo atklāšanas runu.

Foto: Elektrovilciena ER2 mašīnista kabīne

Foto: Elektrovilciena ER2 mašīnista kabīne, 20.gs.70.-80.gados Skats uz mašīnista kabīni, ieslīpi.

Foto:Dīzeļvilciens DR7-4017,remontdarbi,20.gs.90.g

Foto:Dīzeļvilciens DR7-4017 un manevru lokomotīve,remontdarbi ,20.gs.90.gados Dīzeļvilcienu sastāvs uz sliežu ceļa. priekšplānā 6 strādnieku liela grupa un traktors. Tiek īstenoti remontdarbi.

Foto: Bruņu vilciena sastāvs uz sliežu ceļa

Bruņu vilciena sastāvs uz sliežu ceļa, pēdējā atvērtajā platformā 9 karavīri. Fonā divi ūdenstorņi, ēkas. Foto kopija, apakšējā malā uzlīmēta paraksta zīme, kas drukāta uz rakstāmmašīnas latviešu valodā "II Bruņotais vilciens atgriezies Rīgā pēc vācu pozīciju apšaudes 1919.g. novembrī

Foto: Vilcienu sastāvi Zasulauka depo teritorijā

Pasažieru vilciena sastāvi uz sliežu ceļiem Zasulauka depo teritorijā. Priekšplānā 2 strādnieki, rokās viņiem lāpstas. Tiek īstenota sakopšanas darbi. Datējams ar 20.gs.60.gadiem.

Foto: Vilcieni Zasulauka depo teritorijā

5 pasažieru vilcienu sastāvi uz sliežu ceļiem Zasulauku depo teritorijā. Fonā dzīvojamās un industriālās ēkas. 20.gs.60.-80.gados.