Latest news

Vakara sarunas Dzelzceļa muzejā: “Dzelzceļu elektrifikācijas vēsture caur Latvijas prizmu”

Uzsākot jaunu posmu Latvijas dzelzceļu elektrifikācijas jomā, Dzelzceļa muzejs aicina uz sarunu vakaru 8. novembrī plkst. 18:00 par tēmu “Dzelzceļu elektrifikācijas vēsture caur Latvijas prizmu”, ko vadīs Latvijas dzelzceļa industriālā mantojuma eksperts Toms Altbergs. Tajā tiks apskatīti gan paši dzelzceļu elektrifikācijas pirmsākumi, gan tramvaji, gan smagsvara kravas vilcieni. Tiks skaidrota Latvijas loma un vieta pasaulē, kā arī tie faktori, kas savulaik ir gan traucējuši, gan virzījuši dzelzceļa elektrifikāciju.

Sarunu vakarā aicināti piedalīties dzelzceļa vēstures pētnieki, entuziasti un citi interesenti. Pasākums notiks 2018. gada 8. novembrī no plkst. 18:00 līdz 19:30 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, Uzvaras bulvārī 2a, Rīgā. Dalība pasākumā ir bezmaksas.

Vakara sarunas muzejā ir pasākumu cikls, kas Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā notiek jau trešo gadu un līdz šim tajās apskatītas šādas tēmas: dzelzceļa vēstures pētniecības iespējas un problēmas, dzelzceļa tūrisms, Rīgas centrālās stacijas arhitektūra un dizains, dzelzceļa tiltu būvniecība, signāli un drošība, tramvaji, kā arī dzelzceļa atainojums glezniecībā, u.c. Video ieraksti no iepriekš notikušajiem pasākumiem pieejami muzeja mājaslapā: http://www.railwaymuseum.lv/lv/content/video

#vakarasarunas #dzelzceļamuzejs #latvianrailwaymuseum

 

Kontaktinformācija:

Telefons: 67232511

E-pasts: nora.vrublevska@ldz.lv

 

Attēlā: Kontakttīklu pārbaude Baltijas dzelzceļa Viļņas nodaļas Kaišedores stacijā, 1975. gads. Autors nezināms. Foto no Dzelzceļa muzeja krājuma.