Latest news

Sveicam valsts proklamēšanas 98. gadadienā!

DZELZCEĻA STACIJAS SVĒTKU ROTĀ 18.NOVEMBRĪ

Latvijas valsts dzelzceļos (1919-1940) pastāvēja tradīcija valsts dibināšanas gadadienā 18.novembrī stacijas ēku rotāt zaļām brūkleņu vītnēm, valsts karoga krāsas lentām, un laba vēlējumiem savai valstij. Īpaši krāšņas stacijas bijušas valsts pastāvēšanas desmitajā un divdesmitajā gadadienā. Savukārt ikdienas valsts karogs un ģerbonis bija redzams visās robežstacijās.

Apskatot muzeja atklātņu un fotogrāfiju kolekciju redzam, ka nav nozīmē vai tā bija liela vai maza stacijas ēka. Pat vagons Blīdenes stacijā, pirms lielās ēkas uzcelšanas, ir krāšņi saposts. Vecākais krājumā esošais attēls ir no Valmieras stacijas 1923.gada 18.novembrī. Pateicoties tam, ka fotogrāfs attēlā iemūžināja šajā dienā ēkas priekšā uz perona sapulcējušos visu stacijas personālu, arī mēs varam izjust kaut daļu no tā lepnuma un cieņas par savu valsti ko tolaik juta Latvijas dzelzceļu darbinieki. Un kopā ar viņiem vēlēt:

“SAULES MŪŽU LATVIJAI!”

DZELZCEĻA STACIJAS SVĒTKU ROTĀ 18.NOVEMBRĪ

Latvijas valsts dzelzceļos (1919-1940) pastāvēja tradīcija valsts dibināšanas gadadienā 18.novembrī stacijas ēku rotāt zaļām brūkleņu vītnēm, valsts karoga krāsas lentām, un laba vēlējumiem savai valstij. Īpaši krāšņas stacijas bijušas valsts pastāvēšanas desmitajā un divdesmitajā gadadienā. Savukārt ikdienas valsts karogs un ģerbonis bija redzams visās robežstacijās." data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/field/image/LDzM_4288_Riga-Ergli_st.Sidgunda.jpg">