Latest news

You are here

Pastaiga ar ekspertu pa Ritekļiem

Piedāvājam jums unikālu iespēju vienai mājsaimniecībai vai grupai līdz 10 cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātiem doties nestaidzīgā pastaigā pa muzeja āra ekspozīciju un tuvāk iepazīties ar lokomotīvēm un vagoniem.

Daudziem no mums liekas, ka mēs zinām, kas ir vilciens un kādi izskatās vagoni. Tik pierasts vasarā doties ar elektrovilcienu uz Jūrmalu vai dīzeļvilcienu - uz Latgales pusi.

Bet vai jūs zināt, ka visi vagoni nav vienādi?

Pastaigas laikā būs iespēja ielūkoties, kādos apstākļos devās savos ceļojumos Latvijas dzelzceļa priekšnieki un viņu tuvākie līdzgaitnieki komandējuma braucienos uz Maskavu un citām PSRS pilsētām, kā arī apmeklēsim cietumnieku vagonu – te uzzināsim, cik cietumnieku ir pārvadāts vienā kamerā un kādi ir bijuši drošības pasākumi. Papildus tam izstaigāsim pazīstamo elektrovilcienu, kas pavērs savus slepenos nostūrus, un noteikti vairāk uzzināsim par vilcienu vectēvu – tvaika lokomotīvi! Pamanīsim tādas detaļas kā skrūvjveida sakabi, spieķoto riteni un citus sīkumus.

Nāc un atklāj vilcienu noslēpumus!

Dalības maksa: 10. EUR no vienas mājsaimniecības + biļetes muzeja apmeklējumam.

N.B! Ievētojot spēkā esošos epidemoloģiskos ierobežojumus, pakalpojums pieejams tikai vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Foto: Otto Zlamets