Latest news

You are here

Ekskursija "No semafora līdz dispečervadībai"

Ekskursijas laikā iepazīsieties ar stacijas dežuranta darbavietu, kas iekārtota kā tipiskā 20. gs. 60. gadu Baltijas dzelzceļa stacijā, kā arī uzzināsiet par dažādām ierīcēm, kas kalpojušas vilcienu kustībai no 19.gs vidus līdz pat mūsdienām. Gida pavadībā, varēsiet atrast atbildes uz jautājumiem - kā vilcieni nokļūst no vienas stacijas uz otru, kāpēc tie nesaskrienas, kā tie zina pa kurām sliedēm jābrauc un kāpēc Jelgavā ir Prohorova iela. Interaktīvā veidā apmeklētājiem būs iespēja pašiem izzināt ko nozīmē sarkanā, zaļā un mēness baltā krāsa luksoforos. Ekspozīcijas košākais un ekspresīvākais elements ir mākslinieka Raita Junkera radītais sienas gleznojums, bet dinamiskākais akcents ir videostāsts par zižļu aparātu darbībā.

Ekspozīcijas ideja, teksts, iekārtojums: T.Altbergs, I.Freiberga, L.Līce, I.Pētersone; vizuālie risinājumi R.Junkers, E.Timma; digitālais stends Gaismas signāli dzelzceļā, Dd Studio. Izglītojošā filma Zižļu aparāts kustības vadībai, režisors Guntars Graiksts, Vides Filmu Studija. Ekspozīcija atklāta 2014. gada 17. maijā.

 

Ekskursijas ilgums: ~50 minūtes

Valoda: latviešu vai angļu valoda

Vecums: ekskursiju vadītāji stāstījumu pielāgo grupas vecumam

Dalībnieku skaits: no 10 līdz 20 cilvēkiem

Ekskursijas cena: grupām no 10 - 20 personām 25 EUR latviešu valodā vai 40 EUR svešvalodā un ieejas biļete katram dalībniekam saskaņā ar cenrādi, grupām līdz 10 personām 40 EUR latviešu valodā vai 85 EUR svešvalodā un ieejas biļete katram dalībniekam saskaņā ar cenrādi. ( 1 - 2 skolēnu grupu pavadošajiem pedagogiem - bez maksas )

Norises vieta: Jelgavā, Stacijas ielā 3

Pieteikšanās: pa telefonu 20035850 vai aizpildot ekskursiju pieteikuma formu

 

Ekspozīcijā galvenais varonis ir stacijas dežurants, kura pārziņā ir gan droša vilcienu kustība, gan stacijas ikdienas dzīve. 

" data-share-imageurl="https://www.railwaymuseum.lv/sites/muzejs.ldz.lv/files/Y4001761.jpg">