Radoša nodarbība skolēniem - Ceļojums pagātnē!

Izpētot pastkartes, dokumentus un  vagonus - radoša nodarbība skolēniem. Nodarbību piedāvā Latvijas Nacionālā bibliotēka un Dzelzceļa muzejs.

Nodarbības pirmā daļa norisinās LNB, kur tiek izpētītas pastkartes no Nacionālas bibliotēkas un Dzelzceļa muzeja krājumiem, apskatīti pastkaršu rāšanas cēloņi un kādreizējās popularitātes iemesli. Pēc vēsturiskā apskata katrs skolēns uzzīmē savu kartiņas dizainu un nodrukā to ar 100 gadus seno Bostonpresi.

Nodarbības otrajā daļā dalībnieki dodas uz Dzelzceļa muzeju, kur iepazīsts elektrisko vilcienu, cietumnieku vagonu, salonvagonu un III klases pasažieru vagonu un darbojoties ar tādiem priekšmetiem kā 20.gs 30-to gadu vilcienu saraksti, biļetes, represēto dzelzceļnieku personas lieta, adīklis, 20.gs. 70to – 80to gadu žurnāli un grāmatas, žāvēta zivs un metāla krūze, izzina kā mainījās sabiedrības pasaules uztvere un ceļošanas paradumi, pateicoties dzelzceļa attīstībai.

Nodarbības mērķis: attīstīt skolēnu pašvadības, radošuma  un rakstīt prasmes, vienlaicīgi pilnveidojot un iegūstot zināšanas kultūras, vēstures, sociālo zinību un mākslas priekšmetos.

Vecums: ekskursijas un nodarbības vadītāji stāstījumu pielāgo atbilstoši grupas vecumam

Grupas lielums:  līdz 15 personām

Ekskursijas cena: 7,50 EUR latviešu valodā, + ieejas biļete katram dalībniekam (bērni, skolēni, 3 skolotāji grupai – bezmaksas, pieaugušiem 2.50 eur, studenti, pensionāri 1.00 eur)

NB! Nodarbība ir pieejama tikai valsts valodā!