Noslēpums ir detaļās! Aktivitātes skolēnu brīvlaikā

"Noslēpums ir detaļās!" 15.03.-16.03.

 

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs un Latvijas Nacionāla bibliotēka aicina ikvienu interesentu pavadīt skolēnu pavasara brīvlaiku gan jautri, gan izzinoši!

15.03. un 16.03. ikviens interesents ir aicināts pievienoties mūsu radošai programmai, kura šoreiz ir veltīta zīmēm, simboliem un detaļām- tiem sīkumiņiem, kuri bieži vien ikdienā paslīd gar mūsu acīm, tā arī neatklājot mums savus noslēpumus. Nepaej garam! Uzzini noslēpumus kopa ar mums!

 

Programma 15.03. un 16.03.:

 

12:00 LNB telpās Visā savas attīstības vēsturē cilvēks ir aktīvi pielietojis abstraktus attēlus – zīmes un simbolus, lai glabātu un nodotu informāciju. Papildini savas zināšanas par tiem, piedaloties nodarbībā par senajām rakstu zīmēm ar iespēju papildināt Virtakas iezi ar savu zīmi! Nodarbības dalībnieki iepazīst Virtakas ieža zīmes un to tapšanas vēsturi, izprot un paši interpretē šo zīmju nozīmi. Apgūtos stilizācijas principus skolēni izmanto, veidojot paši savas dzimtas zīmes. Nodarbības beigās visi dalībnieki uz tāfeles sienas zīmē savas zīmes, kopumā izveidojot jaunu – mūsdienu "Virtakas iezi". Nodarbība veicina radošo domāšanu un informācijas analīzes prasmes. Nodarbības garums ~ 45 min. (līdzdalība bez atsevišķas samaksa, nodarbība piemērota bērniem vecumā no 7 gadiem )

 

12:50 Dzelzceļa muzejs Uzzini dzelzceļā sastopamu noslēpumaino detaļu un priekšmetu nozīmi kopā ar Dzelzceļa muzeja aizraujošo ekskursiju! Ekskursijas dalībniekiem gida pavadībā būs iespēja uzzināt par visneparastākajām vilcienu un dzelzceļa nozares sastāvdaļām, kuras ikdienas muzeja apmeklējuma laikā nav tik vienkārši pamanāmas un izprotamas. Tiks dota iespēja, paralēli aizraujošam gida stāstījumam, apskatīt arī muzeja lepnuma - III klases pasažieru vagona interjeru. Ekskursijas garums ~ 45 min. (līdzdalība – 1 eiro no dalībnieka)

 

13:50 Dzelzceļa muzejs, Pēc ekskursijas, mazākiem programmas dalībniekiem (4 – 7 gadi) būs pieejama radoša darbnīca bērniem “Lokokolāža”, kuras laikā bērni varēs salīmēt vilcienu kolāžu, lokokolāžu, no iepriekš sagatavotām papīra detaļām (darbs ar papīru un līmi). Dalības maksa darbnīcā un ieeja muzejā (EUR 1.00.) Savukārt lielāki muzeja apmeklētāji (vecumā no 7 gadiem) varēs izpildīt aizraujošu orientēšanās spēli pa muzeja ekspozīcijām (līdzdalība bez atsevišķas samaksas). Aktivitāšu garums ~ 40 min

 

NB! Ekskursijas un nodarbības tiek vadītas valsts valodā. Vietu skaits grupās ir ierobežots, tāpēc nenokavē un piesaki dalību jau iepriekš pa t. 67232511, vai raksti uz e-pastu darja.kovalova@ldz.lv. Var pieteikties gan uz visam programmas aktivitātēm kopā, gan izvelēties tikai vienu/divas no piedāvātajām izklaidēm. Atgādinām, ka Dzelzceļa muzeja apmeklējuma biļeti vajadzēs iegadāties arī ekskursiju un nodarbību dalībniekiem!