Muzeju nakts 20.maijā no 19:00 - 1:00

„LAIKS ĀTRĀKI STEIDZAS KĀ VAGONA RATS” (E.Veidenbaums)

Pasākuma norises programma Rīgā, Uzvaras bulv 2A:

19:10-21:30 un 22:20-01:00 Iespēja noskatīties LTV videofilmu "Bet vilciens brauc" (režisors A.Babris, mūzika J.Kulakovs, vārdi E.Veidenbaums) Galvenajās lomās I.Akuratere, J.Kulakovs un amatierteātra aktieri. Filmas uzņemšanā izmantota šobrīd muzeja ekspozīcijā apskatāmā tvaika lokomotīve TE un cietumnieku vagons. Pēc filmas aizkadri kadri no filmas tapšanas Jelgavas depo.

21:30 Vakara centrālais notikums filmas “Tvaika vilnis” pirmizrāde. Filmas galvenie varoņi mūziķi Ansis un Niklāvs meklē iedvesmu, iepazīstot tvaika lokomotīvi Gulbenes – Alūksnes bānītī. Par to kā tā darbojas stāsta vēsturnieks Artūrs Tukišs, kas ikdienā darbojas Ventspils mazbānītī. Filmas režisors G.Graiksts. Filma tapusi ciklā Aizejošo laiku risinājumi Vides filmu studijā (VFS).

 

 

21:40 Tikšanās ar Ansi, Niklāvu, Artūru un Guntaru. Sarunas un daži skaņdarbi no Anša jaunā albuma “Balzams”.

No 19:00 līdz 01:00 radoša darbnīca bērniem “Lokokolāža”, āra ekspozīcijā būs atvērti ritekļi, kas redzami videofilmā "Bet vilciens brauc" - tvaika lokomotīve TE un arestantu vagons, kā arī elketriskias vilciens Er2. Kafejnīcā smalkmaizītes un garda kafija.

Pasākuma norises programma Jelgavā, Stacijas ielā 3:

Muzeja nakts laikā būs iespēja iepazīties ar jauno muzeja ekspozīciju “Mazā metāla sirds”, kurā parādīta mazbānīša vēsture Latvijā un vakara gaitā varēs redzēt videofilmu “…bet vilciens brauc” (1987), J.Kulakova dziesmu cikls ar E.Veidenbauma vārdiem, un filmas tapšanas aizkadra notikumus Jelgavas depo.

19:00; 20:00; 21:00 – neliels muzikālais priekšnesums no akordeonistes Maritas Karpas
21:30 – pieslēgšanās Dzelzceļa muzejam Rīgā filmas “Tvaika vilnis” pirmizrāde

Plašāka info www.railwaymuseum.lv; https://www.facebook.com/latvianrailwaymuseum