Izstāde "Iedvesma un laiks" Oļega Tsvetkova gleznas 04.03. -31.03

Katru gadu Dzelzceļa muzejā savu izstādi rīko Baltslāvu biedrība. 2017.gadā biedrība piedāvā Pleskavas Bērnu mākslas skolas direktora, kompozīcijas un zīmēšanas pasniedzēja Oļega Cvetkova (Tsvetkov) darbu izstādi. Viņš ir Krievijas Federācijas nopelniem bagātais mākslinieks, kas no 1977. gada piedalās starptautisko, Viskrievijas, ka arī starpreģionālo un novadu izstādēs. Sākot ar 2002. gadu mākslinieks vada Pleskavas pilsētu-partneru starptautiskos plenērus .

O. Cvetkova sadarbība ar Baltslāvu kultūras attīstības un sadarbības biedrību ir sākusies 1999. gadā. Kopš tā laika tika realizēti vairāki projekti. Starp tiem ir 5 starptautiskās bērnu zīmējumu izstādes, kas tika demonstrētas Latvijā, Krievijā, Vācijā un Lietuvā, kā arī 6 Pleskavas bērnu mākslas skolas pasniedzēju darbu izstādes Rīgā un Rundāles pils-muzeja Dārznieka mājā.

Mākslinieks strādā tādās grafikas tehnikās, kā oforts, akvatinta, sausā adata, mīkstā laka, meccotinto, krāsainā linogravīra, gravīra uz kartona, krāsainais un grafīta zīmulis, kā arī pasteļa un akvareļa tehnikās.

Viņa darbu izstāde ir savdabīgs mākslinieka portrets. Oļega Cvetkova grafikas pasaulē harmonija un brīvība sadzīvojas ar gudrību. Tāda ir mākslinieka būtība, jo viņš cenšas pierādīt, ka pasaule ir brīnišķīga un ir pelnījusi gan sirsnīgo uzmanību, gan dziļās pārdomas.

Oļegs Cvetkovs ir reālists. Viņa grafikai piemīt godīgums, principialitāte, uzticība klasiskajām tradīcijām. Viņa tehnika ir nevainojama – pārliecinoša, precīza, droša. Sižetos nevajag meklēt «slepeno jēgu» vai «krāsu kodus», vai arī analizēt tēlu viennozīmīgumu. Autors ir saprotams un tuvs ikvienam skatītājam, kuru interesē īstā māksla.

Oļega Cvetkova darbi ir liriski rafinēti, samtaini mīksti, tajos jūtama pasaules vīzijas īpašā kultūra. Mākslinieks ir izveidojis savu sirsnīgo un nesamākslotu liriski romantisko stilu, kas atspoguļo viņa tiešos iespaidus no apkārtējas pasaules.

Oļega Cvetkova galvenais dzīves un radošais princips ir saudzīga un mīlošā attieksme pret pasauli un cilvēkiem.