Ceļojums pa pasauli, Oļega Cvetkova izstāde 09.03. - 31.03.

Baltslāvu biedrība piedāvā  Oļega CVETKOVA, Pleskavas Bērnu mākslas skolas direktora, kompozīcijas un zīmēšanas pasniedzēja zīmējumus, kuros mākslinieks ar lielu mīlestību un iejūtību attēlojis savas dzimtās Pleskavas zemes ainavas, Piemaskavas mazo pilsētiņu kluso skaistumu, kā arī Francijas saulainā nostūra Provansas spilgtas vasaras. Vairāki darbi zīmēti un gleznoti Pleskavā organizētajos starptautiskajos plenēros. Šoreiz Rīgas skatītājam tiek piedāvāti vairāki ar krāsainiem zīmuļiem radīti, grafiskie darbi. Šī zīmēšanas tehnika ir ļoti ātra un efektīva, turklāt ļauj veidot ļoti smalkas noskaņojuma nianses un pārbagātu tonālo paleti, īpaši attēlojot vairāku plānu ainavas vai sarežģītās klusās dabas.

Mākslinieks strādā tādās grafikas tehnikās, kā oforts, akvatinta, sausā adata, mīkstā laka, meccotinto, krāsainā linogravīra, gravīra uz kartona, krāsainais un grafīta zīmulis, kā arī pasteļa un akvareļa tehnikās. No 1977. gada O. Cvetkovs ir starptautisko, Viskrievijas, ka arī starpreģionālo un novadu izstāžu dalībnieks, bet sākot ar 2002. gadu – Pleskavas pilsētu-partneru starptautisko plenēru vadītājs, Krievijas Federācijas nopelniem bagātais mākslinieks.

Katra mākslinieka darbu izstāde ir kā savdabīgs autora portrets. O. Cvetkovs ir reālists. Viņa darbiem piemīt godīgums, principialitāte, uzticība klasiskajām tradīcijām. Autora tehnika ir nevainojama – pārliecinoša, precīza, droša. Vienlaicīgi Oļega Cvetkova darbi ir liriski rafinēti, samtaini mīksti, tajos jūtama pasaules vīzijas īpašā kultūra. Mākslinieks ir izveidojis savu sirsnīgo un nesamākslotu liriski romantisko stilu, kas atspoguļo viņa tiešos iespaidus no apkārtējas pasaules. Sižetos nevajag meklēt «slepeno jēgu» vai «krāsu kodus», vai arī analizēt tēlu viennozīmīgumu. Viņa grafikas pasaulē harmonija un brīvība sadzīvojas ar gudrību. Tāda ir arī paša mākslinieka būtība, jo viņš cenšas pierādīt, ka pasaule ir brīnišķīga un ir pelnījusi gan sirsnīgo uzmanību, gan dziļās pārdomas.

Oļega Cvetkova galvenais dzīves un radošais princips ir saudzīga un mīlošā attieksme pret pasauli un cilvēkiem, tādēļ viņa darbi ir saprotami un tuvi ikvienam skatītājam, kura dvēsele ir atvērta mākslai.

Pleskavas māksliniekiem ir pietiekami ilga radošā sadarbība ar Baltslāvu biedrību. Oļega Cvetkova un viņa skolnieku darbi ir pazīstami rīdziniekiem, bet katrā jaunā izstāde vienmēr pārsteidz mūs ar vēl neredzētām, jaunām talanta izpausmēm.

Plašāka informācija pa t.29873131,  Marina Stetjuha