Bezmaksas ekskursijas Dzelzceļa muzejā 30.08.

30. augustā, svinot muzeja divdesmit trešo dzimšanas dienu, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs aicina visus interesentus piedalīties bezmaksas ekskursijās, iepazīstot tuvāk mūsu Vagonu kolekciju Rīgas ekspozīcijā un uzzināt ko vairāk par dzelzceļa profesijām Jelgavas ekspozīcijā.

Pasākumu norise Rīgā, Uzvaras bulvārī 2A: ekskursijas dalībniekiem gida pavadībā būs iespēja iekļūt tur, kur ikdienas apmeklējuma laikā durvis ir slēgtas. Ekskursijas laikā, paralēli aizraujošam gida stāstījumam, varēs apskatīt ne tikai salonvagona, mērvagona, ER2 sērijas elektrovilciena, vagona cietumnieku pārvadāšanai un citu autentisko ritekļu eksterjeru, bet arī interjeru. Ekskursijas garums ~ 1 stunda. Norises laiki: 11:00, 13:00 un 15:00.

Pasākumu norise Jelgavā, Stacijas ielā 3: dalībniekiem būs iespēja gida pavadībā aplūkot ekspozīciju „No semafora līdz dispečervadībai”, kuras galvenais varonis ir stacijas dežurants un dažādās ierīces, kas kalpojušas vilcienu kustības regulēšanai. Kā arī apmeklētājiem būs pieejama nesen atvērtā ekspozīcijas daļa “Mazā metāla sirds”, kas caur vizuālo, skaņu un sajūtu prizmu, papildinātu ar aizraujošu gida stāstījumu, iepazīstina ar 600 mm plato dzelzceļu vēsturi Latvijā. Ekskursijas noslēgumā tiks rādīta jaunā īsfilma "Tvaika vilnis". Ekskursijas garums ~ 1 stunda. Norises laiki: 11:00, 13:00 un 15:00.

Ekskursijas tiek vadītas valsts valodā. Vietu skaits grupās ir ierobežots, tāpēc nenokavē un piesaki dalību ekskursijā jau iepriekš pa t. 67232511, vai raksti uz e-pastu darja.kovalova@ldz.lv. Atgādinām, ka muzeja apmeklējuma biļeti vajadzēs iegadāties arī bezmaksas ekskursijas dalībniekiem!